Poolvääriskivid

Inglisekeelseid kivide kirjeldusi leiab siit http://crystal-cure.com/
aga need tekstid siin lehel on pärit valgusesaar.ee , kristallihaldjad.ee ja http://www.allikas.eu/kivid-4/ lehelt. Teen copy-pasted siia, et oleks tähestiku järjekorras (lihtsam üles leida) ja kindluse mõttes alati mulle olemas. Teadagi neid kodulehtede haldajaid - toode müüdud, tekst läinud.

Ahhaat. Võimsa ja mitmetasandilise puhastajana ning emotsionaalset, füüsilist ja vaimset tasakaalu soodustava maanduskivina stabiliseerib ahhaat energiaid ning harmoniseerib yini ja yangi. Selle leevendava ja rahustava kivi toime on aeglane, ent ülimalt võimas. Ahhaat aitab teil omaks võtta teie tõelist olemust ning väljendada oma tõde mis tahes olukordades. Tervendades südames peituvat viha ja  kibestumist, transformeerib ahhaat sisemist negativismi ning annab julgust uuteks algusteks. Innustades saama uusi elukogemusi, toetab ahhaat stabiilset vaimset kasvu, tasakaalustab aurat ning ravib emotsionaalseid traumasid, soodustab eneseusalduse taastumist ning negatiivsusest ja südamevalust ülesaamist. Ahhaat parandab ka keskendumisvõimet ning aitab leida probleemidele praktilisi lahendusi. Vana-Roomas kanti ahhaati tõeamuletina.
Aprikoosahhaat Kaitsev, rahustav ja südant avav aprikoosahhaat aitab eristada tõelisi sõpru võltsidest sõpradest. Selle kivi kingituseks on enese aktsepteerimine ning teadmine, et te olete juba kõik see, mille poole te püüdlete või mida te otsite. Tervendav aprikoosahhaat taastab keha energiavarud, lahustab stressi ning töötab südametšakraga.
Karneool tuleneb ladinakeelsest sõnast „carnis”, mis tähendab liha. Sügavpunane kuumtöödeldud karneool võib paista vastu valgust triibuline, looduslik karneool aga hägune. Vanad egiptlased armastasid karneooli, uskudes, et see aitab hinge tema rännakul ning omab võimsat kaitsvat väge surmajärgses elus. Nad kandsid seda kivi ka viha, kadeduse ning armukadeduse leevendamiseks ja transformeerimiseks. Olles kõrge vibratsiooniga stabiliseeriv kivi, ankurdab karneool teid käesolevasse hetke ning on suurepärane elujõu taastaja. Karneoolil on võime puhastada ka teisi kive. Kiirates välja elujaatavat suhtumist, vabastab karneool hirmust surma ees ning aitab teha positiivseid valikuid. Toetades väärkohtlemisest ja ahistamisest ülesaamist, suurendab karneool eneseusaldust, laskmata negatiivsusel võimust võtta. Kasutatuna meditatsioonis, vabastab karneool teid segavatest mõtetest, ent igapäevaelus aitab unistajatel argireaalsusega paremini hakkama saada. Külluse kivina toetab karneool edu saavutamist nii ärialal kui muudes valdkondades.
Puuahhaat. Puuahaat on väga tasakaalustav kivi, mis sisendab turvalisuse ja kaitsuse tunnet ka kõige keerukamates situatsioonides. See kivi loob tugeva ühenduse Maa-Ema hellitavate ja toetavate energiatega ning taastab elujõu. Väestava ning negatiivsuse eest kaitsva kivina aitab puuahhaat ebameeldivate olukordadega rahulikult silmitsi seista, neist läbi minna ning saada kontakti väljakutsete taga peituvate kingituste ja õppetundidega. Puuahhaati on hea kanda pikemat aega.
Sammalahhaat on stabiliseeriv ja tasakaalustav kivi, mis on tugevasti seotud loodusega. Tegemist on uute alguste kiviga, mis eemaldab meie teelt tõkked ning energeetilised köidikud. Jõukusekivina tõmbab sammalahhaat ligi küllust. Sammalahhaadil on veel üks hea omadus – ta aitab mõistuseinimestel saada kontakti oma tunnete ja intuitsiooniga ning tundeinimestel kanaliseerida oma energiaid praktilisel viisil. Psühholoogiliselt parandab sammalahhaat enesehinnangut ning tugevdab positiivseid iseloomujooni. Ta aitab vabaneda hirmudest ning sügaval peituvast stressist ja depressioonist. Sammalahhaat toetab ka eneseväljendamist ja suhtlemist, sobib suurepäraselt abivahendiks sünnitamise puhul, kuna vähendab valu ning toetab õnnestunud sünnitust.
Sinine pitsahhaat ehk kaltsedon on suurepärane uute alguste kivi, mille õrn energia tagab meelerahu. Peale selle, et sel kivil on ahhaadi üldised omadused, avab see tee kõrgemate energiate laskumiseks ning soodustab nii vaimse kui isikliku tõe väljendamist. Hirm kohtumõistmise ees põhjustab sageli tunnete mahasurumist ning sinine pitsahhaat aitab ületada hirmu mittetunnustamise ees. Mahasurutud tunded talletuvad kurgutšakras ja võivad tekitada lämbumise tunde. Sinine pitsahhaat lahustab õrnalt vanad mustrid, vabastab vaimsest stressist ning aitab inimestel oma tundlikku olemust tunnustada. Sellest kivist kiirguvad rahulikud energiad neutraliseerivad viha. Häält õigesse kohta koondades ja suunates toetab sinine pitsahhaat ka häälega tervendamist.
Turritella ahhaat aitab lahti lasta minevikuga seotud emotsionaalseid probleeme ning on eriti abiks juhul kui te ei suuda andestada kellelegi tema poolt tehtut. Kui tunnete, nagu oleksite alati ohver, siis aitab see kivi teil teid tagasi hoidvad allasurutud emotsioonid vabastada ja lahustada ning tervenda kõiki tervisega seotud probleeme, mis on seotud minevikus toimunud sündmustega. Turritella ahhaat on ka kivi, mis aitab saada ühendust minevikuga - oma esivanemate, kodumaa või maaga, kust on pärit teie esinevamad. See kivi toetab eelmiste elude meenutamist ning aitab saada kontakti minevikust pärit tarkusega. Turritella ahhaati võib asetada ohustatud või probleemse piirkonna kaardi või foto peale, et neid paikasid puhastada ja energiseerida. Kaitsev, hirme lahustav ja lähedastega ühendust hoida aitav turritella ahhaat on hea kivi kõigile neile, kes sageli reisivad. See kivi aitab üle saada põlevast soovist millegi järele, mida meil tegelikult kõrgema plaani järgi vaja ei ole. Turritella ahhaat võimendab sisemist tasakaalu, meelerahu ja küpsust ning toetab suhetes truudust. Turritella ahhaadil on tugevad tervendavad omadused ning eriti hea on see kivi kõigi vananemisega seotud tervisehädade korral - nagu veenilaiendid, sapikivid ja seedeelundkonna probleemid.Turritella ahhaadist on abi ka rasestumise ja viljakusega seotud probleemide korral. 
Valge ahhaat. Kaitsvast valgest ahhaadist, mida nimetakse ka "ülimaks raseduse kiviks", on abi rasedatele naistele. See kivi aitab hommikuse iivelduse puhul, leevendab sünnitusvalusid ning aitab rinnaga toitmisega seotud probleemide korral. Valge ahhaat kaitseb emasid ja lapsi ohtude eest.

Aafrika verekivi ehk seftoniit ehk vulkaanjaspis. Tegu on väga tugeva tervenduskiviga, mis uuendab jõuvarusid ning aitab sisemist tasakaalu taastada. Arvatakse, et vulkaanjaspisest võib olla abi vere, neerude, maksa, seedetrakti ja maksa puhastamisel, sest see kivi toetab keha mürkide väljutamisel. Emotsionaalsel ja mentaalsel tasandil on seftoniit rahustava toimega ning aitab stressi korral segadusest võitu saada. See kivi võimendab ka loovust ja intuitsiooni ning aitab meil oma andeid tõhusamalt kasutada. Kuigi seftoniit aitab kontakti saada sisemise väe ja julgusega, õpetab ta ka paindlikkust ning ohtlikest olukordadest hoidumist. Vaimsel tasandil lahustab seftoniit negatiivsuse ümbritsevast keskkonnast ning aitab vaimseid energiaid igapäevaelu tasandile tuua. See kivi on maandava toimega ning soodustab sisemise juhtimise kuulamist. Lisaks sellele toetab seftoniit selgeltnägemist ning võimendab unenägusid, olles abiks ka vaimses maailmas elavate esivanematega suhtlemisel.   

Aktinoliit on väga hea kivi siis, kui kogete oma vaimsel teel blokeeringuid või vastupanu. Aktinoliit lahustab kõik, mis on soovimatu või kohatu. See on suurepärane kivi vaimse kaitse loomiseks, mis hõlmab täielikult teie energiakeha ning sulgeb kõik energialekked. Aktinoliit aitab luua ühenduse kõrgemate teadvustasanditega, viies keha, meele ja vaimu omavahel tasakaalu. Psühholoogilisel tasandil aitab see kivi uut suunda leida ning tugevdab enesest lugupidamist. Aktinoliit on ka hea abivahend visualiseerimise ja kujustamise puhul, laiendades ja võimendades spontaanset loomist. Füüsilisel tasandil tasakaalustab aktinoliit füüsilisi funktsioone ja soodustab keha uuenemist. Tänu neile omadustele aitab see kristall kehal muutustega kohaneda ning toetab traumadest paranemist. Aktinoliit võib kasutada ka stressist vabanemiseks ning immuunsüsteemi, maksa ja neerude töö toetamiseks. 

Aktinoliitkvarts on abiks siis, kui olete kaotanud oma tee ning otsite uut suunda. Aktinoliitkvarts aitab kandjal saada kontakti oma kõrgema teega, rõhutab õigete valikute tegemise olulisust, toetab kõrgemate valikute tegemist ning näitab nn vigade väärtust. Füüsilisel tasandil toetab see kivi detoksifikatsiooniprotsessi ja ainevahetust.

Akvaaura kristallid on loodud loodusliku mäekristalli sidumisel puhta kullaga, mille tagajärjel tekib eriti võimas kaitsev kivi, mis ühendab valge, sinise ja kuldse kiire üheks sillerdavaks valgusemänguks. Salajase protsessi käigus, mis on osalt alkeemiline ja osalt teaduslik, seotakse mäekristall ja kuld jäädavalt ning tulemuseks on see imeline sinine küütlev kristall. Lisaks omaenda energeetilisele vibratsioonile, sisaldab akvaaura ka mäekristalli, kulla ja kõrgeima kvaliteediga akvamariini energeetilisi omadusi. Akvaaura energia on äärmiselt intensiivne, sest selles peegeldub ka kulda mäekristalliga siduv alkeemiline protsess. Akvaaura vabastab piirangutest ning loob ruumi uuele. See kristall tervendab, puhastab ja rahustab aurat, leevendab stressi ning suleb energiaväljas lekkekohad. Aktiveerides tšakraid ja eelkõige kurgutšakrat, soodustab see kristall suhtlemist südametasandil. Akvaaura vabastab energiakehadest negatiivsuse ja avab kehas paiknevad kanalid, aktiveerides sel viisil kandjas peituva kõrgeima potentsiaali. Toetades kanaldamisvõimet ja loovat eneseväljendust, soodustab see kristall püsiühendust kõrgemate energiatega. Tegemist on kaitsekiviga - eelkõige psüühilise, aga ka psühholoogilise rünnaku puhul. Meditatsioonis võimendab akvaaura rahukogemust; koos teiste kristallidega kasutatult tugevdab ta nende raviomadusi.

Akvamariini värv tuleneb imeväiksest rauasisaldusest selles kivis. Akvamariin, mida peeti meremeeste kaitsjaks, oli algselt merejumalanna kivi, mis kaitses pimeduse jõudude eest ning tagas valguse-vaimude soosingu. See suurepärane meditatsioonikivi moodustab aura ümber otsekui kaitsekilbi, kutsub esile kõrgeid teadvusseisundeid ning innustab pühenduma inimkonna teenimisele. Akvamariin sobib tundlikele inimestele, suurendab sallivust ja toetab kõiki, kes kannavad kohustuste koormat. Katkestades enesehävituslikud programmeeringud, juhib akvamariin teid dünaamilise muutuse poole. See igal tasandil ummikseisude likvideerimist soodustav kivi aitab mõista erinevate olukordade kujunemise põhjuseks olevaid emotsionaalseid seisundeid ning tõlgendada enese tundeid. Kõrvaldades segavad mõtted, filtreerib akvamariin ajju jõudva informatsiooni ning muudab teie tajud selgeks.

Alabaster on iidne kivi, mida on kasutanud kivikujude valmistamiseks juba iidses Egiptuses, Vana-Hiinas ja Vana-Kreekas. Alabaster on ka külgetõmbav kivi, mis tähendab seda, et sellel kivil on võime tõmmata teie suunas asju ja energiad, mida te oma ellu vajate. Alabaster võib tuua teie ellu andestamise energiaid, sõltumata sellest, kas soovite andestada iseendale või tahate andestada kellelegi teisele, kes on teile ülekohut teinud. Alabastrit kasutatakse ka teiste kivide energiseerimiseks. Lisaks sellele võib alabaster talletada endasse teiste kristallide energiaid, mis tähendab seda, et hoides alabastrit koos mõne teise kiviga, salvestab ta endasse ka selle kivi energiaid ning nii saate te üht kivi (alabastrit) kaasas kandes osa mõlema kivi tervendavatest omadustest. Alabaster aitab tõmmata välja viha ning seda vabastada. Alabaster soodustab mediteerimist, loob mõtteselgust ning leevendab ärevushäireid. Füüsilisel tasandil on alabaster abiks südamega seotud hädade korral. Kuna alabaster on nagu seleniitki väga pehme kivi, mis vees lahustub, siis sobib selle puhastamiseks kõige paremini päikesevalgus ning helid (näiteks tingšad või Tiibeti kellad).
 

Amasoniit on võimas filtreerija, blokeerib geopaatilist stressi, absorbeerib mikrolaineid ja mobiiltelefoni kiirgust, kaitseb elektromagnetilise saastatuse vastu. Amasoniit tuleks asetada enda ja mis tahes saastatust tekitava asja või nähtuse vahele, nt kleepida teibiga mobiiltelefoni külge. Ka filtreerib amasoniit informatsiooni, mida aju vastu võtab, ning aitab seda intuitsiooni abil vaagida. See on äärmiselt rahustav kivi, mis tasakaalustab närvisüsteemi ning aitab füüsilisel kehal eeterkehaga joonduda, tagades sel viisil optimaalse tervise. Ka tasakaalustab amasoniit sisemisi mees- ja naisenergiaid ning isiksuse eri aspekte. See kivi aitab sul näha probleemi eri vaatenurkadest. Amasoniit tervendab nii südame- kui kurgukeskust, toetades suhtlemist armastaval tasandil. Avab kolmandat silma ja tugevdab intuitsiooni. See kivi lahustab negatiivse energia ja mis tahes blokeeringud. Aitab hammaste lagunemise ja kaltsiumi defitsiidi korral, reguleerides ka ainevahetust, et kaltsiumi probleemi lahendada. On abiks lihaste krampide puhul. Eelkõige kaitseb aga tervist elektromagnetilise saaste eest. Lisaks ravib amasoniit emotsionaalseid traumasid, leevendab hirmu ja muretsemist. Hoiab eemal negatiivseid energiaid ja aitab vältida ebameeldivaid olukordi. Amasoniidi eliksiir on erakordselt mõjus teadvuse kõikide tasandite sünkroniseerimiseks. Kivi ise on abiks universaalse armastuseni jõudmisel.

Ametriin ühendab endas ametüsti vaimseid ja tsitriini külluslikke energiaid ja omadusi. Selle kivi tervendav toime on väga kiire ja tõhus, kuna aitab aru saada haiguste ja probleemide peidetud põhjustest. Ametriin seob vaimse ja füüsilise maailma, toetab astraalrände, kaitseb kandjat ning tõrjub psüühilisi rünnakuid. Kivi vabastab stressist, aitab paremini keskenduda meditatsioonile ja aktiveerib kolmandat silma, hõlbustades tulevikku vaatamist. Ametriin ühendab sisemise mees- ja naispoole ning soodustab lõdvestunud ja eelarvamustevaba suhtlemist; on energiat lisav kivi, võimendab loovust ja eneseväljendust, aitab energiaid oma elus kontrolli alla saada, võimaldab ületada näilisi vasturääkivusi ning leida kõikides olukordades kõrgeimaid lahendusi. Selguse ja keskendumisvõime soodustajana ühendab mõistuse kõrgeima tarkuse ja teadlikkusega. Emotsionaalsel tasandil vabastab allasurutud energiatest ja illusoorsetest ootustest. Kehatasandil on võimas mürkidest puhastaja ja rakutasandi tervendaja. Eriliselt toetav on ametriin kroonilise väsimuse, depressiooni ja stressi korral.

Ametüst. Vahendades jumalikku armastuse ja valguse transformeerivat aspekti (violetset leeki), toob ametüst meis esile isetuse ning avab meid vaimsele tarkusele. Ametüst aitab ärgata multidimensioonilisele teadlikkusele, tugevdab ülemeelelisi võimeid ning on suurepärane kristall meditatiivsete seisundite saavutamisel ja kolmanda silma aktiveerimisel. Kui magada ametüst padja all või voodi kõrval, aitab ta sooritada kehaväliseid rännakuid, meenutada pärast ärkamist unenägusid ning on abiks unenäkku taassisenemisel. Ametüst kaitseb ka energeetilise rünnaku korral, transformeerides negatiivse energia jumalikuks armastuseks. Olles sügavalt rahustava toimega, blokeerib ametüst geopaatilist stressi ning keskkonnas olevaid negatiivseid energiaid. Harmoniseerides füüsilist, mentaalset ja emotsionaalset keha ning ühendades neid kõikjal viibiva vaimuga, puhastab ametüst aurat. See kristall on abiks ka siit ilmast lahkujatele ning aitab leppida kaotusega. Ametüstil on kaitsev toime ning ta aitab vabaneda halbadest harjumustest. See kivi tasakaalustab meeleseisundeid, meelt vastavalt vajadusele kas rahustades või stimuleerides, aitab paremini keskenduda, on abiks uute ideede ellu viimisel ning aitab mõista ja rakendada põhjuse- ja tagajärje seadust kõrgemate eesmärkide teostamiseks. Ametüst parandab mälu ja aitab leida õige motivatsiooni. See kristall viib tundeelu tasakaalu.
Ametüst on hingekivi, mis vaigistab meele ja avab ukse vaimsesse maailma. Ta toob endaga rahu ja tasakaalu ning aitab sul teha tutvust vaimsete teejuhtide ja inglitega. Ametüst tugevdab vastutustunnet, eneseväärtustamist ja hingerahu. Aitab vabaneda halbadest harjumustest (sõltuvused), kõrvaldab hirmud muutuste ees ja laseb suhtuda tulevikku rahulikult. On kasulik lastele, kes oma negatiivseid emotsioone viha-ja raevupursetena väljendavad. Mõjub hästi peavalude, migreenide ja ka närvidest tingitud valude ja pingete, peapöörituste, nägemis- ja tasakaaluhäirete korral. Tugevdab organismi üldist seisukorda, ergutab näärmete ja hormoonide talitlust, parandab ainevahetust. Aitab madala vererõhu, kehvveresuse ja verehaiguste korral. Aitab ka mediteerimisel ning vabastab stressist.
Ševroonametüst on üks parimaid kolmanda silma stimuleerijaid. See kivi võimendab sisemist, intuitiivset nägemisvõimet ning tugevdab ja parandab ka füüsilist nägemist. On suurepärane abiline kehaväliste rännakute sooritamisel. Ševroonametüsti võimsalt fokusseeritud energia lahustab ja tõrjub negatiivsuse. See kivi puhastab aurat ning on abiks aura diagnoosimisel. Selle võimas tervendav väli toob harmooniat kõikidele organitele ning tugevdab immuunsüsteemi. Samuti aitab ševroonametüst leida positiivseid lahendusi kõikidele probleemidele.
http://www.hingepeegel.ee/alternatiivravi/kristalliteraapia-ametust/

Angeliit. Olles moodustunud tihenenud tselestiidist, mida on miljonite aastate jooksul kokku pressitud, on angeliidist saanud üks tähtsamaid Uue Ajastu teadlikkust esindav kivi, mille sõnumiks on rahu ja vendlus. Aidates luua teadlikku ühendust inglite ilmaga, võimendab angeliit telepaatilist kommunikatsiooni, on abiks kehaväliste rännakute sooritamisel ning tagab suurepärase maaühenduse. Angeliiti on kasutatud ka selleks, et paremini mõista astroloogiat (tähtede sõnumeid) ning luua sügavamat arusaamist matemaatikast. See on võimas kivi tervendajate jaoks, kuna sügavdab häälestumist vaimsele maailmale, tervendab tajusid ning pakub kaitset nii tervendaja kehale kui ka kogu ruumile, kus tervendust läbi viiakse. See kivi julgustab väljendama oma tõde ning olema leplikum. Leevendades hingevalu ning kaitstes negatiivsete energiate eest, transformeerib angeliit kaose korraks. On abiks ka neile, kel on soov kehakaalu kontrolli alla saada.

Antofülliit on lahtilaskmise kivi, mis aitab vabaks anda kõik selle, mille külge klammerdumine on põhjustanud probleeme ja valu. See kivi mõjub väga puhastavalt nii aurale kui kogu keskkonnale. Antofülliit toetab südamega mõtlemist ning aitab mõista, mis on elus tõeliselt oluline. See kivi õpetab, et inimese peale pandud piirangud, tõkked ja köidikud on sageli tema enda poolt loodud ning neist saab kergesti vabaneda. Antofülliit on hea kivi ka loominguliste blokeeringute ületamiseks ning toetab loovat kirjutamist. Antofülliidi hoidmine oma auraväljas (näiteks taskus või ehtena kaelas) võib aidata vabastada sõnadevoo õrnalt, kuid samas võimsal moel. Antofülliidist on abi madala enesehinnangu korral ning ta aitab ületada piiranguid. Füüsilisel tasandil võib antofülliidist olla abi käärsoole ja seedekanali madalama osa ning toitainete omandamisega seotud probleemide korral.

Apatiit. Teadvust ja mateeriat ühendav apatiit on tulevikule häälestunud, ent siiski eelmiste eludega seotud manifestatsioonikivi. Arendades metafüüsilisi võimeid ja vaimset häälestatust, aitab apatiit esile kutsuda sügavamat meditatsiooniseisundit, ergutades sealjuures ka kundalini tõusu. Igal juhul puhastab apatiit juurtšakra energia, peletab eemale tusatuju ja toetab kirglikkust süütundeid esile kutsumata. See kivi tasakaalustab omavahel füüsilise, emotsionaalse, mentaalse ja vaimse keha. Inimlikkust soodustava kivina on apatiit abiks suhtlemisel, ning suurendades avatust ja sundimatust, hoiab ära reserveerituse ja tagasitõmbumise. Apatiit eemaldab negatiivsuse ning on abiks ka hüperaktiivsetele ja autistlikele lastele.

Apatši pisar. Tugev kaitsekivi apatši pisar on tegelikult musta obsidiaani üks vormidest, ent tema mõju on palju leebem. Ka apatši pisar toob alateadvusest pinnale negatiivsust, kuid aeglustab protsessi piisavalt, et jõuaksite ebakõlalisi energiaid endale sobivas tempos rahulikult puhtaks valguseks muundada. Apatši pisar sobib suurepäraselt negatiivse energia neutraliseerimiseks ning aura kaitsmiseks. See kivi maandab ja puhastab ka Maatähe tšakrat. Apatši pisaraks nimetatakse teda seetõttu, kuna usutakse, et kivi poetab mureaegadel pisaraid. Apatši pisar lohutab leinas, leevendab pikaaegset ülekohut, aitab mõista ja ära tunda probleemide allikat ning toetab andestamist. Apatši pisar suurendab spontaansust ning kõrvaldab ka liigsed enesepiirangud. See kivi parandab C ja D-vitamiini omastamist, kõrvaldab kehast mürgid ning rahustab lihasspasme.

Aprikoosahhaat Kaitsev, rahustav ja südant avav aprikoosahhaat aitab eristada tõelisi sõpru võltsidest sõpradest. Selle kivi kingituseks on---- enese aktsepteerimine ning teadmine, et te olete juba kõik see, mille poole te püüdlete või mida te otsite. Tervendav aprikoosahhaat taastab keha energiavarud, lahustab stressi ning töötab südametšakraga.

Aragoniit. Maajumalanna kivi aragoniit on tervendav ja maandav kivi, mille abil on võimalik vabastada geopaatilist stressi ja puhastada blokeeritud väejooni. Kuna aragoniit keskendab ja maandab füüsilisi energiaid, siis on see kivi eriti kasulik stressirohketel aegadel. Aragoniit puhastab ja tasakaalustab nii juurkeskust kui Maatähe tšakrat ning tugevdab sidet maaga. See kivi sobib inimestele, kes on liiga tundlikud. Mentaalsel tasandil aitab aragoniit keskenduda käsilolevale tegevusele ning soodustab paindlikkust ja tolerantsust, aidates näha probleemide ja korduvate situatsioonide algpõhjuseid. Emotsionaalsel tasandil aitab aragoniit saada üle vihast ja emotsionaalsest stressist, andes jõudu ja tuge. Füüsilisel tasandil on aragoniit kivi, mis aitab teil end oma kehas mugavalt ja hästi tunda. Aragoniit toetab ja tasakaalustab ka liiga tormiliseks muutunud vaimset arengut. Sagedust tõstva ja kõrgemat energiat füüsilisse kehasse toova kivina on aragoniiti hea kasutada enne mediteerimist. See kivi toetab luude tervendamist, aitab kehal omastada kaltsiumi, leevendab valusid ning tugevdab immuunsüsteemi, samuti on abiks hajevil inimese kehasse toomiseks. Aragoniiti võib aseta ka maakaardile, et puhastada blokeeritud väejooni.

Astrofüliit ehk "täheleht" on energeetiliselt nii võimas kristall, et paneb selle kandjal kogu energiakeha särama. Sügavalt transformatiivse kivina aitab astrofüliit teie tõelisel olemusel avalduda ning on abiks, kui soovite mõista oma elu eesmärki. Astrofüliit võib aidata teil end tõeliselt armastama hakata, sest see kivi aitab endale andestada ning tulla toime mineviku tegudega, mida on raske aktsepteerida. Lisaks toetab astrofüliit suurte muutuste tegemist ning toetab teid, kui soovite viia oma elutee kohakuti hingeteega. See kivi võimaldab teil ka näha, mida te enam oma ellu ei vaja, ning toetab selle lahtilaskmist - seega on astrofüliit suurepärane kivi ebatervislikest käitumismustritest ja harjumustest vabanemiseks. Astrofüliit julgustab teil oma täispotentsiaali nägema ja aitab mõista, et kui üks uks sulgeb, siis avaneb kusagil teine. See kivi on abiks kehaväliste rännakute puhul ning toimib nende ajal üheaegselt nii juhendaja kui kaitsjana. Suhete puhul toetab astrofüliit truudust ja ausust, aktiveerides partnerite vahelise hingesideme, mis aitab neil näha üksteise hinge. Füüsilise keha tasandil on astrofüliit toetav suguelundite ja hormoonsüsteemi häirete ning menopausieelsete ja -järgsete hädade korral. Astrofüliit on seotud kõigi tšakratega ning energiseerib iga tšakrat hinge-eesmärgi teostamiseks vajalike spetsiifiliste energiatega.

Aventuriini, mis on väga positiivne kivi, kasutatakse aedade ja majade kaitseks geopaatilise stressi eest. Aventuriin imab endasse elektromagnetilised lained ja aitab keskkonna saastatuse korral. See kivi kaitseb südameenergia metafüüsilise vampirismi puhul ning ühendab mentaal- ja emotsionaalkeha, stabiliseerib ka inimese meeleseisundit, aidates ummikseisu puhul ära tunda alternatiivseid võimalusi; toetab emotsionaalset taastumist ja elamist südames. Ka kontrollib aventuriin inimese kasvu tema sünnist seitsmeaastaseks saamiseni. 
    Aventüriin on südamekivi, tema pehme ja õrn kuid samas puhastav, läbitungiv ja jahe energia on seotud puhta armastusega. Aventüriin annab sisemist rahu ja tasakaalukust, rõõmu ja kannatlikkust. Teravdab tundeid, muutes neid kirkamaks. Tervendab kogu füüsilist keha ja aitab vabaneda kahjulikest mõtetest ning tunnetest, mis võivad kehas pingeid ja probleeme tekitada. Aitab südamepiirkonna probleemide puhul, samuti silmahaiguste, juuste väljalangemise ja kõõma puhul. Tervendab kogu närvisüsteemi ja tasakaalustab siseelundite talitlust, parandab rakke.
Kollane aventuriin on suurepärane kivi päikesepõimiku tšakra avamiseks ja tasakaalustamiseks. Neile, kes on ülitundlikud või kõhklevad sakraaltšakra probleemide pärast, mõjub kollane akvamariin rahustavalt ja tasakaalustavavalt sealsetle energiatele.  Kollase aventuriini kasulik energia võib aidata neid, kel on probleeme võimu ja kontrolliga.  See kivi aitab keskenduda kavatsusele jääda iseendaks kogu oma lihtsuses. Kollase aventuriini kuldne valgus täidab kaastunnet ja mõistmist, leevendades kurbust ja aitab kekskenduda emotsioonidele. Aventuriin kaitseb sind elektromagnetlainete ja keskkonnareostuse eest seda vähendades ja neelates. See kivi aitab kõrvaldada toksiine ja suurendada energia voolamist läbi keha. Kollane aventuriin tasakaalustab Yin-Yang energiaid, leevendab ärevust ja laiendab loovuse voolamist. Kollast aventuriini saab kasutada põletiku, migreeni, allergiate ja põskkoopa probleemide leevendamiseks.
Roheline aventuriin Peale selle, et roheline aventuriin kannab aventuriini üldisi omadusi, on tegemist lohutaja, igakülgse tervendaja ja üldise harmoniseerijaga, mis tagab heaolu ja emotsionaalse rahu. See kivi aitab täpselt kindlaks teha, mis teeb teid õnnelikuks ja mis mitte. Traditsiooniliselt on seda kasutatud nägemise parandamiseks ja peetud ka õnnemängija talismaniks. Roheline aventuriin on põrnatšakra suurpärane kaitsja, mida selleks otstarbeks tuleks siis kanda otse rinnaku all või vasaku kaenla alla kinnitatuna.
Punane aventuriin kannab aventuriini üldisi omadusi, kuid lisaks neile suurendab ta loovust, toob kandja ellu küllust, lahustab negatiivseid mõtteid ja energiamustreid, aitab näha uusi võimalusi ning toetab endale andestamist. Väestades nii füüsilist kui emotsionaalset keha, toob see kivi kandja ellu tunde, et ta on kaitstud ja toetatud. Aidates kandjal saada ühendust oma kõrgema olemusega, toetab punane aventuriin elu õppetundide läbimist. Füüsilisel tasandil tervendab punane aventuriin suguelundeid, tasakaalustab vererõhku, rahustab närve, energiseerib lihaskonda ning tugevdab verd. Räägitakse ka, et see kivi aitab kehal paremini rasvu põletada ning on abiks ekseemidest ja naha seenhaigustes vabanemisel. Kuigi punane aventuriin on peamiselt juurtšakra kivi, töötab ta kõigi kolme tšakraga ning toetab seksuaalsust, elujõudu ning vaimseid võimeid.
Virsikuroosa aventuriin Peale selle, et virsikuroosa aventuriin kannab aventuriini üldisi omadusi, on see ka õnnekivi, mis avab ukse uutele võimalustele ja toetab nende ärakasutamist parimal viisil, turgutades loovust ja suurendades heaolutunnet. See ärevust maandav ja kriitilist sisehäält vaigistav „sosinakivi” loob meditatsiooniks täpselt õige meeleseisundi. Kui aga virsikuroosat aventuriini katavad hõbedased täpid, soodustab see Maa-Ema tervendava energia voolamist läbi keha, samuti yini ja yangi tasakaalustumist.

Barüüt on võimas kivi, mis aitab sooritada kehaväliseid rände, tugevdab sisemist nägemisvõimet, parandab mälu ning on tõhus abivahend unenägude meenutamisel. See kivi aitab teil mõista, mida unes nähtud sümbolid ja pildid tähendavad ning kuidas saadud juhatust või informatsiooni oma elus rakendada. Unenägudega töötamisel tuleks barüüti padja all hoida. Kuid lisaks aitab barüüt parandada ka inimsuhteid ning aitab neid, kellel on raskusi enese omaksvõtmisel. Kuigi see kivi võib teid vabastada inimestest, kes teie elu juhtida püüavad, kutsub ta samal ajal üles lojaalsusele nende suhtes, kes teid tõeliselt toetavad. Igal juhul on tegemist erakordselt võimsa kiviga, mis aktiveerib eelkõige kolmandat silma ja kroontšakrat, tõmmates teie ellu väga kõrgsageduslikku energiat, mis tugevdab ja laeb eeterkeha. Barüüt aitab lahustada ka ülemistes tšakrates olevaid blokeeringuid. Seda kivi kasutades loote te tugeva ühenduse oma kõrgema minaga ning avanete uutele ideedele, loovusele ja inspiratsioonile. Tervendajatele on sellest kivist väga palju abi, kuna barüüt võimendab tervendava energia läbitoomise võimet. Lubage barüüdi vibratsioonil stimuleerida ka teie elus ettetulevaid kokkusattumusi ja sünkroonsusi, mis juhatavad teid kõrgema tuleviku poole. Metafüüsilisel tasandil kasutatakse barüüti energia valitsemiseks ja säilitamiseks ning see omadus muudab ta üheks kõige kasulikumaks "maagiliseks mineraaliks" kõikidele energiatöö tegijatele. Töötamine barüüdiga suurendab arusaamist energia voolamise põhimõtetest läbi elusorganismide, mis teeb selle kivimi asendamatuks eelkõige tervendajate jaoks. Paljude haiguste ja terviseprobleemide, eelkõige kroonilise väsimuse ja mitmesuguste sõltuvuste põhjuseks on energiablokeeringud. Ja kuigi mitmeid kristalle saab kasutada energiablokeeringute lõhustamiseks, on barüüdi mõju (vastupidiselt paljudele teistele kristallide, mille toime võib mõjuda vahel isegi vägivaldselt) erakordselt õrn ja peenetundeline. Tasakaalustatud energiavoolu ja energeetilise terviklikkuse taastamiseks tuleks seda kivi kasutada pika aja jooksul. Siis aitab see vabaneda ka tõsistest sõltuvusprobleemidest. Kristalliteraapias kasutatakse barüüti peamiselt organismi puhastamiseks ja mürkide sujuvaks väljutamiseks. Barüüdi toime on äärmiselt tugev, ent erakordselt leebe. See teeb selle kiviga töötamise väga nauditavaks kogemuseks.

Basalt on vulkaaniline kivim, tohutu kuumuse ja surve mõjul kivistunud sulanud laava. Seega on sellesse kivisse talletunud määratu vägi ning tule-energia. Need, kes tunnevad tõmmet basaldi poole, vajavad tõenäoliselt oma ellu rohkem tule-elementi. Basalt on ka tugevuse ja julguse kivi, mis aitab säilitada selgust, stabiilsust ja tasakaalu tormiliste elumuutuste keskel. Basalt on abiks kõigile neile, kelle elus toimuvad intensiivsed muutused. See kivi aitab lahustada iseloomu negatiivseid aspekte ja negatiivseid emotsioone ning toetab emotsionaalset rahu, püsivust ja kannatlikkust. Basalt võimendab heaolu- ja rahutunnet ning toetab loomingulisust. Basalt on ka kaitsev kivi, mille pinnalt negatiivsus saatjale tagasi peegeldub. Basalt on seotud kolmanda tšakraga, füüsiliselt tasandil toetab see kivi suguorganeid ning suurendab viljakust.  

Berüll on puhtusekivi, mis viib teid kontakti kõrgema juhatusega ning aitab teha vaid seda, mis on nii teile kui ka kõikidele teistele kõrgemaks hüvanguks. Berüllist on abi stressirohketel aegadel, sest ta toetab kõigi mittevajalike koormate mahapanemist. Berüll on kivi, mida on juba ammustest aegadest kasutatud pühades rituaalides. Preestrinnad kasutasid berülli Kuujumalanna templites ning oma tervendusrituaalides. Olles kristallkuuli eelkäija, on berülli kasutatud ka tuleviku ennustamisel. See kivi avab kroontšakra ja aktiveerib päikesepõimiku keskuse. Berüllist võib olla abi kustuva armastuseleegi taas lõkkele puhumisel. Seda kivi kingiti vanasti pruutidele, kuna berüll aitas abikaasade energiakehadel teineteisega kohaneda ja ühte sulada. Rahustav berüll suurendab julgust, rahustab meelt, aitab püsida positiivne ning on abiks ülemäärase analüüsimise ja ärevushäirete korral. Berülli on juba sajandeid kasutatud seedeelundkonna hädade tervendamisel, samuti toetab ta kopse, vereringeelundkonda, südant, lülisammast ja luustikku. Lisaks tugevdab berüll ka organismi vastupanuvõimet mürkidele ja saasteainetele.

Bretšastunud jaspis (hematiidisoontega jaspis) on suurepärane abiline, mis aitab teil leida emotsionaalset taasakaalu ning püsida kahe jalaga maa peal. Sobib väga hästi inimestele, kes kipuvad liialt "peas elame". Bretšastunud jaspis aitab vabaned üleliigsest energiast pea piirkonnas ning soodustab mõtteselgust.

Bronsiit on võimas kaitsekivi, mis mitte ainult ei tõrju negatiivseid energiaid, vaid saadab need ka ründajale mitmekordselt tagasi. Bronsiit aitab teil võtta kontrolli oma elu üle enda kätte. Tegu on suurepärase maandava kiviga, mis aitab leida selgust ning toetab igal hetkel kõrgemate otsuste langetamist, juhatades teid harmooniliselt ja lõdvestunult kõrgemasse võimalikku tulevikku. Bronsiiti on nimetatud ka "viisakusekiviks", kuna loob kandja ümber meeldiva ja rahustava õhkkonna ning on eriti suureks abiks neile, kes igapäevaselt inimestega töötavad. Emotsionaalsel tasandil on bronsiidist abi lahendamata või allasurutud emotsioonide tervendamisel. Mentaalsel tasandil annab bronsiit julgust järgida oma mõtteid ja tundeid. Füüsilisel tasandil võib bronsiidist abi olla kolmanda tšakraga seotud füüsiliste probleemide puhul, viirusnakkuste vastu võitlemisel, raua omastamisel, lihaspinge lõdvestamisel ning emotsionaalsest ja psüühilistest teguritest põhjustatud rahutuse lahustamisel.
       Bronsiit loob oma kandja ümber võimsa ja rahustava keskkonna, see on võimas kaitsekivi. Bronsiit tõrjub negatiivseid energiaid ja saadab need ka saatjale mitmekordselt tagasi. See kivi on tõeliselt hea maanduskivi, mis toetab kõrgemate otsuste langetamist ja aitab leida harmooniliselt ja lõdvestunud viisil teed kõrgemasse võimalikku tulevikku. Bronsiit aitab võtta sul kontrolli oma elu üle enda kätte ja annab julgust järgida oma mõtteid ja tundeid. Bronsiidist on abi lahendamata või allasurutud emotsioonide tervendamisel, samuti rahutuse korral. Bronsiit aitab hästi viirusnakkuste vastu võitlemisel, raua omastamisel, lihaspinge lõdvestamisel.

Borniit ehk vikerkaarekivi on üks mineraalide kuningriigi tugevamaid tervenduskivisid. Tal on võime tasakaalustada iga tšakrat, mille juurde ta asetatakse. Borniidi sisemine energia tekitab ringikujulise, päripäeva kulgeva liikumise. Vaatamata sellele, et ta asetatakse ühele tšakrale, mõjutab ta ka ülejäänud kuut tšakrat. Borniit võib kutsuda esile transformatsiooni, mis eemaldab negatiivse energia ning asendab selle kasuliku ja positiivse energiaga. Borniit on väga võimas kristall. Tal on ainulaadne võime energiseerida mitte ainult piirkonda, millele ta on asetatud, vaid ka kõiki seda ümbritsevaid alasid. Borniiti kutsutakse ka rõõmukiviks. Ta aitab kandjal saada kontakti tundega, et kõik on täpselt nii, nagu olema peab, ning aitab näha ja aktsepteerida rõõmu igas hetkes. Borniit sobib suurepäraselt inimestele, kes tegelevad vabastava hingamisega. Borniit aitab kandjal teha rahu iseenda ja oma eluga ning mõista, et kõigel, mis aset leiab, on kõrgem eesmärk. Borniit aitab leida tasakaalu emotsioonide ja intellekti vahel, aitab vabaneda mõttemustritest, mis sind enam ei teeni ning eemaldab illusiooni, mis takistab sul kogeda Jumalaga üksolemist. NB! Kuna borniit on toksiline, siis tuleks kristallvett valmistada üksnes kaudsel meetodil ning rakendada välispidiselt üksnes vigastamata nahal!


Cherry kvarts ehk kirsikvarts – südamekeskuse kristall, toob ellu stabiilsust ja tasakaalu, annab julgust ja enesekindlust. Kirsikvarts mõjub kui antidepressant: tervendab hingehaavu, tasakaalustab ärevust, toob stabiilsust ja armastust.


Dalmaatsiakivi. ehk dalmaatsia jaspis. Räägitakse, et kaitsva mõjuga dalmaatsiakivi annab märku, kui kandjat ähvardab mingi oht. Maandav dalmaatsiakivi aitab hingel füüsilisse kehasse ankurduda ning toetab hinge harmoonilist ja rõõmurikast inkarneerumist. Kui elate liiga palju peas, siis aitab see kivi teil rohkem praegusesse hetke ja füüsilisse kehasse tulla. Rahustav ja emotsioone harmoniseeriv dalmaatsiakivi toetab elus edasiliikumist ning aitab mõista kõikvõimalike valikute ja plaanide lähemaid ja kaugemaid tagajärgi. See tugevdav kivi suurendab ka rõõmutunnet ning on suurepärane ja jõuduandev positiivsuse genereerija. Dalmaatsiakivi transformeerib negatiivseid energiad ning mis tahes iganenud mõtte- ja tundemustreid.

Dendriitopaal ehk merliniit on maagiline kivi, milles on talletatud šamaanide, alkeemikute, maag-preestrite ning teiste maagiaga tegelejate iidsed teadmised. See kivi avab juurdepääsu vaimsetele ja šamanistlikele maailmadele ning toetab maagilisi rituaale ning šamanistlikke praktikaid. Avab ka ligipääsu Akašši kroonikate juurde ning toetab rände eelmistesse ja ka tulevastesse eludesse. Dendriitopaal tasakaalustab yin ja ja yang energiaid, tavateadvust ja alateadvust ning intellekti ja intuitsiooni. Dendriitopaali võib kasutada eelmiste elude tervendamiseks, et tuua suuremat selgust, rahu ja harmooniat praegusesse ellu. 

Dolomiit sulgeb energialekked keha energiakeskustes ehk tšakrates. Kuna see kivi tasakaalustab ja häälestab kõiki tšakraid ning mõjub harmoniseerivalt ka üldisele atmosfäärile, siis on hea asetada dolomiiti mitmele poole maja olulisematesse kohtadesse. Dolomiidist võib olla suur abi leinast ja kaotusevalust ülesaamisel, emotsionaalsete haavade tervendamisel ning üksilduse ja ärevushäirete korral. Dolomiit vaigistab viha ning liigsed negatiivsed reaktsioonid. Puhastades hinge, tõmbab dolomiit ligi kõrgemaid vaimseid jõude. Dolomiit tugevdab perekonnasuhteid, toob ellu rohkem mängulist rõõmu ning aitab liialt passiivsetel inimestel arendada aktiivsemat ellusuhtumist. Dolomiidist võib olla abi, kui on vaja palju suhelda hüperaktiivsete inimestega. Dolomiit on õrn kivi, mis toetab heategevust, lahkust ning igat sorti andmist ja samas ka vastuvõtmist. Roosast dolomiidist võib olla abi unetuse korral. Kõik heledamad dolomiidi vormid sobivad südametšakra õrnaks avamiseks. Füüsilisel tasandil võib dolomiidist olla abi luude, hammaste, lihaste, mõningate nahahaiguste ning naistel ka suguelunditega seotud probleemide korral. 

Draviit ehk pruun turmaliin on suurepärane maandav kivi, mis puhastab ja avab maatähetšakrat ning tugevdab energeetilist nööri, mis ühendab meie eeterkeha ja füüsilist keha Maaga. Lisaks puhastab draviit aurat ning tasakaalustab ja kaitseb eeterkeha. Sellest kivist on abi, kui läbite keerulisi olukordi. Situatsioonides, kus te edasimineku asemel pigem alla annaksite, jagab pruun turmaliin julgust ja jõudu, toetades teie edasiminekut. Pruuni turmaliini rahustav ja kaitsev energia toetab negatiivsete energiate vabastamist ning täidab teie auravälja kõrgsagedusliku armastava energiaga. Kui te sellele armastavale energiale avanete, aitab see teil aktsepteerida, et olete igati täiuslik ning täiuslikud on ka need aspektid teist, mida olete pidanud vastuvõetamatuks või armastust mitteväärivaks. Draviit aitab teil tunda kaastunnet kõigi oma olemuse osade suhtes ning tervendab õrnalt teie emotsionaalkeha. Draviit toetab ka kogukonnavaimu ning aitab teil end isegi suures grupis hästi tunda. See kivi tervendab halvasti toimivaid peresuhteid ning tugevdab empaatiavõimet. Lisaks võimandab pruun turmaliin loovust. Füüsilisel tasandil tervendab see kivi seedehäireid ja nahahaigusi ning stimuleerib kogu keha uuenemist. 

Dumortjeriit, mis on oma nime saanud prantsuse paleontoloogi Eugene Dumortieri järgi, soodustab suhtlemist inglite ja vaimsete teejuhtidega ning aitab teil näha igas inimolendis peituvaid väärtusi. See kivi viib teid tagasi teie hingerännaku lätete juurde ning aitab katkestada kasutuks muutunud sidemeid. Eriti suur abi on dumortjeriidist haiguste, raskete olukordade ja sõltuvuste minevikust pärit põhjuste vabastamisel. Dumortjeriit aitab stabiliseerida tasakaalutu suhte ja tõmbab ligi hingesugulast. Samuti aitab see kivi enda eest seista, käesoleva reaalsusega kohaneda ning hingelt nooreks jääda. Dumortjeriit on suurepärane positiivse ellusuhtumise tugevdaja, seetõttu saavad sellest kivist suurt kasu kriisi ja traumaga silmitsi seisvad inimesed. Dumortjeriit rahustab ning aitab koondada jõudu. Lisaks arendab see kivi ka keelelisi oskusi, soodustades suhtlemist teiste kultuuridega. Stressirohketel perioodidel on dumortjeriit abiks energiast tühjaks jooksmise vältimisel.

Eklogiit on seotud juur- ja südametšakraga. Eklogiit aitab kandjal tunda enda turvaliselt, kaitstuna ja toetatuna. See kivi aitab leida emotsionaalse tasakaalu ning vabastab kõik ebakindluse ja hirmuga seotud tunded. Eklogiit aitab emotsionaalsel tasandil terveneda, nii et inimene suudaks anda ja võtta vastu armastust kõikidel tasanditel. Eklogiidi energia aitab kandjal lähtuda maailmaga suhtlemisel südametasandilt ning kingib teadmise, et tema päralt on igal hetkel kogu universumi toetus. Füüsilisel tasandil on eklogiidist abi südame ja suguelundkonnaga seotud probleemide korral.

Eklipsiit ehk päikesevarjutuse kivi on vulkaaniline kivi, mida leitakse Indoneesiast või Austraaliast. Eklipsiit aktiveerib sakraalkeskust ja kolmandat tšakrat, aitab aktsepteerida muutusi, avaneda uutele võimaluste ning tõstab enesehinnangut. Kuna eklipsiit eemaldab energiablokeeringuid teisest ja kolmandast tšakrast, siis toetab see kivi loovuse esiletoomist ning aitab luua seda, mis on kõikide kõige kõrgemaks hüvanguks. Eklipsiit on ka võimas kaitsekivi, mis leevendab emotsionaalset stressi ning aitab teha kõrgemaid valikuid. Sellel kivil on ka omadus lahustada sügavale juurdunud ja häirivaid negatiivseid hoiakuid ja uskumusi. Eklipsiit on energiseeriv kivi, mis tõstab kandja energiataset. Eklipsiidi kaitsvad ja erinevate maailmade vahelist suhtlemisi võimendavad omadused teevad sellest kivist hea abilise kanaldamise puhul. Müstiline eklipsiit on suurepärane kivi teadmanaise faasi jaoks elus. Teadmanaine on tark naine, vana preestrinna, kes hoidis ala iidseid tarkusi ning keda tema hõimu poolt väga austati. Selle kivi abil saavad menopausi läbinud naised tagasi nõuda oma väe ja koha ühiskonnas. Meestel, kellel on keskeakriis või kes tunnevad end elu teises pooles ülearustena, stimuleerib see kivi uut algust. Eklipsiit lahustab ka viha, kadedust ja vimma ning täidab kandja südame rõõmu ja armastusega. See kivi stimuleerib ka intellektuaalseid võimeid, seega on hea seda kivi õppides või eksameid tehes taskus või kaelas kanda. Füüsilisel tasandil võib eklipsiidist abi olla alakõhuhädade, allergiate ning närvisüsteemi, südame ja vereringeelundkonna hädade korral. Eklpisiit toetab ka keha füüsilist vitaalsust.
Märkus: Eklipsiidist sisalduv orpiment (kollane) on mürgine, seega oleks hea pärast kiviga töötamist pesta käed ning kristallivee tegemiseks tuleks kasutada kaudset meetodit.

Epidoot ehk unakiit on visioonikivi. Kolmandale silmale paigutatuna tugevdab ja toetab see visualiseerimist ning selgeltnägemisvõimeid. Maandava toime tõttu on seda kivi hea kasutada ka pärast mediteerimist või psüühilist pingutust. Unakiit aitab tuua päevavalgele ja omaks võtta minevikust pärinevate blokeeringute algpõhjuseid ning õrnalt vabaks lasta seisundeid, mis takistavad vaimset ja psühholoogilist kasvu. Aitab tervendada ka eelmiseid elusid, sest viib teid probleemi algpõhjuseni ning aitab seda ümber mõtestada. Eelmiste eludega tegelemisel võib epidooti paigutada kolmandale silmale. Ükskõik kas probleem pärineb lähemast või kaugemast minevikust, jõuab epidoot selle algpõhjusteni kõikidel tasanditel ning toob need pinnale, mis omakorda võimaldab probleemi tervendada ja transformeerida.

Eudialiit vallandab võimsa, kundalini energiast laetud eluenergia voo. See kivi avab südametšakra, ühendades selle juur- ja maatähetšakraga, ning joondab energiavoogu läbi kõikide tšakrate, et siduda vaim ja meel emotsionaalkehaga. Tehes nähtavaks kogemusi põhjustanud karma, näitab eudialiit, kuidas parandada ebaõnnestunud valikuid ning mõista tõde. Lisaks õpetab see kivi, kuidas lahkuda kannatuste teelt, näidates, kuidas on võimalik kasvada rõõmu ja täitumuse kaudu ning emmata kõiki neid rikkalikke kingitusi, mida on maapealsel elul pakkuda. Kui vajate abi mõne olukorra või suhte lõpetamisel, siis aitab eudialiit teil seda rahulikult ja sujuvalt teha ning konflikti vältida. Kui tunnete, et olete Jumala peale vihased, siis aitab eudialiit avastada, mis on selle viha põhjuseks, toetades vajaduse korral rännakuid eelmistesse eludesse. Puhastumise ja lepituse kivina, tervendab see kivi tekkinud lõhe ja lepitab teid oma sisemise jumalikkusega, häälestades teid teie tõelisele olemusele. Eneseväestamise kivina hajutab eudialiit depressiooni ja rahuolematust ning vabastab negatiivseid emotsioone, nagu kadedus, viha, süütunded, vimm ja vaenulikkus. Soodustades enesele andestamist ja tervislikku enesearmastust, kutsub see kivi esile suure muutuse, tugevdab enesekindlust ning õpetab, kuidas oma vigadest õppida. See kivi õpetab, et raske on olla õnnelik ja end hästi tunda, kui loovus on blokeeritud või kui seda ei väljendata. Eudialiit aitab teil oma loovusele väljenduse leida ning oma andeid väärtustada. Emotsionaalsel tasandil aitab eudialiit kohtuda hingesugulastel, näidates ka taaskohtumise põhjust. Kui aga kohtate enda arvates "hingesugulast", kes hoiab mingil põhjusel eemale, või kui tunnete tugevat külgetõmmet kellegi suhtes, ent kahtlete, kas seksuaalsuhe on õige või mitte või on sellel kohtumisel mingi muu eesmärk, siis aitab eudialiidiga mediteerimine või magamine teil saada vastuse - mis võib tulla sageli üsna ootamatul moel. Füüsilisel tasandil toetab eudialiit multidimensioonilist rakutervendust, ajulainete harmoniseerimist, närvisüsteemi stabiliseerimist, kurnatusest paranemist ning võimendab keha enesetervendamise võimet. Eudialiidist võib olla abi ka optilise närvi hädade, Alzheimeri ja Parkinsoni tõve ning luupuse puhul.

Fluoriit. Tõhus kristall ülesaamiseks mis tahes liiki organiseerimatusest. Fluoriit tõmbab meist välja negatiivse energia ja stressi, aidates igapäevaelu rütme korrapärasemaks muuta. See kivi identifitseerib ning kõrvaldab mis tahes häire kas siis füüsilisest kehast või peenkehadest ning puhastab ja stabiliseerib aura. Fluoriit on abiks grupitöös, kuna tagab stabiilse atmosfääri ning ühendab eri indiviidid ühise eesmärgi nimel. Fluoriit tunneb ära välistegurite mõju ning katkestab väljastpoolt tuleva psüühilise manipulatsiooni ja sobimatu sekkumise mentaaltasandi kaudu. Maandades ja integreerides vaimseid energiaid, aitab fluoriit erapooletuks jääda ning tugevdab intuitsiooni, tehes meid teadlikuks kõrgematest vaimsetest reaalsustest. Lahustab jäigastunud käitumismustrid ning aitab allasurutud emotsioonidel pinnale kerkida ja lahendust leida. Suurepärane abiline õppimisel, kuna suurendab keskendumisvõimet, paneb mõtte kiiremini tööle ning aitab uut informatsiooni omandada. See kivi on äärmiselt efektiivne arvutikiirguse ja elektromagnetilise stressi neutraliseerimisel ning õigetesse punktidesse asetatuna (mida saab kindlaks määrata pendli abil), blokeerib ka geopaatilist stressi.
Fluoriit on tõeliselt tõhus kristall, mis aitab leevendada hingelist segadust ja tõmmata välja negatiivset energiat ja stressi. Stabiliseerib aurat ja puhastab nii füüsilist kui ka peenkehasid. Lahustab jäigastunud käitumismustreid ja aitab allasurutud emotsioonidel pinnale tõusta. Muudab inimese intuitiivsed aistingud täpsemaks, seetõttu aitab paremini valida endale kaaslasi ning teha õigeid otsuseid. Sobib hästi gripi-ja viirushaiguste puhul. Tugevdab luustikku ja hambaid. Taastab limaskesta, kopse ja kopsuteid. Mõjub soodsalt ka maksale. Sobib hästi ravitsejatele ja neile, kes oma tööga igapäevaselt teistele energiat annavad.
roheline fluoriit – see kivi puhastab ja stabiliseerib energiaid, on väga tõhus kaitsekivi, absorbeerib keskkonnast negatiivseid energiaid, katkestab väljastpoolt tuleva psüühilise manipulatsiooni ja sobimatu sekkumise mentaaltasandi kaudu, tugevdab intuitsiooni; Roheline toon fluoriidis aitab tervendada emotsionaalseid traumasid, lahustada negatiivseid energiaid ümbrusest. Toob alateadvusest esile sinna peidetud informatsiooni ning tugevdab intuitsiooni. Toimib kui kogu aura ja tšakrate, kuid eriti mõttekeha ja põrnatšakra tervendajana.
violetne fluoriit – stimuleerib kolmandat silma, on suurepärane abivahend meditatiivse rahuseisundi saavutamisel, tugevdab intuitsiooni, ühendab Päikese inglitega;
Kollane fluoriit võimendab loovust ja stabiliseerib grupienergiaid. Eriti kasulik on see kivi ühiste eesmärkide saavutamise toetamiseks. Võimendades optimismi ja positiivset mõtlemist, aitab kollase fluoriidi kandmine tuua teie ellu rohkem küllust ning on abiks manifesteerimisel. Kollane fuoriit toetab ka intellektuaalset tegevust ning võimendab mentaalseid võimeid. Füüsilisel tasandil vabastab see kivi mürke, vähendab kolesterooli taset veres ning toetab maksa tööd.

Fosfosideriit on tasakaalustav ja tervendav kivi, mis avab kõrgemaid tšakraid ning peenkehasid, et paremini kõrgsageduslikke energiavoogusid vastu võtta. Fosfosideriidil on võimas energia ja vägi. Fosfosideriit aitab saada ühendust Akašši kroonikatega ja eelmiste eludega, aidates jääda eelmiste elude valuliste või dramaatiliste sündmuste vaatlemisel objektiivseks, rahulikuks ja oma keskmesse. Fosfosideriit silub auravälja väliseid piirkondi, tuues õrnalt tagasi kadunud hingeosakesi, mis on jäänud kinni erinevatesse kohtadesse, aegadesse, dimensioonidesse või eelmistesse eludesse. Fosfosideriit lahustab viha ja teisi negatiivseid emotsioone, tuues kehasse rõõmu- ja rahutunde. Tšakratest töötab fosfosideriit kõige rohkem kolmanda silma ja südametšakraga.

Fossiil. Krinoid Fossiil Isiklik muutus ja muutused , mida elu ette kannab. Nende muutustega toime tulek ja nende aktsepteerimine. Sisemine kasvamine läbi vaimsete nägemuste.

Fuksiit on võimas kivi, mis mõjub hästi kõigile selle mõjupiirkonda sattunutele. Seda kivi on kasutanud paljud iidsed ravitsejad ja šamaanid ning seepärast sobib fuksiit eriti hästi kõigile inimestele, kes tegelevad tervendamisega. Fuksiiti on roheline südametšakra kivi, mida on kutsutud ka "tervendaja kiviks". Fuksiidi abil on võimalik saada ühendust kosmilise informatsiooniga, kui kasutada sellele ligipääsemiseks intuitsiooni, mida see kivi võimendab. Lisaks aitab fukstiit toime tulla kõigi igapäevaelu probleemidega, mis on seotud stressi, füüsilise tervise, rutiini, karjääri ning elukeskkonnaga, kuid see kivi vahendab ka holistilise tervendamise ja taimeraviga seotud informatsiooni, aidates tervendajal paremini mõista, mis on kõige õigem meetod või vahend ühe või teise terviseprobleemi lahendamiseks, sest fuksiit vahendab tervendajale kõikvõimalikke tervise ja heaoluga seotud juhiseid. See kivi õpetab ka, kuidas olla teenistusvalmis, laskumata sealjuures võimuvõitlusesse või langemata võltsalandlikkuse küüsi. Psühholoogilisel tasandil õpetab fuksiit tõelist eneseväärtustamist ning aitab üle saada märterlusest ja vajadusest teisi inimesi "päästa". Fuksiit aitab üle saada liigsest sõltuvusest inimsuhetes ning toetab kiiret paranemist nii emotsionaalsetest kui füüsilistest traumadest. Fuksiit aitab näha, kuidas toimida kooskõlas enda ning teiste inimeste hingeteega ning aitab vajaduse korral sekkumata kõrval seista, kui teised inimesed oma hingeõppetunde omandavad. Fuksiit on ka abiks inimestele, kellel on vaja mingil põhjusel perekonna või suguvõsa egregoridest eemalduda ning oma hingeteed käia. Fuksiit võimendab teiste kristallide energiat ning toetab nende kristallide energiate vahendamist. See kivi suunab energia õigetesse kanalitesse ning vabastab seeläbi energia üleküllusega seotud blokeeringud. Füüsilisel tasandil toetab fuksiit selgroo ja rühivigade tervendamist, suurendab lihas-skeletisüsteemi paindlikkust ning tasakaalustab punaste ja valgete vereliblede hulka.

Galaksiit on intensiivse energiaga kivi, mida kutsutakse mõnikord ka "aurakiviks", sest tema üheks peamiseks energeetilisteks omaduseks on aura kaitsmine, puhastamine ja tasakaalustamine. Lisaks sulgeb galaksiit ka kõik energialekked. Tegemist on transformatsioonikiviga, mis toetab eelkõige vaimset, müstilist ning intuitiivset kasvu ja muundumist. Lisaks aitab galaksiit  meil oma teadvuse tasandit tõsta ning saada paremini ühendust Allika energiatega. See kivi võimendab nii intellekti kui alateadvust, vähendab stressi ja ärevust. Galaksiit on ka abiks astraalrändude ja astraalprojektsioonide puhul ning võib aidata saada ühendust teistest dimensioonidest ja planeetidelt pärit kõrgemate vaimolenditega. Füüsilisel tasandil on galaksiit abiks stressi, ärevushäirete, ajuhäirete, silmade, seedimise ja ainevahetusega seotud haiguste puhul. Tšakratest on galaksiit kõige enam seotud kroontšakraga.

Gagaat on must, tihe ja sitke kivi- või pruunsüsi. Mõju psüühikale GAGAADI eesmärk on kaitsta isikut koshmaaride eest, sest ta on seotud öö saladuste, meie eksistentsi teispoolsuse ja hirmude ületamisega. GAGAAT on väga kasulik isikutele, kes tead­likult tahavad võidelda oma hirmude ja argusega. Kuna ta on seotud Saturniga Vähis, siis aitab avada isiklikku karmat, esivanemate ning traditsioonide varjatud sala­dusi. Aitab mõnikord leida astraalset kaitset esivanemate näol. Astroloogiline sobivus GAGAAT sobib enim Vähile, Kaladele, Skorpionile. Eripärad GAGAATI kasutatakse ka mustas maagias surnud hingedega suhtlemisel.Lisatakse rahakarpi/rahakotti/kodu seinte vahele, et kaitsta olemas olevat vara.

Galeniit on harmooniakivi, mis toob tasakaalu kõikidel tasanditel, harmoniseerides nii füüsilist keha, eeterkeha kui ka vaimseid kehasid. Galeniit on võimas maandav kivi, mis aitab ankurduda ning leida oma keset. Galeniit on abiks holistilisel tervendamisel, ta on suurepärane abivahend kõikidele arstidele, homöopaatidele, taimeravitsejatele ja tervendajatele. Galeniit avardab meelt, tuues uusi ideid ning lahustades piirangulisi mõttemustreid. Galeniit toetab sisemisi nägemusi, seega on ta abiks eelmiste elude meenutamisel. Galeniit aitab vastu astuda ka kõige hullematele hirmudele ning need ületada. Galeniit on abiks isikliku vaimse tee alustamisel ning aitab saada kontakti oma väega. Galeniit leevendab elektromagnetilise kiirguse ning pikaajalise arvuti ees viibimise mõjusid. Füüsilisel tasandil leevendab galeniit põletikke ja lööbeid, stimuleerib vereringet, on kasulik veenidele ning parandab seleeni ja tsingi omastamist. Kaitseb ka radiatsiooni eest, on kasulik juustele ning aitab üle saada sõltuvustest. NB! Kuna galeniit sisaldab pliid, tuleb kristallvett valmistada vaid kaudsel meetodil ning rakendada välispidiselt üksnes vigastamata nahal!

Girasolkvarts ehk girasol on võimsa energiaga iidne kristall, mis on pärit Madagaskarilt. See kivi aitab teil tunda end rahuliku, lõdvestunu, lootusrikka ja optimistlikuna. Girasol on võimas, rahustava energiaga tervendav kivi, mis toetab kindlalt, kuid samas õrnalt vaimsete, emotsionaalsete ja füüsiliste haavade tervenemist. Girasol aitab kandjal saada kontakti oma tõeliste tunnetega ning toetab selguse saavutamist tunnetes, mis on seotud armastuse ja kirega. Girasol võimendab ja peegeldab energiaid, mis teeb temast suurepärase abilise visualiseerimises, kujustamises, unenägudega töötamisel ning energia (näiteks reikienergia) suunamises. Girasol parandab suhtlemisoskust ning aitab kandjal väljendada mõtted, mida tavaliselt oleks raske väljendada. See kivi võimendab loomingulisust nii kunstis, äris kui teistes praktilistes eluvaldkondades ning aitab teha õigeid otsuseid. Kui olete langenud rutiini ning muutnud oma harjumuste ohvriks, aitab girasol süüdata taas huvi elu vastu ning näha lahendusi igapäevaelu probleemidele. Girasoli ainulaadne võime aitab sellel kristallil võtta ühendust kasutaja energiaga, seda puhastada ning niimoodi ringlema panna, et aset leiab enesetervendamine. Girasol mõjutab kõige tugevamalt kõritšakrat ja kroontšakrat. Füüsilisel tasandil võib girasolist olla abi diabeedi, immuunsüsteemi tasakaalutuste, kroonilise väsimuse sündroomi ja kurnatuse korral.

Granaat on saanud oma nime granaatõuna (granatum) seemne järgi. Granaat toob head õnne, kui see teile kingitakse, kuid kui keegi granaadi varastab, hakkab teda jälitama ebaedu. Viiesaja aasta eest kasutati granaati nõiduse ja kurjade vaimude eemalepeletamiseks. See kivi on võimas energiseerija ja kaitsja, mis hoiatab läheneva ohu eest ja kahjustab vaenlasi. Traditsiooniliselt kihlasõrmuste valmistamiseks kasutatav granaat toetab armastust ja pühendumist ning kõrvaldab takistused ja tabud. Granaat avab südant ja suurendab eneseusaldust. See kivi tasakaalustab seksuaalsust ja leevendab emotsionaalseid ebakõlasid. Punane granaat stimuleerib kundalini energia kontrollitud tõusu, tõstab potentsi, tugevdab seksuaalenergiat transformeerivate tantristilike praktikate mõju ning aitab ligi tõmmata vastastikust seksuaalset tervenemist soodustava partneri. Granaadist on abi kriisiaegadel ja olukordades, kus näib puuduvat väljapääsutee või kui elu on purunenud või täis valu. Granaat tugevdab elujäämisinstinkti, lisades julgust ja lootust. Granaadi mõju all saavad kriisidest teie sisemist tugevust proovile panevad väljakutsed; see kivi aitab ligi tõmmata ka vajaminevat abi. Oma aja ära elanud sissejuurdunud käitumismustreid ja iganenud ideid lahustades aitab granaat võitu saada sisemisest vastupanust ning tühistada alateadlikku enesesabotaaži. Olles tugevasti seotud ajuripatsiga, soodustab granaat teadvuse avardumist, eelmiste elude meeldetuletamist ja kehaväliseid kogemusi. Granaat aktiveerib ka teisi kristalle, võimendades nende toimet. Kandiliseks lihvitud granaat tõmbab ligi ärialast edu.

Haoliit julgustab teid võtma eest isiksusele omast maski, mida maailmaga silmitsi seismiseks kasutate, lubades teil jääda ustavaks nii iseenda kui oma sisemise tarkuse suhtes. See kivi paneb aluse vaimsele häälestatusele ning valmistab teid ette vaimsete äratundmisteni jõudmiseks. Haoliidist on abi kehavälistel rännakutel ning eelmiste elude külastamisel. Haoliidile keskendudes avaneb teile tee mõnda teise aega või dimensiooni. Kolmandale silmale asetatuna aitab see kivi meenutada teisi elusid, kaasa arvatud elude vahele jäänud aega. Taskusse pandud haoliit imab endasse nii teie endis peituva kui ka kogu teile suunatud viha. Haoliit aitab sõnastada nii vaimseid kui materiaalseid püüdlusi, hõlbustab nende saavutamist ning soodustades rahulikku ja mõistlikku suhtlemist.

Heliotroop ehk verekivi. See kivi aitab elada hetkes, ent 3000 aastat tagasi kasutati seda Vana-Babülonis vaenlastest võitu saamiseks ning sel arvati olevat kivimüüre varisema panev vägi. Öeldakse, et müstiliste ja maagiliste omadustega verekivi kontrollib ilma ning annab väe eemale peletada kurjust ja negatiivsust, tagades teile võime juhtida ja suunata vaimseid energiaid. Iidsetel aegadel peeti seda „kuuldavaks oraakliks”, mis hoiatas ohu eest, tekitades kummalist heli. Verekivi on suurepärane verepuhastaja, immuunsüsteemi tugevdaja, võimas tervendaja ja energiseerija. Tänu oma maandavatele ja kaitsvatele omadustele hoiab verekivi eemal soovimatud mõjud. See kivi õpetab strateegilise tagasitõmbumise ja paindlikkusega vältima ohtlikke olukordi ning aitab mõista, et transformatsioonile eelneb sageli kaos. Verekivi maandab südameenergiat, vähendab ärrituvust, ärevust ja kannatamatust, tervendades ka esivanemate jäetud pärandit.

Hematiit, mida on peetud sõtta siirduvate sõdurite kaitsjaks, suurendab kandja isiklikku külgetõmbejõudu, ravib eelmistes eludes sõdalastena kehastunud inimeste viha- ja valutundeid, toetades ka oma praeguses elus karmast tingitud võitlusi pidavaid inimesi. Harmoniseerides vaimu, keha ja hinge, eemaldab see tõhus maanduskivi energia ülejäägid ning eraldab teie emotsioonid teiste inimeste omadest. Hematiit kaitseb kehavälistel rännakutel hinge ja aitab sel kehasse naasta. Võimsa yang-kivina tasakaalustab hematiit meridiaane, parandab yini tasakaalutusi, lahustab negatiivsuse ja tugevdab aurat. See ellujäämisvõimet parandav kivi aitab alateadvuses peituvale ligi pääseda, suunates tähelepanu teie elu juhtivatele täitumata soovidele. Vigadest õppimist toetades aitab hematiit näkku vaadata isiksuse varjuküljele. Imepärast mälu parandajat hematiiti ei ole soovitatav hoida põletikulise koha peal ega kasutada järjest pikkade perioodide vältel.
http://www.hingepeegel.ee/alternatiivravi/kristalliteraapia-hematiit/
Hematiit on nagu peegel, mis peegeldab keskkonnast tuleva negatiivse energia tagasi sinna kust see tuleb, luues niimoodi aura ümber kaitsekihi. Teda võib kanda kaitse otstarbel. Julgustab uuesti alustama, arendab spontaansust, otsustusvõimet, elujulgust. Suurendab keskendumisvõimet ja isiklikku külgetõmmet, muudab inimese tahtejõulisemaks, vapramaks ja teovõimelisemaks. Hematiit on ka maagide kivi ja kaitseb astraalsete rünnakute eest. Hematiit toob hea une ja aitab välja puhata, uinumisraskuste korral võib padja alla panna hematiidi ja roosa kvartsi. Hematiit aktiviseerib vere- ja rakuloomet, ergutab vereringet ja südant. Kosutab kopse, maksa, põrna ja neere. Leevendab vereringehäiretest tulenevaid haigusi - veenilaiendid, ummistused, verevalumid.

Herkimeri teemant. See kivi energiseerib, elavdab ning vallandab loovuse. Võimas abiline kõrgematele vaimsetele energiatele häälestumiseks – eriti väiksemad, erakordselt selged herkimeri teemandid. Stimuleerib ülemeelelisi võimeid, nagu selgeltnägemine, vaimsete visioonide vastuvõtmine ja telepaatia. Aitab meeles pidada unenägusid ning neid tõlgendada. Ühendab sõnumite saamiseks kõrgeimate vaimsete tasanditega ning aitab avada eneses peituvat potentsiaali. Herkimeri teemant puhastab kõiki tšakraid ning aktiveerib kehas olevad energiakanalid, et vaimne energia meist läbi voolata saaks. Seda kivi aitab ligi pääseda ka eelmisi elusid puudutavale informatsioonile. Herkimeri teemandi abil mõistame hõlpsamini ka eneses olevate blokeeringute ja vaimsele kasvule alateadvusest esile kerkiva vastuseisu põhjusi. Herkimer abistab nende piirangute vabastamisel ja sellega kaasnevas transformatsiooniprotsessis, aidates meenutada hinge eesmärke ja eluülesannet. Lisaks aktiveerib herkimeri teemant meie ümber oleva valguskeha ehk Mer-Ka-Ba sõiduki.
Ka on herkimeri teemant üks kõige efektiivsemaid elektromagnetilise saastuse ja radioaktiivsuse puhastajaid ning blokeerijaid. Suurepärane kivi, mis tahes vaimse info allalaadimiseks ja talletamiseks.
Sarnaselt ehtsale teemandile aitab herkimeri teemant kontakti saada ka peaingel Gabrieli energiaga. 

Hõbesilm-serpentiini on nimetatud ka Elukiviks, sest see sisaldab energiaid, mis aitavad teil kontakti saada eelmiste eludega ning tervendada oma minevikku. See kivi on ka sisemise nägemise suurepärane stimuleerija ning toetab ühenduse loomist oma kõrgema olemusega. Hõbesilm-serpentiin ladustab elusündmusi ning on abivahendiks minevikust pärit tarkuse intergeerimisel, kuna transformeerib kõik kogemused puhtaks ja edasiviivaks elutarkuseks ning aitab vabaneda karmalistest ja emotsionaalsetest ahelatest. Hõbesilm-serpentiin võimendab ka psühhomeetrilist taju. Seega, kui soovite mõne eseme ajaloo või energia kohta rohkem teada saada, hoidke ühes käes hõbesilm-serpentiini ja teisega puudutage valitud objekti ... Lisaks parandab see kivi mälu, tugevdab silmanägemist ja fokuseerimisvõimet. Tegemist on väga targa kiviga, millel on jutustada palju lugusid ning õpetada sügavaid tarkusi. See võib osutuda eriliseks kingituseks, mida saate pärandada ka tulevastele põlvedele. Ei ole soovitav inimestele, kellel on esinenud tugevaid ärevushäireid, paranoiat või kes kannatavad skisofreenia all.

Hüpersteen on ideaalne kivi kõigile, kes soovivad leida vastuseid. Piisab sellest, kui kannate hüpersteeni taskus endaga kaasas ning vastused teie küsimustele saabuvad otsekui iseenesest. Meditatiivses seisundis viibimine võimendab seda hüpersteeni omadust veelgi. Hüpersteen on ka hea kivi inimestele, kes on ülemäära kriitilised või ärrituvad. See kivi vähendab uhkuse negatiivseid aspekte ning aitab ennast väärtustada. Hüpersteen on hea kivi suhetele, olgu need siis isiklikud või ärialased. Hüpersteen võimendab selgeltkuulmist, aidates võtta vastu informatsiooni vaimsest maailmast. See kivi avab ukse piiritute võimaluste juurde. Kuna hüpersteeni energiad on väga sügavad ja lõdvestavad, on seda kivi nimetatud ka puhkusekiviks. Kui on vaja aeg maha võtta ning maailmast eemalduda, siis on abi just sellest kivist. Hüpersteen ümbritseb teid kaitsva ja nähtamatuks tegeva kilbiga. Hüpersteenist on abi ka haigustest tervenemise viimases faasis, kui on vaja puhata ning ennast laadida, et taas igapäevaelu toimetustega tegelema hakata. Hüpersteenist võib olla abi ka unehäirete korral.

Ingliaura kristallid on loodud loodusliku mäekristalli sidumisel puhta plaatina ja hõbedaga, mille tagajärjel tekib eriti võimas kaitsev kivi, mis ühendab valge, sinise, violetse ja hõbedase kiire üheks sillerdavaks valgusemänguks. Salajase protsessi käigus, mis on osalt alkeemiline ja osalt teaduslik, ühendatakse puhas mäekristall, hõbe ja plaatina jäädavalt ning tulemuseks on see imeline sillerdav ja küütlev vikerkaarevärviline kristall. Ingli aura kristallid on suurepärased aura puhastajad, mis energiseerivad ja puhastavad kõiki energiakeskusi. Kasutades ingli aurat meditatsioonis, tõstab see kristall teid kõrgematesse reaalsustesse, vahendades teadlikke kontakte inglite, vaimsete teejuhtide ja sisemise tasandi õpetajatega. Nagu kristalli nimigi ütleb, aitab ingli aura kristall suhelda inglitega, samuti aitab ta saada ühendust Akaši kroonikatega, kanaldada kõrgemaid teadmisi, meenutada eelmisi elusid ning saada teadlikuks oma selle elu vaimsest missioonist. Lisaks omaenda energeetilisele vibratsioonile, on ingli auras esindatud ka mäekristalli, plaatina ja hõbeda energeetilised omadused.

Inglijuuksed ehk rutiilkvarts. Rutilatsioon (tina sisaldus) tekitab kvartsile väga võimsa tervendava välja, kuna võimendab kristallist läbivoolavat kõrgema energia voogu, juhtides selle otse kehasse. Väljendab kosmilise valguse täiuslikku tasakaalu ning on hinge valgustaja. Rutiilkvarts (ehk inglijuuksed) aitab kõrvaldada takistusi vaimse kasvu teel ning lahti lasta minevikku, kutsudes üles andestamisele kõikidel tasanditel. Avab aura, lastes tervendava energia sisse ning – filtreerides välja negatiivse energia –, aitab vabastada allasurutud emotsioone ja on abiks enesele otsavaatamisel ning eneses oleva pimeda poole aktsepteerimisel ja transformeerimisel. Tagab ülivõimsa kaitse psüühilise rünnaku korral. Varasemate elude tervendamisprotsessis eemaldab rasked energiad ja aitab mõista, millised eelmistes kehastustes kogetud sündmused mõjutavad olevikku kõige enam. Ühendab meid hinge õppetundidega ning on abiks praeguse elu ülesande mõistmisel. Rutiilkvarts tungib probleemide juurteni, toetab üleminekuperioodidel ja suunamuutuste korral. Emotsionaalsel tasandil leevendab rutiilkvarts sünget meeleolu ning toimib antidepressandina. Vabastab hirme, foobiaid ja ärevust, aitab muuta ja ümber pöörata enesevastast käitumist.

Inglikivi ehk petaliit. roosa petaliit  - ehk inglikivi avab ühenduse kosmilisega teadvusega ning tagab ohutu keskkonna vaimsete kontaktide või nägemuste hõlbustamiseks; petaliit soodustab vaimset puhastumist ja aitab transformeerida teie elus esinevate ebakõlad; on eriti tõhus kivi esivanematelt ülekandunud mustrite ja suguvõsa karma tervendamisel, kuna viib teid tagasi häire tekkimise eelsesse aega ning aitab vabastada mis tahes negatiivset karmat; puhastades aura ja mentaalkeha negatiivsetest energiatest, on petaliit abiks ka ahistavate sidemete läbilõikamisel; ühendades teid teie kõrgema olemusega, katkestab see kivi manipulatsiooni kõikidel tasanditel ning neutraliseerib musta maagia; kõrge vibratsiooniga roosa petaliit on ka kaastunde kivi, mis tugevdab emotsionaalkeha, puhastab südamemeridiaani ning aitab vabaneda emotsionaalsest taagast, avades tee külluslikule armastusekogemusele;

Ioliit ehk kordieriit on visioonikivi, mis aitab väljendada vaimseid ideid kirjutamise, laulmise, liikumise ja muu loomingulise tegevuse kaudu. Ioliit aktiveerib kolmandat silma ning võimendab meie nägemuslikku ja loomingulist poolt, avades meid uutele ideedele ja inspiratsioonile. Ioliit aitab saada kontakti sisemiste teadmistega. Kuna ioliit on abiks kehaväliste rännakute korral, siis kasutatakse seda kivi sageli šamaanitseremooniates. Ioliit toob kandja energiaväljadesse uue värske energia. See kivi aitab toime tulla raskete olukordadega ning on abiks parima võimaliku edasiminekutee valimisel. Ioliit aitab mõista sõltuvuste põhjuseid ning toetab sõltuvustest vabanemist. Ioliidist on abi ka liigse klammerdumise korral. Emotsionaalsel tasandil aitab ta vabaneda ebakõladest suhetes. Ioliit toetab oma tõelise olemuse väljendamist ning aitab vabaneda teiste inimeste ootustest tulenevatest mõjudest. Füüsilisel tasandil on ioliit abiks mürkide ja rasvade väljutamisel kehast ning toetab maksa tervenemist. Samuti on ioliit abiks silmade tervendamisel, unehäirete ja palaviku leevendamisel, migreenist tingitud peavalude ning põskkoopa ja hingamissüsteemi häirete korral. 

JAAD JADEIIT oma värvigammaga rohelisest mustani on poolläbipaistev ilma kihistusteta kaltsium-magneesium-silikaat, mille värviandvateks koostisosadeks on raud ja kroom. Pea­mised leiukohad asuvad Hiinas, Jaapanis, Birmas, Tiibetis ja Mehhikos. JAAD on tugev ja sitke kivi. Temast valmistati juba ürgajal relvi ja tööriistu. JAADI tuntakse juba umbes 7000 aastat, kuid alles 1863. aastal märgati, et ta esindab kahte erinevat mineraali, mida hakati nimetama jadeiidiks ja nefriidiks. JADEIIDI rahustavad võnkumised mõjuvad tasakaalustavalt kogu inimese organismile. Kosu­tab neere, südant, vereringet (tasakaalustab arteriaalset vererõhku, mis alandab tundlik­kust ilmamuutuste suhtes), ja närvisüsteemi. Mõjub soodsalt rasestumisele, kui see on psüühiliste blokkide tõttu pärsitud. JADEIIT kosutab kogu organismi immuun­süsteemi, ergutab ainevahetust ja tõhustab soolte talitlust. Leevendab neerudega seotud haigusi (neeruvaevused, -kivid, alatalitlus). Sobiv kasutada ka nakkushaiguste, kollatõve ja palaviku korral. JAAD oli Vana-Hiinas pärli järel tähtsuselt teine kivi. Hiinlased nimetasid teda jyks ning ta sümboliseeris viit voorust: mõõdukust, õiglust, tarkust, kaastunnet ja vaprust. JADEIIT kuulub maagiliseimate kivide hulka, mõjutades nii elusat kui elutut loodust. Sobib väga hästi mõtluskiviks, tuues endaga kaasa hingelise rõõmu ja rahulolu, tasakaa­lustades ja värskendades mõttetegevust ning tundeilma. JADEIIT parandab meeleolu ja väljendusvõimet, andes kasutajale tagasi tema isikupära ja võime armastada. Tema mõjuväljas on ühinenud naiselik tundlikkus ja võime elada iseenese ning loodusega harmoo­nias. JADEIIT kannab endas väga tihendatud energiat, jäädes sealjuures püsivaks ja tasakaalustatuks. Sobib maaharijatele, soodustades taimede kasvu. Läänes arvatakse, et jadeiit suurendab sissetulekuid ja kindlustab majanduslikku edu; Idamaades aga leitakse, et kivi piken­davat inimese eluiga ja andvat talle tarkust juurde. JADEIIT on Veenuse, Kuu ja Satruni mõjude all, esindades Maa stiihiat. Väga sobiv Neitsi ja teiste maa-märkidele (Sõnn, Kaljukits), kuid soodne ka Kaaludele ja Vähile. Tshakrad: JADEIITI võib asetada mitmele tshakrale, näiteks viljatuse puhul kõige alumisele; migreenide ja peavalude korral lauba-tshakrale; voolmete, seedehäirete ja maohädade leevendamiseks asetatakse jadeiit päikesepõimikule. Neeruhaiguste ja -voolmete puhul pannakse jadeiit valutavale kohale, kõige parem kui mõlemale neerule korraga. 

Jaspis, mis on tuntud kui „ülim toitja”, hoiab ja toetab stressirohketel aegadel, ühendades tervikuks elu kõik erinevad aspektid. See kivi soodustab šamaanirännakuid, pendliga töötamist ning unenägude meeldejätmist. Kaitset pakkudes kogub jaspis endasse negatiivse energia, tasakaalustab yini ja yangi ning viib füüsilise, emotsionaal- ja mentaalkeha eeterkehaga vastavusse. Andes julgust probleemidele enesekindlalt vastu seista ning enda suhtes ausaks jääda, tagab jaspis otsusekindluse kõigis püüdlustes ning on toeks olukorras, kus konflikt on vältimatu. See kivi soodustab kiiret mõttetegevust, parandab teie organisatoorseid võimeid ja ettenägemisvõimet uute projektide algatamisel, samuti ergutab kujutlusvõimet ning aitab teie ideedel realiseeruda.
     Jaspis on tugev energiakivi, mis kaitseb haiguste eest. Jaspis kogub endasse negatiivsed võnkumised ja puhastab ümbrust, kuhu ta on asetatud. Jaspis soodustab aeglast, kuid kindlat edasiminekut, tasakaalustab inimestevahelisi suhteid. Aitab viia alustatut lõpuni ja keskenduda korraga ühele asjale. Jaspise toimel suureneb mõistmisvõime ja tundlikkus, paranevad suhted ülemustega. Punane jaspis on väga hea maksale, põrnale, kõhunäärmetele, kosutab magu ja vähendab iiveldust. Vähendab pingeid suguelundite piirkonnas, aitab ka sünnitusel.
Bretšastunud jaspis (hematiidisoontega jaspis) on suurepärane abiline, mis aitab teil leida emotsionaalset taasakaalu ning püsida kahe jalaga maa peal. Sobib väga hästi inimestele, kes kipuvad liialt "peas elame". Bretšastunud jaspis aitab vabaned üleliigsest energiast pea piirkonnas ning soodustab mõtteselgust.
Dalmaatsia jaspis. Räägitakse, et kaitsva mõjuga dalmaatsiakivi annab märku, kui kandjat ähvardab mingi oht. Maandav dalmaatsiakivi aitab hingel füüsilisse kehasse ankurduda ning toetab hinge harmoonilist ja rõõmurikast inkarneerumist. Kui elate liiga palju peas, siis aitab see kivi teil rohkem praegusesse hetke ja füüsilisse kehasse tulla. Rahustav ja emotsioone harmoniseeriv dalmaatsiakivi toetab elus edasiliikumist ning aitab mõista kõikvõimalike valikute ja plaanide lähemaid ja kaugemaid tagajärgi. See tugevdav kivi suurendab ka rõõmutunnet ning on suurepärane ja jõuduandev positiivsuse genereerija. Dalmaatsiakivi transformeerib negatiivseid energiad ning mis tahes iganenud mõtte- ja tundemustreid.
Hõbetriipudega jaspis on eelkõige Suure Jumalanna kivi ning ankurdab Tema hõbedast valgust peegeldava ning lõpmatuid võimalusi tulvil oleva energia ja kohaloleku käesolevasse hetkesse. See salapärane kristall aitab kontakti saada Suure Jumalanna mahedalt tervendava puudutusega ning meenutada meile iidseid teadmisi ammusest Jumalanna kultuurist, mis siin planeedil kunagi õitses ning mis on meie rakumällu talletatud täiusliku külluse- ja rahuajastuna ehk paradiisina Maa peal.
Kambaba jaspis on suurepärane kaitsekivi, mis pakub kaitset nii tavamaailmas kui astraaltasandil rändajatele. Kambaba jaspis on võimas maandav kivi, mis sobib hästi tervendamiseks. See kivi rahustab meelt ja võimendab rahutunnet, vähendab hirmusid, tõstab eneseusaldust, inspireerib ja julgustab, aitab saada ühenduse sisemise tarkusega ning parandab suhteid teiste inimestega. Kambaba jaspis on ka suurepärane abivahend aurade nägemiseks ja interpreteerimiseks ning aitab saada ühendust Akašši kroonikatega. Füüsilise keha tasandil aitab kambaba jaspis kehal vitamiine ja mineraale assimileerida ning toetab keha mürkidest vabanemist. Kambaba jaspis mõjub energeetiliselt toniseerivana pikemast haigusest tervenejatele, tugevdab immuunsüsteemi ning toetab rakkude taastumisprotsessi.
Kollane jaspis on suurepärane kaitsja vaimse töö tegijatele ja aitab ka füüsilises maailmas reisimise korral. See kivi toetab hingeteekonda ning püsimist õigel rajal. Vahendades positiivset energiat, aitab see kivi teil end füüsilises kehas hästi tunda. Kollane jaspis toetab endokriinsüsteemi ning stimuleerib päikesepõimikut, on abiks mürkidest vabanemisel ning tervendab seedimist ja magu. Ka on kollane jaspis toeks lastele, kes on kas kohmakad või kellel juhtub sageli äpardusi.
Kõrbejaspis ehk polükroom-jaspis avastati mõned aastad tagasi Madagaskarilt ning tegemist on ühe kõige haruldasema jaspiseliigiga maailmas, mille varud on väga piiratud. Polükroom-jaspis on tõhus küllusekivi, mis võimendab füüsilist energiat ning annab elujõudu. See kõrbeavarusest leitud kivi sisaldab ka tule ja kuumuse energiat, mis toetab tegutsemist, seksuaalsust ning kirglikku uute ideede genereerimist. See on elav ja väga võimas energia, Päikesejumalanna harmooniliselt maandatud vägi, mida me kõik oma ellu vajame, sest just see elustav ja energiseeriv energia on aluseks sünnile, loomisele ja viljakusele.
Leopardinaha-jaspis. Räägitakse, et leopardinaha-jaspis seab jalule tasakaalu valguse ja pimeduse vahel, aidates mõista, et tumedus on vaid valguse täiendpool, mitte selle vaenlane. See kivi on kujumuutjate kivi, mis aitab liikuda maailmade vahel. Leopardinaha-jaspis toetab karmiliste kokkulepete ning enne kehastumist sõlmitud hingedevaheliste lepingute täitmist. Kui need kokkulepped ja lepingud pole aga enam mingil põhjusel toimivad, siis aitab see kivi need tühistada või leida neile uue vormi. Leopardinaha-jaspis aitab teil saada vabaks välistest mõjutustest ning toetab sisemise juhtimise kuulamist ja järgimist. See kivi vähendab ebakindlust, tervendab emotsionaalkeha ning tugevdab individuaalsuse tunnet. Kui soovite leida tasakaalu pasiivsuse ja aktiivsuse, vaimususe ja emotsioonide vahel, siis sobib selleks just leopardinaha-jaspis. Tugevdades keha loomulikku vastupanuvõimet, toetab leopardinaha-jaspis ka tervena püsimist.
Merekarbi marmor-jaspis ühendab endas marmori ja jaspise omadused. See kivi on pärit Hiinast ning kuigi seda levitatakse enamasti merekarbi jaspise nime all, on sisuliselt tegemist marmoriga. Maandav ja kaitsev merekarbi marmor-jaspis on abiks mees- ja naisenergiate tasakaalustamisel. Lisaks väestab ja tugevdab see kivi kandaja füüsilist, mentaalset ja vaimset olemust.
Mookaiit on üks jaspise eri vormidest. Mookaiit loob tasakaalu sisemise ja välise kogemuse vahel. See annab mõlemat – nii soovi uute kogemuste järele kui ka sügava rahu, millega neid vastu võtta. See kivi teeb nähtavaks kõik võimalused ning aitab seejärel õigete valikute tegemisel. Füüsiliselt on mookaiit stabiliseeriv kivi, mis tugevdab immuunsüsteemi, toetab haavade paranemist ning puhastab verd.
Ookeanijaspis avastati Madagaskaril, kus seda kaevandatakse maa ja mere piiril. Väidetavalt on see kivi seotud Atlantisega ning sisaldab endas iidseid müstilisi teadmisi. Ookeanijaspise mustrid sümboliseerivad kõige omavahelist seotust. Aidates meil toime tulla muutustega, meenutab see rahustav ja toetav kivi, et elu on tsükliline, rütmiline ja voolav. Õrnalt ja kindlalt toimiv ookeanijaspis toob pinnale kauapeidetud lahendamata emotsionaalsed probleemid ning aitab meil võtta vastutuse iseenda ja oma elu eest enese kätte. Jõuduandev ookeanijaspis pakub kaitset kõikvõimalike negatiivset energiate korral ning aitab meil jääda armastavaks - nii iseenda kui ka teiste vastu.
Picasso  jaspis (marmor). See on kivi kunstnikele ja loovatele hingedele. Picasso marmor aitab teil mõista oma hinge valikuid selles elus ning ka seda, mida olete tulnud käesolevasse ellu õppima. Kõigis eluõppetundides aitab ta teil teha koostööd teie kõrgeima olemusega ning hoolitseb selle eest, et saaksite läbida kõik vajalikud muutused võimalikult kergelt ja lõdvestunult. See kivi toetab ühenduse loomist iseenda võimsa Mina Olen Kohalolekuga ning ühendab teid galaktiliste meistrite ja nende valgusega. Läbi selle ühenduse saavad alateadvus ja intuitiivne meel üha enam osaks teie maisest olemusest. Picasso marmor sobib abivahendiks mediteerimisel, unenägude meenutamisel ning loomingulisuse avamiseks. Kui kogete oma elus loomingulise energia blokeeringut, võite selle eemaldada Picasso kivi abil, kui vaatlete jooni ja mustreid sellel kivil ning lubate oma mõtetel lahustuda. 
Piltjaspis on seotud eelkõige Maa-Emaga ning vahendab meile Tema toetust, tervendust, nõuandeid ja kohalolekut. Piltjaspise peal olevad "pildid" sisaldavad aga sõnumeid minevikust. See kivi aitab pinnale tuua peidetud süütundeid, kadedust, viha, armastust ning teisi allasurutud mõtteid ja tundeid, mis võivad pärineda kas sellest kui eelnevatest eludest. Pärast allasurutud mõtete ja tunnete teadvustamist, need vabanevad ja lahustuvad ning avaneb kogetu taha peidetud suurem ja sügavam õppetund. See aitab meil liikuda oma teekonnal edasi üha suurema valguse ja iseenda vaimse olemuse omaksvõtmise poole. Lisaks leevendab piltjaspis hirme, stimuleerib immuunsüsteemi ning puhastab neere.
Polükroom-jaspis ehk kõrbejaspis avastati mõned aastad tagasi Madagaskarilt ning tegemist on ühe kõige haruldasema jaspiseliigiga maailmas, mille varud on väga piiratud. Polükroom-jaspis on tõhus küllusekivi, mis võimendab füüsilist energiat ning annab elujõudu. See kõrbeavarusest leitud kivi sisaldab ka tule ja kuumuse energiat, mis toetab tegutsemist, seksuaalsust ning kirglikku uute ideede genereerimist. See on elav ja väga võimas energia, Päikesejumalanna harmooniliselt maandatud vägi, mida me kõik oma ellu vajame, sest just see elustav ja energiseeriv energia on aluseks sünnile, loomisele ja viljakusele.
Punane jaspis. Peale selle, et punane jaspis kannab jaspise üldisi omadusi, pakub ta õrna stimulatsiooni, maandades energiat ja aidates lahendada ülekohtuseid olukordi. Punane jaspis toob probleemid päevavalgele enne nende ägenemist, moodustades suurepärase rahustava „murehelme”, mida on hea peos hoida. Padja all aitab see paremini unenägusid meelde jätta. Juurtšakrat stimuleerides, aurat puhastades ja stabiliseerides suunab punane jaspis negatiivsuse tagasi selle allikasse. Punane jaspis maandab seksuaalset agressiivsust, häälestab partnereid teineteisele ning toetab tantristlikke seksuaalpraktikaid.
Sebrajaspis (-marmor) kannab tavalise marmori omadusi, kuid võimendab neid. Sebramarmor aitab mõista tõde oma soovide ja ihade kohta ning aitab keskenduda sellele, mida te soovite oma ellu luua. Sebramarmori energiad aitavad saavutada suuremat kontrolli oma mõtete üle, toetades sel viisil pikaajalisemat kõrgemas energias püsimist. Kontroll oma mõtete üle aitab kaasa ka oma tõeliste hingeigatsuste manifesteerimisele. 
Sisemaa-jaspist kaevandatakse Austraalias. Sisemaa-jaspis näitab meile, et paradiis pole midagi kauget ja kättesaamatut ning et me võime kogeda taevast maa peal just nüüd ja praegu. Sisemaa-jaspis ühendab endas suure väe ning puhta õrnuse ning aitab neid kvaliteete meie olemuses aktiveerida.
Tiigriraud (jaspise, tiigrisilma ja hematiidi segu) pakub suurepärast abi inimestele, kes võtavad endasse teiste inimeste tundeid või on mis tahes tasandil kurnatud. See kivi aitab sul oma jõuvarusid taastada. Eriti tõhusat abi pakub tiigriraud neile, kes on kogevad emotsionaalset või mentaalset läbipõlemist või kannatavad perekonnasisese stressi all. Ka abistab see kivi neid, kes on tundlikud kemikaalide suhtes või reageerivad mürast tingitud saastatusele. Lisaks sellele, et tiigriraud seob ühte jaspise, hematiidi ja tiigrisilma omadused, aitab see kivi muutuda, näidates ohu korral kätte pelgupaiga ning saates negatiivse energia tagasi sinna, kust see tuli. Toetades muutust, avab tiigriraud kõigepealt teadvuses ruumi, et mõtiskleda, milliseid samme oleks vaja astuda, ning seejärel varustab energiaga, et need sammud ka tehtud saaks. Tiigriraua poolt pakutud lahendused on pragmaatilised ja lihtsad. See on loovust ja kunstilist eneseväljendust soosiv kivi, mis toob esile meie sees uinuvad anded. On abiks ka kundalini (sekhemi) äratamisel ja tantra praktiseerimisel. Ühendab taevast ja maad ning sisaldab päikese tervendavat energiat. Kaitsekivi, mis õpetab oma väge õigesti ja targalt kasutama. Hea maanduseks, lahustab viha.

Kaltsedon on ahhaadi liik. (Ka sinine pitsahhaat on kaltsedon.) On võimas puhastaja, mis harmoniseerib meelt, keha, tundeid ja vaimu. See on rahu ja tasakaalu kivi, mis lahustab viha-, vaenulikkuse- ja ärrituseenergiad. Kaltsedon toetab mentaalset ja emotsionaalset tasakaalu ning aitab saada kontakti on emotsioonidega. See kivi aitab vabaneda kõigest soovimatust kasutaja elus. Kaltsedoni on kasutatud ka musta maagia, psüühiliste rünnakute ning muu negatiivse maagia tagasitõrjumiseks, sest sellel võimsal, kuid samas pehme energiaga kivil, on võime tõrjuda negatiivseid energiaid ning absorbeerida vaid postiivseid energiaid.
Kaltsedon on parim kivi, mida kasutada kõiksugu kaela, mandlite ja häälepaeltaga seotud probleemide puhul. See kivi ravib ka kopse ning aitab puhastada hingamissüsteemi suitsetamise mõjudest. Immuunsüsteemi tugevdav sinine kaltsedon toetab ka lahtiste haavade paranemist. Kõritšakra kivi sinine kaltsedon on ka loomingu kivi, mis aitab avaneda uutele ideedele ning kohaneda uute situatsioonidega. Kaltsedon toetab võimet õppida uusi keeli ning parandab mälu. Sinine kaltsedon avab südame ning annab võime vaadata optimistlikult tulevikku.
Roosa kaltsedon on vaimse energiaga kivi, mis võimendab empaatiat ja sisemist rahu, soodustab lahkust ning kõiki häid omadusi. See kivi loob sügava usaldusetunde ning toetab soovi õppida uusi asju. Usutakse, et roosast kaltsedonist võib olla abi lastele, kelle vanemad on lahutamas või kasulastele, kes alles uue koduga kohanevad. Roosa kaltsedon toetab ka äsja emaks saanud naisi. Füüsilisel tasandil võib roosast kalsedonist olla abi rinnaga toitmise probleemide korral ning sünnitusega seotud šokist või traumadest toibumisel. Traditsiooniliselt kandsid emad roosat kaltsedoni selleks, et kaitsta oma beebisid. Roosast kaltsedonist on abi ka psühhosomaatiliste haigusseisundite ravis, see kivi toetab immuunsüsteemi ning tugevdab südant.

Kaltsiit on erakordne võimendaja ja puhastaja. Üksnes kaltsiidi olemasolu ruumis puhastab keskkonna negatiivsetest energiatest ja tõstab su sagedust. Keha siseselt eemaldab kaltsiit stagneerunud energia. Puhastab nii füüsilisi kui peenkehasid. Kaltsiit on aktiivne kristall, mis kiirendab kasvu ja arengut. See on ka väga vaimne kivi, mis aitab ühendust saada kõrgema teadvusega ning on abiks kõrgema teadlikkuse, ülemeeleliste võimete, kanaldamisoskuse ja kehaväliste kogemuste omandamisel. See kivi kiirendab vaimset arengut ja aitab hingel oma kogemusi kehasse tagasipöördumisel meeles pidada. Mentaalsel tasandil rahustab kaltsiit tormlevaid mõtteid, õpetab vahet tegemist ja analüüsioskust, kutsub esile vaimseid taipamisi (äratundmisi) ja on abiks ammuunustatud teadmiste meenutamisel. Aitab eristada olulist ebaolulisest ning õpetab seda, kuidas ideid ellu viia. Vajalik kivi õppimisprotsessi toetamisel ja hõlbustamisel.
   Kaltsiit on suurepärane mõtiskluskivi, seetõttu on heaks kaaslaseks neile, kes liiguvad suurte vaimsete muutuste poole, aidates intuitiivsel tarkusel teadvuseni jõuda. Kaltsiit aitab mõista elu olukordi kui vaimseid õppetunde, toob ellu rõõmu ja kergust ning tasakaalustab mehelikku ja naiselikku energiat. Ta aitab teadvusel meenutada minevikku ja tulevikus toimuvat ette aimata. Tugevate elamuste korral hoiab ta meele ja mõtted selgetena ning aitab sisemist rahu säilitada. Soodustab vabanemist hirmul põhinevatest mõttemallidest ja arusaamadest. Kaltsiit sobib masenduse, emotsionaalsete shokiseisundite ja traumade korral. Aitab hästi lõdvestuda. Rohelisel kaltsiidil on allergiavastane toime ning ta leevendab ka liigesehaigusi.
Oranž kaltsiit. Peale selle, et oranž kaltsiit kannab kaltsiidi üldisi omadusi, on tegemist väga võimsa energiseerija ja puhastajaga. Oranž kaltsiit tasakaalustab emotsioone, vabastab hirmust ja depressioonist, lahustades probleemid ja suurendades potentsiaali maksimumini. See kivi eemaldab seksuaaltšakrasse kinnitunud karmalised köidikud ja mälestused minevikus asetleidnud väärkohtlemisest, soodustades tervenemist kõigil tasandeil. Oranž kaltsiit integreerib igapäevaellu uusi arusaamu ja loovust.
kollane (kuldne) kaltsiit või meekaltsiit (1) – erakordne võimendaja ja puhastaja, väga kõrge vaimse vibratsiooniga, juhatab kõrgemale teadvustasandile ja avab ülemeelelisi võimeid, õpetab südamega mõtlemist ning aitab kontakti saada universaalse teadvusega;
Sinine kaltsiit. Võimsa tervendaja ja puhastajana imab sinine kaltsiit energia endasse, filtreerib selle ja suunab  siis tagasi saatjale, kes sellest kasu saab. Peale selle, et sinine kaltsiit kannab kaltsiidi üldisi omadusi, vaigistab see tormlevaid mõtteid ning aitab saavutada selgust. See suurepärane vaimse kasvu käivitaja ja lõdvestaja rahustab närve ning vabastab ärevuse.

Karneool tuleneb ladinakeelsest sõnast „carnis”, mis tähendab liha. Sügavpunane kuumtöödeldud karneool võib paista vastu valgust triibuline, looduslik karneool aga hägune. Vanad egiptlased armastasid karneooli, uskudes, et see aitab hinge tema rännakul ning omab võimsat kaitsvat väge surmajärgses elus. Nad kandsid seda kivi ka viha, kadeduse ning armukadeduse leevendamiseks ja transformeerimiseks. Olles kõrge vibratsiooniga stabiliseeriv kivi, ankurdab karneool teid käesolevasse hetke ning on suurepärane elujõu taastaja. Karneoolil on võime puhastada ka teisi kive. Kiirates välja elujaatavat suhtumist, vabastab karneool hirmust surma ees ning aitab teha positiivseid valikuid. Toetades väärkohtlemisest ja ahistamisest ülesaamist, suurendab karneool eneseusaldust, laskmata negatiivsusel võimust võtta. Kasutatuna meditatsioonis, vabastab karneool segavatest mõtetest, ent igapäevaelus aitab unistajatel argireaalsusega paremini hakkama saada. Küllusekivina toetab karneool edu saavutamist nii ärialal kui muudes valdkondades.
Küpsust ja sensuaalset ilu sümboliseeriv karneool sobib inimesele, kes tahab oma hinge sisemisi väärtusi ka teistega jagada. Ta annab optimismi, suurendab vastupidavust ja sallivust. Tal on soojendav ja rahustav toime. Karneool suurendab eneseusaldust, annab julgust oma sisehäält usaldada. Aitab äratada seksuaalset iha ja soodustab seksuaalsete soovide väljendamist. Karneool soodustab organismist mürkainete väljaviimist, puhastab maksa, neerusid ja põit. Alandab vererõhku, ergutab vereloomet ja puhastab verd. Leevendab igemevaevusi, astmaatilisi ja reumaatilisi vaevusi, menstruatsioonivaevusi. Tasakaalustab hormoone ja aitab säilitada naha nooruslikkust.

kassisilm ehk krüsoberüll – uue alguse kivi, mis aitab vabaneda vanadest mustritest ning minevikule andestada; kaitseb üleminekuperioodidel kandaja aurat ning teeb selle negatiivsetele mõjudele nähtamatuks; toob ilu, õnne, rahu ja enesekindlust;

Kiastoliit, mida tuntakse ka ristikivi ja andalusiidina (ehkki andalusiidil pole sees nähtavat risti), on võimas kaitsekivi, mida kasutati juba muistsel ajal halbade soovide ja needuste eemale peletamiseks. Sellel kivil on omadus muundada lahkhelid ja konfliktid harmooniaks ja rahuks ning vägi hajutada negatiivseid mõtteid ja tundeid. Kiastoliit aitab lahendada probleeme ning kutsuda esile muutusi. Sellel kivil on tugevad metafüüsilised omadused, mistõttu on võimalik seda kivi meditatsioonis kasutades luua ühendus Akaši kroonikatega ning saada informatsiooni oma eelmiste elude kohta, jäädes sealjuures maandatuks. Kiastoliit on väravaks müsteeriumite juurde ning kergendab kehaväliseid rännakuid. See kivi aitab mõista hinge surematust ning surma- ja taassünnimüsteeriumeid. Sellest kivist võivad leida lohutust inimesed, kes kannatavad raske haiguse käes, ning kui saabub aeg vaimsesse maailma edasi liikuda, siis on kiastoliidist abi surma- ja üleminekuprotsessi kergendamisel. Kiastoliit aktiveerib nii jalataldade alla jäävat maatähtetšakrat kui ka pea kohal olevat hingetähetšakrat.  Nende kahe kehavälise tšakra aktiveerimine aitab tuua kehasse kõrgemat vaimuenergiat ning seda turvaliselt maandada, võimaldades teil läbi tuua nii palju kõrgsageduslikku energiat, kui teil parajasti vaja on. Psühholoogilisel tasandil hajutab kiastoliit illusioone ning lahustab hirme, võimaldades meil tegelikkusele näkku vaadata. Kiastoliit aitab üleminekul ühest olukorrast teise ning vabastab oma aja ära elanud mustreid ja tingimusi. Veel on kiastoliidist abi irratsionaalsete hirmude ja ka hulluksminemise hirmu puhul. Mentaalsel tasandil tugevdab kiastoliit analüüsivõimet ning abistab probleemide lahendamisel. Emotsionaalsel tasandil vabastab see kivi süütundeid ning stabiliseerib emotsioone. Kiastoliit aitab häälestuda hinge eesmärkidele. Füüsilisel tasandil võib kiastoliidist olla abi palaviku alandamisel, verejooksude peatamisel, ülihappesuse leevendamisel ning reuma ja podagra ravimisel. Imetavatel emadel stimuleerib kiastoliit piimatootmist. See kivi võib parandada ka kromosoomikahjustusi, tasakaalustab immuunsüsteemi ning tugevdab närve.

Kimberliit on saanud oma nime Lõuna-Aafrikas asuva Kimberly teemandikaevanduse järgi. Kimberliidi koostisest võib leida paljusid erinevaid kristalle, nagu oliviini, enstatiiti, diopsiidi, kaltsiiti, ilmeniiti, kromiiti ja mõnikord isegi teemante. Kimberliit on põhiline loodusliku teemandi allikas. Kimberliiti kutsutakse "vabaduse kiviks", sest see kivi kannab endas võimsaid vabastavaid energiaid, mis aitavad teha rahu nii oma füüsilise keskkonna kui ka kogu maailmaga. Kimberliit soodustab sügavaid meditatsiooniseisundeid ning kehaväliseid rännakuid, tõstes kandja uutele teadvustasanditele. See kivi aitab meil  jõuda sügavatesse meditatsiooniseisunditesse, kus võib leida aset nii keha, meele kui hinge enneolematult sügav tervenemine. Vaatamata oma võimsale energiale on kimberliidi kingid õrnad ning ta aitab meil uute energiate ja võimetega, nagu näiteks oskusega sooritada kehaväliseid rännakuid, rahulikult kohaneda. Kimberliidist on abi ka kujustamise toetamisel. Kuna kimberliit aitab luua tugeva ühenduse universaalse tervendava energiaga, on ta väga hea kivi kõigile neile, kes tegelevad tervendamisega ja eriti kaugtervendamisega. Kimberliit on seotud rahustavate ja tervendavate Jumalanna energiatega; see on võimas, kuid samas õrn kivi, mis toetab sügavaid meditatsiooniseisundeid, kehaväliseid rännakuid ja sügavat tervenemist. Kimberliidi energia toetab kõiki füüsilise kehaga seotud tšakraid, eelkõige Maatähe tšakrat. See kivi aitab tasakaalustada ja laadida kogu tšakrasüsteemi ja energiakehasid, võimendades nii üldist heaolu kui kehalist vastupidavust. Kimberliit aitab kandjal paremini mõista oma eluteed ning saada kohtakti Kõrgema Tahtega. See kivi taastab sisemise rahu ja tasakaalu, suurendab eneseusku ning edastab teadmise, et kõik läheb hästi. Kimberliit on ka võimas küllusekivi, mis aitab meil mõista, milliseid samme on vaja astuda külluse ja ka kõige muu loomisel, nii et see toetaks meie kõrgeimat teed. 

Kivistunud korall on tugev emotsionaalse tasandi kivi, mis stabiliseerib ja tasakaalustab emotsioone ning muudab need voolavamaks. Kivistunud korall aitab saada kontakti nii selle kui eelmiste elude mälestustega. Kasutades kivistunud koralli tervendamisel või meditatsioonis, tugevneb võime meenutada eelmiseid elusid ning mõista, kuidas eelmistest kehastustest lähtuvad energiad mõjutavad meie praegust elu, et jõuda seeläbi mõistmise ja vabanemiseni. Kivistunud korall aitab lahti saada vanadest energiatest ning liikuda elus edasi. See kivi on suurepärane abivahend transformatsiooni ja ülemineku toetamiseks. Kivistunud korall toetab vaimset arengut ning aitab meil kontakti saada oma tõelise olemusega.

Kivistunud puit. Maa energiaga täidetud kivistunud puit on suurepärane maanduskivi. Kivistunud puit aitab mõista ka minevikust pärinevat tarkust ja õppetunde. See kivi toetab kõiki, kelle töö või hobid on vähegi seotud iidsete õpetuste või muistsete aegade uurimisega. Toetades töötamist eelmistest eludest pärinevate probleemidega, aitab kivistunud puit ligi pääseda Akaši kroonikates peituvatele informatsioonile. Kivistunud puitu kasutatakse sageli ka loodusvaimudega töötamisel ning nende sõnumite kanaldamisel. Toetades ja kaitstes kõiki, kes tegelevad looduse ja keskkonna kaitsmisega, on kivistunud puit ka evolutsiooni ja ülestõusmise kivi, mis on abiks isikliku arengu ning vaimse kasvu protsessis.

Kollane aventuriin on suurepärane kivi päikesepõimiku tšakra avamiseks ja tasakaalustamiseks. Neile, kes on ülitundlikud või kõhklevad sakraaltšakra probleemide pärast, mõjub kollane akvamariin rahustavalt ja tasakaalustavavalt sealsetle energiatele.  Kollase aventuriini kasulik energia võib aidata neid, kel on probleeme võimu ja kontrolliga.  See kivi aitab keskenduda kavatsusele jääda iseendaks kogu oma lihtsuses. Kollase aventuriini kuldne valgus täidab kaastunnet ja mõistmist, leevendades kurbust ja aitab kekskenduda emotsioonidele. Aventuriin kaitseb sind elektromagnetlainete ja keskkonnareostuse eest seda vähendades ja neelates. See kivi aitab kõrvaldada toksiine ja suurendada energia voolamist läbi keha. Kollane aventuriin tasakaalustab Yin-Yang energiaid, leevendab ärevust ja laiendab loovuse voolamist. Kollast aventuriini saab kasutada põletiku, migreeni, allergiate ja põskkoopa probleemide leevendamiseks.

Kollane fluoriit võimendab loovust ja stabiliseerib grupienergiaid. Eriti kasulik on see kivi ühiste eesmärkide saavutamise toetamiseks. Võimendades optimismi ja positiivset mõtlemist, aitab kollase fluoriidi kandmine tuua teie ellu rohkem küllust ning on abiks manifesteerimisel. Kollane fuoriit toetab ka intellektuaalset tegevust ning võimendab mentaalseid võimeid. Füüsilisel tasandil vabastab see kivi mürke, vähendab kolesterooli taset veres ning toetab maksa tööd.

Kollane jaspis on suurepärane kaitsja vaimse töö tegijatele ja aitab ka füüsilises maailmas reisimise korral. See kivi toetab hingeteekonda ning püsimist õigel rajal. Vahendades positiivset energiat, aitab see kivi teil end füüsilises kehas hästi tunda. Kollane jaspis toetab endokriinsüsteemi ning stimuleerib päikesepõimikut, on abiks mürkidest vabanemisel ning tervendab seedimist ja magu. Ka on kollane jaspis toeks lastele, kes on kas kohmakad või kellel juhtub sageli äpardusi. 

kollane (kuldne) kaltsiit või meekaltsiit (1) – erakordne võimendaja ja puhastaja, väga kõrge vaimse vibratsiooniga, juhatab kõrgemale teadvustasandile ja avab ülemeelelisi võimeid, õpetab südamega mõtlemist ning aitab kontakti saada universaalse teadvusega;
Koobaltaura kristallid on loodud loodusliku mäekristalli sidumisel puhta koobaltiga, mille tagajärjel tekivad väga erilised, violetselt, kuningsiniselt ja kuldselt sädelevad kristallid, milles on ühendatud koobalti ja mäekristalli omadused. Koobaltaura on võimas antidepressant, mis ülendab vaimu ning toob sügava rahu. Kuuenda tšakra kivina aktiveerib koobaltaura kolmandat silmat ja ka kurgutšakrat, võimendades psüühilisi nägemusi, telepaatiat ja selgeltnägemist ning toetab oma tõe väljendamist. Kolmandale silmale asetatuna aitab see kristall lahustada vihaga seotud tundeid, toetab lahtilaskmist ja klammerdumisest vaba seisundit, tugevdab meditatsiooniseisundeid ning ühendust emotsionaalkehaga ning  annab võimaluse õppida veeelemendilt. Koobaltaura on suurepärane loomingukivi, mis eemaldab loomingulised blokeeringud ning võimendab loomejõudusid. Visuaalselt kaunis koobaltaura aitab saada kontakti meid ümbritseva loomingu ilu ja imelisusega.
Korall pole mineraal, vaid moodustub korallpolüüpide poolt eritatavast lubiainest, koosnedes peamiselt aragoniidist. Korall sümboliseerib tagasihoidlikkust, õnne ja surematust. Vanas Kreekas kasutati punast ja roosat koralli õnne ja surematust toovate amulettide valmistamisel, mis olid võimelised kaitsma õnnetuste ja haiguste eest. Maagiline korall on traditsiooniline kingitus last ootavale emale ning kaitsev amulett vastsündinule ja väikestele lastele. Korall pärineb merest ning on seega seotud emotsionaalse tervenemisega. Korall absorbeerib negatiivseid energiaid, toetab sõprust ja platoonilist armastust ning võimendab intuitsiooni. Korall vaigistab emotsioone ning aitab leida sisemist rahu. Korall on hea kivi rännumeestele ning kaitseb reisides ohtude eest. Usutakse, et korall maandab stressi, leevendab hirme ning toetab stabiilset pereelu. Korall aitab rumaluse, närvilisuse, hirmude, depressiooni, suitsiidimõtete, paanika ja õudusunenägude korral ning toob kandjas esile vapruse, tarkuse ning ettenägelikkuse. Koralli kasutatakse edu külgetõmbamiseks ning see kivi võimendab ettenägemisvõimet. Usutakse ka, et korall kaitseb kurja silma eest ning et ta suudab tõrjuda needusi. Füüsilisel tasandi tugevdab korall vereringeelundkonda ja luustikku ning soodustab kudede taastamist. Korall on abiks ka selgrookanali, seedekanali ja närvisüsteemiga seotud häirete tervendamisel. 
Punane korall on juurtšakra kivi, mis toetab eesmärkide saavutamist ning kaitseb depressiooni ja masenduse eest. See kivi sümboliseerib armastust, kirge ja seksuaalset veetlevust. Jõudu andev punane korall on parim ehe rasedale naisele. Korall toetab ka ema ja lapse omavahelise sideme tugevnemist ning soodustab rasestumist. Füüsilisel tasandil on punane korall abiks lihassüsteemi puhastamisel, samuti aitab luksumise, voolmete ja kõrvetiste puhul ning leevendab mensturatsioonivaevusi. Punane korall on abiks ka neeru- ja põiehädade korral.
Roosa korall leevendab emotsionaalsetest probleemidest tingitud stressi ning tugevdab sõprussuhteid ja kiindumusi. Roosast korallist võib abi olla unehäirete leevendamisel ning see kivi aitab ka naiste viljakusega seotud probleemide korral.
Kivistunud korall on tugev emotsionaalse tasandi kivi, mis stabiliseerib ja tasakaalustab emotsioone ning muudab need voolavamaks. Kivistunud korall aitab saada kontakti nii selle kui eelmiste elude mälestustega. Kasutades kivistunud koralli tervendamisel või meditatsioonis, tugevneb võime meenutada eelmiseid elusid ning mõista, kuidas eelmistest kehastustest lähtuvad energiad mõjutavad meie praegust elu, et jõuda seeläbi mõistmise ja vabanemiseni. Kivistunud korall aitab lahti saada vanadest energiatest ning liikuda elus edasi. See kivi on suurepärane abivahend transformatsiooni ja ülemineku toetamiseks. Kivistunud korall toetab vaimset arengut ning aitab meil kontakti saada oma tõelise olemusega.

Koobaltaura kristallid on loodud loodusliku kvartsi sidumisel puhta koobaltiga, mille tagajärjel tekivad väga erilised, violetselt, kuningsiniselt ja kuldselt sädelevad kristallid. Koobaltaura on võimas antidepressant, mis ülendab vaimu ning toob sügava rahu. Kuuenda tšakra kivina aktiveerib koobaltaura kolmandat silmat ja ka kurgutšakrat, võimendades psüühilisi nägemusi, telepaatiat ja selgeltnägemist ning toetab oma tõe väljendamist. Kolmandale silmale asetatuna aitab see kristall lahustada vihaga seotud tundeid, toetab lahtilaskmist ja klammerdumisest vaba seisundit, tugevdab meditatsiooniseisundeid ning ühendust emotsionaalkehaga ning  annab võimaluse õppida veeelemendilt. Koobaltaura on suurepärane loomingukivi, mis eemaldab loomingulised blokeeringud ning võimendab loomejõudusid. Visuaalselt kaunis koobaltaura aitab saada kontakti meid ümbritseva loomingu ilu ja imelisusega.
Kordieriit ehk ioliit on visioonikivi, mis aitab väljendada vaimseid ideid kirjutamise, laulmise, liikumise ja muu loomingulise tegevuse kaudu. Ioliit aktiveerib kolmandat silma ning võimendab meie nägemuslikku ja loomingulist poolt, avades meid uutele ideedele ja inspiratsioonile. Ioliit aitab saada kontakti sisemiste teadmistega. Kuna ioliit on abiks kehaväliste rännakute korral, siis kasutatakse seda kivi sageli šamaanitseremooniates. Ioliit toob kandja energiaväljadesse uue värske energia. See kivi aitab toime tulla raskete olukordadega ning on abiks parima võimaliku edasiminekutee valimisel. Ioliit aitab mõista sõltuvuste põhjuseid ning toetab sõltuvustest vabanemist. Ioliidist on abi ka liigse klammerdumise korral. Emotsionaalsel tasandil aitab ta vabaneda ebakõladest suhetes. Ioliit toetab oma tõelise olemuse väljendamist ning aitab vabaneda teiste inimeste ootustest tulenevatest mõjudest. Füüsilisel tasandil on ioliit abiks mürkide ja rasvade väljutamisel kehast ning toetab maksa tervenemist. Samuti on ioliit abiks silmade tervendamisel, unehäirete ja palaviku leevendamisel, migreenist tingitud peavalude ning põskkoopa ja hingamissüsteemi häirete korral.

Krinoid Fossiil Isiklik muutus ja muutused , mida elu ette kannab. Nende muutustega toime tulek ja nende aktsepteerimine. Sisemine kasvamine läbi vaimsete nägemuste.

Krüoliit (heledam kivim) on võimas valguskeha äratamise, ülestõusmise ja valgustumise kivi, mis energiseerib kroontšakrat, kolmandat silma ja aju esiosa ning loob tugeva mõistuse ja südame vahelise lingi, luues nii sügava ühenduse kõrgemate reaalsuste ja kõrgema olemusega. Krüoliit avab kanali, mille abil südame holograafilised teadmised ja vaikusel põhinev tarkus saavad mõistetavaks ka tavateadvusele. Krüoliit aitab saada ühendust inglitega ja teiste valgusolenditega kõrgematest maailmadest. Sellel kivil on mõnus südamekeskne vibratsioon, mis on samas üsna intensiivne ning võib tuua kaasa sügava vaimse kasvu. Krüoliidit mõjutab tugevalt ka kõiki teisi tšakraid ning  loob puhta energiakanali kroon- ja juurtšakra vahel. Energia laskudes juurtšakras võib see põhjustada kundalini aktiveerumist. Krüoliit on üks võimsamaid kive, mis toetab valguskeha aktiveerumist. Krüoliit on hea kivi mediteerimise õppimiseks ja praktiseerimiseks. Tervendamisel pole vaja seda kivi mingi kindla tšakra peale panna, kuna selle energia voolab iseenesest just sinna, kus seda kõige rohkem vaja on. Emotsionaalsel tasandil on krüoliit rahu ja vaimse rõõmu kivi. Krüoliit julgustab ka sisemist alistumist kõrgemale tahtele. Rahustavast krüoliidist võib olla abi inimestele, kes peavad avalikkuse ees esinema. Füüsilisel tasandil toetab krüoliit närvisüsteemi.

Krüsoberüll ehk kassisilm – uue alguse kivi, mis aitab vabaneda vanadest mustritest ning minevikule andestada; kaitseb üleminekuperioodidel kandaja aurat ning teeb selle negatiivsetele mõjudele nähtamatuks; toob ilu, õnne, rahu ja enesekindlust;

 
krüsokolla – Krüsokolla on suurepärane aura puhastaja ning võimas kõrgemate energiate läbilaskja, ta on tõhus abivahend meditatsioonis ning abistab suhtlemisel – nii teiste inimestega kui kõrgemate maailmadega. Aidates aktsepteerida muutusi ja rahulikuks jääda pidevalt vahelduvates elusituatsioonides, toetab krüsokolla sind igati, kui soovid jääda erapooletuks, püsida oma tões ning seda ka väljendada. Tervendab suhteid, sõlmib lahti sasipuntraid, toob sinu koju rahu. Krüsokolla aitab vabaneda negatiivsetest energiatest, pöörab ümber sinu kõrgemat teed õõnestavad programmeeringud, tervendab südamevalu, aitab sul püsida oma keskmes ning suurendab sinu võimet armastada. Toetades positiivset eneseväljendust ning aidates vajadusel ka vaikida, häälestab krüsokolla meid Maa laulujoontele ning avab meid helide tervendavale ja äratavale toimele.

krüsopraas – on sügavalt rahustava toimega, tervendab sisemist last, leevendab öiseid hirme ning hoiab eemale halvad unenäod. Antiikrahvaste arvamuse kohaselt tõearmastust soodustav krüsopraas sisendab optimismi ja toetab sisekaemust. Krüsopraas ärgitab saavutama sügavaid meditatiivseid seisundeid ja aitab tekitada tunnet, et olete osa jumalikust tervikust. Krüsopraasist on abi egoistlike motiivide leidmisel oma minevikust ning teie arengut mõjutanud põhjuse-tagajärje kindlakstegemisel. See kivi aitab teil muuta oma käitumine teie poolt püstitatud ideaalidele vastavaks. Krüsopraas tervendab sisemist last, vallandades lapsepõlves kogetud emotsioone, ning aitab jagu saada sundmõtetest, pöörates teie tähelepanu enam positiivsetele sündmustele. See kivi ergutab tunnustama nii ennast kui teisi. Üks kõige võimsamatest Jõukuse Kristallidest. Asetage see rahakarpi või elutuppa. Krüsopraasi võib kokku panna Aventuriiniga, kui soovite "Kiiret õnne" (loto võidud, auhinnamängud jne.)

Kuldkivi on inimeste poolt loodud poolvääriskivi, mida on tuntud juba renessanssiajast alates. See kivi loodi kogemata Euroopa alkeemikute poolt, kes üritasid teha kulda. Punane kuldkivi suurendab elujõudu ning annab postiiivset energiat. Maandav ja tasakaalustav kuldkivi aktiveerib esimest ja teist tšakrat.

Kullisilm puhastab ja väestab juurtšakrat ning stimuleerib ja kosutab füüsilist keha. Kullisilm on suurepärane maandav kivi, mis toetab ühenduse saamist Maa energiatega. Selle kiviga töötamine võimandab ka psüühilisi võimeid - nt selgeltnägemist. Kodu või kontori küllusenurka paigutatuna tõmbab kullisilm ligi küllust. See kivi on eriti hea abivahend piiravate ja negatiivsete mõttemustrite ja kivistunud käitumisviiside lahustamisel. Kullisilm aitab näha oma probleeme kõrvalt, vähendab pessimismi ning soovi teisi oma probleemides süüdistada. Kullisilm aitab pinnale tõusta ka allasurutud emotsioonidel ning sellest või eelmistest eludest pärinevatel traumadel. Kolmandale silmale paigutatuna aitab kullisilm jõuda emotsionaalse blokeeringu algpõhjuseni, asugu see blokeering siis praeguses või mõnes eelmises elus.

Kuldne (kollane) kaltsiit või meekaltsiit (1) – erakordne võimendaja ja puhastaja, väga kõrge vaimse vibratsiooniga, juhatab kõrgemale teadvustasandile ja avab ülemeelelisi võimeid, õpetab südamega mõtlemist ning aitab kontakti saada universaalse teadvusega;

Kuntsiit. Olles äärmiselt kõrgsageduslik kivi, aitab kuntsiit südamel avaneda tingimusteta armastusele. Viies sügavasse meditatiivsesse seisundisse ja aidates keskenduda, on kuntsiit abiks neile, kelle jaoks mediteerimine on väljakutse. Omades väge hajutada negatiivsust, loob see kristall aura ümber kaitsva kihi, mis pagendab kõik külgeklammerdunud astraalolevused ning väljastpoolt tulevad mentaalsed mõjutajad. Kuntsiit aitab säilitada oma isiklikku energiat ka keset rahvahulka. Eemaldades teel takistused, aitab see kristall toime tulla mis tahes surveolukorraga. Vajalik tervendaja igaühele, kes oli sunnitud liiga kiiresti suureks kasvama. Kuntsiit aitab meenutada ka neid sündmusi, mille mälu blokeerinud on, ning asetatult südamele, annab tagasi kaotatud usalduse ja süütuse. Eemaldades emotsionaalse saasta ning vabastades allasurutud emotsioone, tervendab kuntsiit südamevalu, eriti seda, mida kanname endas eelmistest eludest. Hajutades vastupanu, aitab see kivi leida vajadusel kesktee enese ja teiste vajadustele vastutulemise vahel, innustades olukordadele lähenema konstruktiivse kriitikaga. Kuntsiit on kõrgsageduslik kivi.

Kuukivi. Selle meremeeste ja rändurite kaitsja mõju on intensiivsem kasvava ja mahedam kahaneva kuu ajal. Kuukivist on abi jumalanna omaduste kehastamise poole püüdlemisel. Olles võimas intuitsiooni aktiveerija, võib esile kutsuda tugevaid nägemusi. Seega võite vajada kõrvale mõnd tasakaalustavat ja maandavat kivi, mis aitaks läbi näha illusioonidest ning ohjeldada psüühiliste kogemustega kaasneda võivaid ülevoolavaid tundeid. Nagu kuugi on see kivi peegeldav ning meenutab teile, et kõik moodustab osa muutuste tsüklist. Kuigi vähendab emotsionaalse ülereageerimise kalduvust, võib kuukivi täiskuu ajal võimendada tundlike inimeste emotsioone, eriti neid, mis on teistelt ülevõetud. Kuukivi aitab mõista unenägusid, eelkõige täiskuu ajal nähtuid, ning arendab teie metafüüsilisi võimeid, sealhulgas selgeltnägemist. See uute alguste kivi on vastuvõtliku, passiivse, naiseliku energia kandja, tasakaalustab mees- ja naisenergiad ning aitab mehi, kes soovivad saada kontakti oma naiseliku poolega. Kuukivi toimib mahendavalt ja pehmendavalt nii ülemäära macholikke meeste kui agressiivsete naiste puhul, avab teadvuse ootamatutele ja vahel irratsionaalsetena mõjuvatele impulssidele, samuti õnnelikele juhustele ja kokkusattumustele.  Päikesepõimikule asetatuna tõmbab sealt välja vanad tundemustrid.
    Kuukivi on naiselikkuse kivi, teda on seostatud emaduse, viljakuse ja naiseliku jõuga. Kuukivi aitab suurendada naiselikku veetlust ja tasakaalustab mees- ja naissugupooli. Kuukivi reageerib kuu faasidele - vana kuu ajal aitab pöörduda sissepoole. Täiskuu ajal imab endasse aga külluse, uuestisünni, lootuse ja tarkuse jõudu. Kuukivi tasakaalustab tundeelu rahustab tormist meelt. Aitab saada kontakti intuitiivse poolega. Leevendab eelkõige naistehaigusi, vähendab menstruatsioonivaevusi ja aitab ka sünnitamisel.
KUUKIVI on naiselikkuse kristall, mida on kasutatud aegade algusest peale naiste kaitse talismanina, armastuse ja viljakuse kaitseks. MÄRKSÕNAD: naiselikkus, tundlikkus ja intuitsioon, uute alguste kivi, viljakus, naiselik jõud. VAIMNE MÕJU: kuukivi on eriliselt naiseliku energiaga kivi, mida juba iidsetel aegadel kasutati naiste müsteeriumides. Kuukivist on abi jumalanna omaduste kehastamise poole püüdlemisel. Olles võimas intuitsiooni aktiveerija, võib esile kutsuda tugevaid nägemusi. Samas on ta ka armastajate kiviks, lepitades armunute tülid, suurendades naiste veetlust ja kutsudes armastajaid üksteisele lähemale. Ühtunud paar aga sümbolisee­rib joogide kõreimat eesmärki, mehelike ja naiselike energiate ühtesulamist. Kuukivi reageerib Kuu faasidele. Ta on kõige tugevam täiskuu ajal ning imab siis endasse lootuse, külluse, uuestisünni ja tarkuse jõudu.
Vana kuu ajal aitab kuukivi pöörduda sissepoole, jätta seljataha kõik vana ja oma küsimustele unenägudest vastuseid leida. Kuukivi salapärane läige sümboliseerib hinge kasutamata võimalusi, kosmilist emakat, kust kõik alguse saab. Temas on samasugust ilu kui last ootava ema kiirguses. Kuukivi on tihedalt seotud tundekehaga. Ta aitab teadvustada enda ja oma lähedaste tundeid ja tasakaalustab tundeelu liigset erksust. Ta aitab inimesel oma tunnete olemusega nõustuda ja rahustab tormist meelt. Kuukivi avardab ühemõõtmelist, ainult mõistusel põhinevat mõtteviisi ja pehmendab raskeid käitumismalle. Ta sobib inimestele, kes tahavad saada teadlikku ühendust oma intuitiivse poole ja tunnetega. Kuukivi õpetab, et südamesoovid täituvad siis, kui kuulatak­se oma tundeid ja lastakse neil elule oma mõju avaldada. Kuukivile omistatakse ka selgeltnägemise võimete arendamine. Mõjub rahustavalt ja rahustab stressi. MÕJU TERVISELE: Et kuukivi on alati seostatud Kuu, viljakuse, emaduse ja naiselikkuse jõuga, kaitseb ta eelkõige naissuguelundeid vastavate haiguste eest, aidates ka sünnitamisel ja vähendab ja leevendab menstruatsioonivaevusi sh pms sündroomi. Kuukivi on seotud ka käbinäärmega ning ta tasakaalustab hormoonsüsteemi, tasandab vedelike tasakaalutust. Aitab seedimissüsteemil paremini toimida. MUUD: Täiskuuajal soovitatakse naistel kuukivi mitte kanda. HOOLITSEMINE: Kaitse oma granaati kriimustuste ning kodukeemia eest ja puhasta aeg-ajalt seebiveega ning kuivata pehme lapiga. Lase oma kuukivil kasvava kuu valguses laadida.
Vikerkaarekuukivil, mis kannab naiseliku tarkuse ning Suure Jumalanna energiaid, on väga rahustav ja harmoniseeriv mõju. See kivi tugevdab intuitsiooni ja psüühilist vastuvõtlikkust ning aitab leida kooskõla ja tasakaalu kogu Loominguga. Kivil peegelduv vikerkaar mõjub ülendavalt ja puhastavalt ning võimendab loomingulisust.

Kvarts on tänu oma unikaalsele kristallvõrele planeedi kõige võimsam ravitseja ja energiat võimendav kivi. Kvartsi leidub kõikjal maailmas. See neelab, talletab, vabastab ja reguleerib energiat ning on suurepärane blokeeringutest vabastaja. Kuna kvartskristallid viivad energeetilise mustri algsesse täiuslikku olekusse, siis sobivad nad suurepäraselt tervendamiseks. Kvarts puhastab ja tugevdab nii elundeid kui peenkehasid ning toetab hinge sügavaimate kihistuste tervenemist. Talletades informatsiooni nagu looduslik arvuti, kujutavad kvartskristallid endast omamoodi vaimset raamatukogu, mis vaid ootab külastamist. Kvartsil on ka võime lahustada eeterkehas paiknevaid eelmiste eludega seotud traumasid ning kõiki negatiivsed mõtte- ja tundemustreid.
Kirsikvarts ehk cherry kvarts – südamekeskuse kristall, toob ellu stabiilsust ja tasakaalu, annab julgust ja enesekindlust. Kirsikvarts mõjub kui antidepressant: tervendab hingehaavu, tasakaalustab ärevust, toob stabiilsust ja armastust.
Ingliaura kristallid on loodud loodusliku kvartsi sidumisel plaatina ja hõbedaga, mille tagajärjel tekib eriti võimas kaitsev kivi, mis ühendab valge, sinise, violetse ja hõbedase kiire üheks sillerdavaks valgusemänguks. Salajase protsessi käigus, mis on osalt alkeemiline ja osalt teaduslik, ühendatakse kvarts, hõbe ja plaatina jäädavalt ning tulemuseks on see imeline sillerdav ja küütlev vikerkaarevärviline kristall. Ingliaura kristallid on suurepärased aura puhastajad, mis energiseerivad ja puhastavad kõiki energiakeskusi. Kasutades ingliaurat meditatsioonis, tõstab see kristall teid kõrgematesse reaalsustesse, vahendades teadlikke kontakte inglite, vaimsete teejuhtide ja sisemise tasandi õpetajatega. Nagu kristalli nimigi ütleb, aitab ingli aura kristall suhelda inglitega, samuti aitab ta saada ühendust Akaši kroonikatega, kanaldada kõrgemaid teadmisi, meenutada eelmisi elusid ning saada teadlikuks oma selle elu vaimsest missioonist. Lisaks omaenda energeetilisele vibratsioonile, on ingliauras esindatud ka kvartsi, plaatina ja hõbeda energeetilised omadused.
Koobaltaura kristallid on loodud loodusliku kvartsi sidumisel puhta koobaltiga, mille tagajärjel tekivad väga erilised, violetselt, kuningsiniselt ja kuldselt sädelevad kristallid. Koobaltaura on võimas antidepressant, mis ülendab vaimu ning toob sügava rahu. Kuuenda tšakra kivina aktiveerib koobaltaura kolmandat silmat ja ka kurgutšakrat, võimendades psüühilisi nägemusi, telepaatiat ja selgeltnägemist ning toetab oma tõe väljendamist. Kolmandale silmale asetatuna aitab see kristall lahustada vihaga seotud tundeid, toetab lahtilaskmist ja klammerdumisest vaba seisundit, tugevdab meditatsiooniseisundeid ning ühendust emotsionaalkehaga ning  annab võimaluse õppida veeelemendilt. Koobaltaura on suurepärane loomingukivi, mis eemaldab loomingulised blokeeringud ning võimendab loomejõudusid. Visuaalselt kaunis koobaltaura aitab saada kontakti meid ümbritseva loomingu ilu ja imelisusega.
Mandariini- ehk päikeseaura on loodud loodusliku kvartsi sidumisel kulla, raua ja vasega ning tulemuseks on erakordselt dünaamilise energiaga kristall, mis aitab luua ühendust kõrgemate vaimsete jõududega ning pakub tõhusat toetust vaimsel teekonnal. Mandariiniaura toetab visualiseerimist ning sügavate vaimsete taipamiste kogemist meditatsioonis. See kristall aitab lahustada kolmanda silma blokeeringuid, hajutab masendust ning on abiks meeleolu tõstmisel. Mandariiniaura on ka eneseusaldust võimendav kivi, mis aitab esile tuua teis peituvaid unikaalseid andeid. See on loovuse kivi, mis lisaks kolmanda silma tervendamisele toetab ka alumisi tšakraid, aitab teil avaneda inspiratsioonile ning vabastab seksuaalse energia, mis on "kütus" mis tahes loomingulisele tegevusele. Füüsilisel tasandil toetab mandariiniaura rakkude taastumist, tervendab maksa ja põrna. Kristalliteraapias kasutatakse seda kivi ka aneemia leevendamisel. Koostöös teiste kristalliidega võimendab mandariiniaura nende tervendavaid omadusi. 
Roosa kvarts. Olles tingimusteta armastuse ja piiritu rahu kivi, on roosa kvarts kõige tähtsam kristall südame ning südametšakra tervendamisel. See imeilus kivi muudab meid vastuvõtlikuks ilule selle kõikides avaldumisvormides. Romantiline roosa kvarts tõmbab ligi armastust. Kui asetad selle kristalli voodi kõrvale või paigutad oma kodus suhete nurka, siis tõmbad ligi armastust. Ka toetab roosa kvarts su olemusolevat suhet ning taastab või tugevdab partnerite vahelist usaldust ja harmooniat. Roosa kvarts on parim emotsionaalse tasandi tervendaja. Vabastades väljendamata emotsioone ja hingepiina ning lahustades emotsionaalse sõltuvuse, leevendab ta sissepoole pööratud valu ning tervendab kaotusest tingitud kannatust, avades su südame ja muutes su taas armastusele vastuvõtlikuks. Kui oled armastanud ja armastatud inimese kaotanud, siis leevendab roosa kvarts leinavalu. Ka õpetab roosa kvarts, kuidas armastada iseennast ning julgustab enesele andestama ja ennast aktsepteerima, äratades eneseusalduse ja eneseväärtustamise tunde. Olles asendamatu trauma- või kriisiolukorras, toimib roosa kvarts nagu esmaabi, rahustades ja energiavälju taas tasakaalu viies. See kivi eemaldab negatiivse energia ning asendab selle armastavate vibratsioonidega. Tugevdades empaatiat ja sensitiivsust ning aidates aktsepteerida vajalikke muutusi, on roosa kvarts suurpärane kivi näiteks keskeakriisi puhul, ent ka teiste elumuutuste korral. Kui hoida käes roosat kvartsi, siis võimenduvad su positiivsed afirmatsioonid, sest see kivi meenutab sulle su tegelikke ja kõrgemaid taotlusi. Roosa kvarts on kõrge vibratsiooniga kivi.
Roosa kvarts on südame ja tingimusteta armastuse kivi, ta aitab suunata inimest usaldamise, andestamise, armastuse ja rahumeelsuse poole. Roosa kvarts kujundab tundemaailma õrnemaks, pehmemaks ja avatumaks. Aitab vabaneda hirmudest, parandab hingehaavu ja arendab kohanemis- ja armastamisvõimet. Roosa kvarts leevendab südamevaevusi, avaldab positiivset mõju vereringele, verehaigustele ja leukeemiale. Kiirendab haavade ja luude paranemist. Leevendab depressiooni, unetust ja kosutab närvisüsteemi. Kaitseb ka elektromagnetilise kiirguse eest. Vähendab koduigatsust, eriti väikestel lastel.
Rutiilkvarts. Rutilatsioon (tina sisaldus) tekitab kvartsile väga võimsa tervendava välja, kuna võimendab kristallist läbivoolavat kõrgema energia voogu, juhtides selle otse kehasse. Väljendab kosmilise valguse täiuslikku tasakaalu ning on hinge valgustaja. Rutiilkvarts (ehk inglijuuksed) aitab kõrvaldada takistusi vaimse kasvu teel ning lahti lasta minevikku, kutsudes üles andestamisele kõikidel tasanditel. Avab aura, lastes tervendava energia sisse ning – filtreerides välja negatiivse energia –, aitab vabastada allasurutud emotsioone ja on abiks enesele otsavaatamisel ning eneses oleva pimeda poole aktsepteerimisel ja transformeerimisel. Tagab ülivõimsa kaitse psüühilise rünnaku korral. Varasemate elude tervendamisprotsessis eemaldab rasked energiad ja aitab mõista, millised eelmistes kehastustes kogetud sündmused mõjutavad olevikku kõige enam. Ühendab meid hinge õppetundidega ning on abiks praeguse elu ülesande mõistmisel. Rutiilkvarts tungib probleemide juurteni, toetab üleminekuperioodidel ja suunamuutuste korral. Emotsionaalsel tasandil leevendab rutiilkvarts sünget meeleolu ning toimib antidepressandina. Vabastab hirme, foobiaid ja ärevust, aitab muuta ja ümber pöörata enesevastast käitumist.
Sinine kvarts toetab suhtlemist, kus te tõeliselt teise inimeseni jõuate, ning vaigistab hirme. Meelt rahustava kivina aitab see mõista iseenda vaimset olemust ja lisab kandjasse lootust. Sinine kvarts puhastab ka vereringet ja tugevdab immuunsüsteemi. Tervendamisel on soovitav seda kivi kasutada ülakeha organite toetamiseks. 
Suitsukvarts. Hingi teispoolsusesse juhtiv suitsukvarts kujutab endast üht kõige tõhusamat maandajat ja puhastajat. Sel kaitsekivil on tugev ühendus Maaga ning ta toetab ka keskkonna tervendamist, pakkudes selleks ökoloogilisi lahendusi. Vahendades positiivset vibratsiooni, blokeerib suitsukvarts geopaatilist stressi, imab endasse elektromagnetilise saasta ning aitab kaasa mürkide eemaldamisele kõikidel tasanditel. Suitsukvartsi võib kasutada jalge all asuva maatšakra toetamiseks või kaitseks piirkondades, kus Maa energia on rahutu. See kivi õpetab loobuma kõigest, mis teid enam ei teeni. Pakkudes suurepärast kaitset stressi vastu, leevendades suitsiidseid kalduvusi ja vastakaid mõtteid kehas olemise kohta, aitab suitsukvarts kannatlikult raskeid aegu taluda, tugevdades otsusekindlust.  See kivi soodustab ka oma füüsilise keha ja seksuaalsuse omaksvõttu, parandades sugulist võimekust ning puhastades juurtšakrat, et kire-energia saaks loomulikul teel vabalt voolama hakata. Praktilist mõtlemist arendav suitsukvarts hõlbustab liikumist alfa- ja beeta-tasandite vahel. Et suitsukvarts on sageli looduslikult kiiritatud, on see imepärane kivi radiatsiooniga seotud haiguste raviks ning ka kemoteraapia ja kiirtusravi toetamiseks. Kehale asetatud pikkamisi mõjuv suitsukvarts aitab ära hoida tervenduskriisi.
Turmaliinsuletistega kvarts ühendab mäekristalli ja turmaliini omadused. Tegemist on tõhusa maanduskiviga, mis tugevdab keha energiavälja isegi väliste rünnakute korral ja neutraliseerib kahjulikud keskkonnamõjud. Kivi lahustab energiaväljast iganenud mustreid ja vabastab pingetest, harmoniseerib vastandlikke energiaid ja polaarsusi ning aitab negatiivsed mõjud positiivseks transformeerida. Turmaliinsuletistega kvarts aitab toime tulla oma varjupoolega ning varju valgustada, tühistades sealhulgas ka enesesabotaaži. Sobib kandmiseks probleemsetes olukordades ja rasketel eluperioodidel.
Lumikvarts toetab teid õppetundide omandamisel ning aitab vabaks lasta kõik üle jõu käivad kohustused ja piirangud. Lumikvarts on suurepärane kivi kõigile neile, kes tunnevad end ülekohtuselt ülekoormatuna, kuigi tegelikult on nad ise selle situatsiooni loonud, et end vajalikuna tunda. Kui lasta sellisel seisundil süveneda, siis võib see kergesti üle minna märtrisündroomiks. Mentaalsel tasandil võimendab lumikvarts taktitunnet ja koostööd. See kivi aitab teil enne mõelda ja alles siis end väljendada. Meditatsioonis aitab lumikvarts saada kontakti sügava sisemise tarkusega.
Girasolkvarts ehk girasol on võimsa energiaga iidne kristall, mis on pärit Madagaskarilt. See kivi aitab teil tunda end rahuliku, lõdvestunu, lootusrikka ja optimistlikuna. Girasol on võimas, rahustava energiaga tervendav kivi, mis toetab kindlalt, kuid samas õrnalt vaimsete, emotsionaalsete ja füüsiliste haavade tervenemist. Girasol aitab kandjal saada kontakti oma tõeliste tunnetega ning toetab selguse saavutamist tunnetes, mis on seotud armastuse ja kirega. Girasol võimendab ja peegeldab energiaid, mis teeb temast suurepärase abilise visualiseerimises, kujustamises, unenägudega töötamisel ning energia (näiteks reikienergia) suunamises. Girasol parandab suhtlemisoskust ning aitab kandjal väljendada mõtted, mida tavaliselt oleks raske väljendada. See kivi võimendab loomingulisust nii kunstis, äris kui teistes praktilistes eluvaldkondades ning aitab teha õigeid otsuseid. Kui olete langenud rutiini ning muutnud oma harjumuste ohvriks, aitab girasol süüdata taas huvi elu vastu ning näha lahendusi igapäevaelu probleemidele. Girasoli ainulaadne võime aitab sellel kristallil võtta ühendust kasutaja energiaga, seda puhastada ning niimoodi ringlema panna, et aset leiab enesetervendamine. Girasol mõjutab kõige tugevamalt kõritšakrat ja kroontšakrat. Füüsilisel tasandil võib girasolist olla abi diabeedi, immuunsüsteemi tasakaalutuste, kroonilise väsimuse sündroomi ja kurnatuse korral.
Aktinoliitkvarts on abiks siis, kui olete kaotanud oma tee ning otsite uut suunda. Aktinoliitkvarts aitab kandjal saada kontakti oma kõrgema teega, rõhutab õigete valikute tegemise olulisust, toetab kõrgemate valikute tegemist ning näitab nn vigade väärtust. Füüsilisel tasandil toetab see kivi detoksifikatsiooniprotsessi ja ainevahetust.
Maasikakvarts - Strawberry Quartz is a gemstone that is a very powerful receiver quartz, that radiates with the vibration of Universal Love, peace, joy. This Quartz is thought to draw soul love, restores balance, amplifies gratitude and is heart and emotion healing.
Vikerkaareaura ehk titaaniumaura kristallid on loodud loodusliku kvartsi sidumisel puhta titaaniumiga, mille tagajärjel tekivad väga erilised vikerkaarevärviliselt sätendavad kristallid. Vikerkaareaura on suurepärane loomingukivi, mis eemaldab blokeeringud ning võimendab sisemisi loomejõudusid. Visuaalselt imeilus vikerkaareaura toetab ka selgeltnägemist ning kõiki teisi "nägemise" vorme. Vikerkaareaurat kasutatakse meditatsioonides ning joogapraktikas, kus ta toetab kundalinienergia tõusmist. Vikerkaareaura toetab esimest, kuuendat ja seitsmendat tšakrat, võimendab ülemeelelisi nägemusi, tugevdab vaimset ühendust Allika ja loodusega, aitab näha ja lugeda aurasid, toetab selget unenägemist ja unenägude meenutamist ning võimendab positiivset pilti iseendast. Vikerkaareaura aitab vabastada ka varasematest eludest pärit karmilisi sidemeid, mis takistavad ja häirivad selle elu suhteid. Vikerkaareaura aktiveerib kõiki energiakeskusi ning täidab kandja elujõu ja eluisuga.

Koobaltaura kristallid on loodud loodusliku kvartsi sidumisel puhta koobaltiga, mille tagajärjel tekivad väga erilised, violetselt, kuningsiniselt ja kuldselt sädelevad kristallid. Koobaltaura on võimas antidepressant, mis ülendab vaimu ning toob sügava rahu. Kuuenda tšakra kivina aktiveerib koobaltaura kolmandat silmat ja ka kurgutšakrat, võimendades psüühilisi nägemusi, telepaatiat ja selgeltnägemist ning toetab oma tõe väljendamist. Kolmandale silmale asetatuna aitab see kristall lahustada vihaga seotud tundeid, toetab lahtilaskmist ja klammerdumisest vaba seisundit, tugevdab meditatsiooniseisundeid ning ühendust emotsionaalkehaga ning  annab võimaluse õppida veeelemendilt. Koobaltaura on suurepärane loomingukivi, mis eemaldab loomingulised blokeeringud ning võimendab loomejõudusid. Visuaalselt kaunis koobaltaura aitab saada kontakti meid ümbritseva loomingu ilu ja imelisusega.

Kõrbejaspis ehk polükroom-jaspis avastati mõned aastad tagasi Madagaskarilt ning tegemist on ühe kõige haruldasema jaspiseliigiga maailmas, mille varud on väga piiratud. Polükroom-jaspis on tõhus küllusekivi, mis võimendab füüsilist energiat ning annab elujõudu. See kõrbeavarusest leitud kivi sisaldab ka tule ja kuumuse energiat, mis toetab tegutsemist, seksuaalsust ning kirglikku uute ideede genereerimist. See on elav ja väga võimas energia, Päikesejumalanna harmooniliselt maandatud vägi, mida me kõik oma ellu vajame, sest just see elustav ja energiseeriv energia on aluseks sünnile, loomisele ja viljakusele.
Kõrberoos seleniit aitab lahustada ja vabaks lasta iganenud ning liiga kauaks toimima jäänud programmeeringuid, mida ise endale peale oleme pannud. Kõrberoos on suurepärane meditatsioonikivi, mis aitab ligi pääseda eelmistele või tulevastele eludele. Maandav kõrberoos aitab ka vastu võtta otsuseid ning toetab energiablokeeringute lahustamist, puhastab aurat ning rahustab meelt.

Küaniit.  Selle kristalli peamine ülesanne on taasavada meie kausaaltšakra. Kuni me selleks valmis ei ole, edastab küaniit meile vaid väga õrna energiat, mida me üldse teadvustada ei suuda. See energia on kui meie päästmiseks väljasirutatud käsi. Ehk oleme liiga hirmunud, et pakutavat abi selgelt märgata. Ometi on see olemas ja meil tuleb vaid valmis olla, et seda näha ja küaniidiga ühenduse saamist taotleda. Arvatakse, et küaniit on enam eetertasandile kui füüsilisele maailmale häälestunud kristall. Meie teadvuses peituvad kõrgemad jõud on tuhandeid aastaid olnud uinuvas olekus. Kui küaniit nüüd neid jõude taas äratama hakkab, meenub meile võime oma füüsilist keha teleporteerida. See on võime minna kuhu iganes soovime – ja seda ilma lennuki abita. Ning see on vaid üks paljudest oskustest, mida äratame. Muudatused, mis selleks meie sünapsülekande-teedes aset leidma peavad, ei saa toimuda üleöö, kuid pidev töö nimetatud kristalliga tekitab nõutavad ühendused. Kuigi küaniit võib meile tänapäeval suhteliselt tundmatu paista, on ta olnud kättesaadav juba pikka aega. Kui Atlantisesse kehastusid uued hinged, kasutati küaniiti äsjasündinute võimalike aju tasakaalutuste kõrvaldamisel. Sinine küaniit oli kristall, mida on kasutatud koos seleniidi, hematiidi ja kaltsiidiga kehas olevate peenenergiateede avamiseks ja puhastamiseks. Atlantlased suunasid küaniidikristalli ka meridiaanipunktidele, et energiavoogu stimuleerida ja tšakratest energiatõkkeid eemaldada. Küaniit saab aidata ka indigo- ja kristall-lapsi, kes tänapäeval Maa peale kehastuvad. Kogenud kristalliterapeudi käes on küaniidist abi langetõve, autismi, rabanduse sümptomite ja teiste aju või mõistuse häirete korral. Tervendusprotsessis loob küaniit uued energiateed, mille kaudu kannataja teadvus taas valguse allikaga kontakti saab. Olles imepärane häälestumise ja meditatsiooni kivi ning võimas kõrgsageduslike energiate vahendaja ja võimendaja, ei vaja küaniit puhastamist. See põhjuslikele seostele häälestav kivi vabastab pimeda juhuse ja halastamatu karma ideest, näidates, kuidas teie minevikukäitumine on loonud olevikukogemuse. Ülestõusmisprotsessi hõlbustades ankurdab küaniit valguskeha füüsilisse maailma ning ühendab teid teie kõrgema mina multidimensiooniliste sagedustega. Küaniit näitab teile teie tegelikku olemust ja tõelist kutsumust, aitab luua ühendust vaimsete teejuhtidega, sisendab kaastunnet ning kiirendab vaimset arengut. Aidates meelde jätta unenägusid ja soodustades tervendavate unenägude nägemist, toetab küaniit ka surma kaudu üleminekut. Küaniit puhastab meridiaane, taastab kehas ja selle organites eluenergia ning stabiliseerib biomagnetvälja. Küaniit innustab rääkima tõtt, lõigates läbi hirmud, sisemised tõkked ja võhiklikkuse, ning avab teid vaimsele ja psühholoogilisele tõele. Hajutades esilekerkinud segaduse, blokeeringud, illusiooni ja viha, vabastab küaniit nii frustratsioonist kui stressist.
    Küaniit on kõrge vibratsiooniga kivi, mis seob sind su elutee ja tõelise kutsumusega. Ta sümboliseerib Uut ajastut, on väga tervendava ja puhastava mõjuga. Küaniit muudab inimese teadlikuks oma keha pühadusest ja aitab oma elukommetesse positiivseid muutusi sisse viia. Küaniit tasakaalustab ükskõik millist negatiivset energiat. Muudab inimese meele rahulikuks, selgeks. Aitab meeles pidada unenägusid. Küaniit puhastab meridiaane ja stabiliseerib biomagnetvälja. Aitab indigo-ja kristall-lapsi. Küaniidist võib abi saada autismi, langetõve, rabanduse, ajuhäirete puhul.
Kristalliline küaniit Lisaks sellele, et kristalliline küaniit kannab küaniidi üldisi omadusi, on see suurepärane kivi kõiksuguste sidemete loomiseks ja püsivatele suhetele tee silumiseks. Sellel kivil on väga kerge ja kõrge vibratsioon, mis seob teid teie elutee ja tõelise kutsumusega. Märkus: Kristalliline küaniit on kõrge vibratsiooniga kivi.

Labraoriit. Transformatsioonikivina valmistab labradoriit keha ja hinge ette ülestõusmisprotsessiks. See äärmiselt müstiline ja kaitsev kivi tõstab teadvuse sagedust ja eemaldab aurast soovimatud energiad, vältides energialekkeid. Kandes endas esoteerilist tarkust, juhatab labradoriit teid teistesse maailmadesse ning aitab mõista eelmisi elusid. See kristall hajutab mineviku pettumustest tingitud hirmud ja ebakindluse ning parandab hingehaavad, tugevdades usaldust Universumi suhtes. Labradoriit eemaldab ka teiste inimeste poolt peale pandud projektsioone, sh aurasse kinni jäänud mõttevorme, tasakaalustab loogika ja sisemise nägemise ning on abiks muutuste ajal, andes jõudu ja tagades sihikindluse.
Spektroliit on üks labradoriidi eri vorme. Transformatsioonikivina valmistab labradoriit keha ja hinge ette ülestõusmisprotsessiks. See äärmiselt müstiline ja kaitsev kivi tõstab teadvuse sagedust ja eemaldab aurast soovimatud energiad, vältides energialekkeid. Kandes endas esoteerilist tarkust, juhatab labradoriit teid teistesse maailmadesse ning aitab mõista eelmisi elusid. See kristall hajutab mineviku pettumustest tingitud hirmud ja ebakindluse ning parandab hingehaavad, tugevdades usaldust Universumi suhtes. Labradoriit eemaldab ka teiste inimeste poolt peale pandud projektsioone, sh aurasse kinni jäänud mõttevorme, tasakaalustab loogika ja sisemise nägemise ning on abiks muutuste ajal, andes jõudu ja tagades sihikindluse.

Lapis lazuli ehk lasuriit, mida on kõrgelt hinnatud juba tuhandeid aastaid, oli üks armastatumaid kive Vanas Egiptuses, kus usuti, et see juhatab hinge surematusesse ja avab südame armastusele. Olles kuninglik kivi, mis sisaldavat muistsete jumalate hingi ning mida hinnatakse eelkõige tema metafüüsiliste omaduste tõttu, on lapis lazuli võtmeks vaimse edasimineku teel. Toetades tööd unenägudega ning võimendades metafüüsilisi oskusi, abistab see kivi vaimsel teekonnal ning lisab nii isiklikku kui vaimset väge. Sisendades sügavat rahu, on lapsi lazuli ka efektiivne kaitsekivi. Püüab kinni psüühilise rünnaku ning saadab selle tagasi sinna, kust see tuli. See kivi seab ausse väljaöeldud sõna väe ning võib ümber pöörata needuse või haiguse, mille põhjuseks on enese väljendamata jätmine. Harmoniseerides keha, emotsioone, mõistust ja vaimu, aitab lapis lazuli enese sisimast olemusest rohkem teadlikuks saada ning vallandab multidimensioonilise tervenemise rakutasandil. Olles abiks mõttekeha häälestamisel, stimuleerib lapis lazuli kõrgemaid vaimseid võimeid ning tugevdab loovust. See kivi õpetab kuulamise tähtsust ning aitab otsa vaadata tõele, kust iganes me seda ka ei leiaks, ning seda aktsepteerida. Aitab väljendada oma arvamust ning teha seda rahumeelselt, harmoniseerib konflikte ning on abiks vastutuse enda peale võtmisel. Kui allasurutud viha põhjustab kurgus pingeid, aitab lapis lazuli seda viha vabastada. Häälestab aususele, kaastundele ja sirgemeelsusele. Olles sildaehitav kivi armastuses ja sõpruses, lahustab lapis lazuli märterluse, julmuse, kannatuse, enesehävituse ning emotsionaalse klammerdumise.
Lapis Lazuli on üks hinnatumaid ja parimaid kive üldse. Ta ergutab teadvust, lahendab alateadvusse surutud probleeme. Puhastab meeli vanadest hirmudest, mõttemallidest ja pingetest. Annab julgust unistuste teostamiseks. Suurepärane meditatsioonikivi, aitab inimesel mõtted sissepoole pöörata. Harmoniseerib kõiki energiakeskusi ja puhastab aurat. Lapis Lazulil on puhastavad ja tervendavad omadused, ta mõjub rahustavalt, palavikku alandavalt. Aitab vaigistada krampe, leevendab nahalööbeid, putukahammustusi, vähendab valu ja turseid. Sobib kasutada kurgu-, mandlite ja kilpnäärme haiguste korral, soodustab kopsude, vereringe ja lümfisüsteemi talitlust. Vaigistab pea- ja närvivalusid, alandab vererõhku. Leevendab menstruatsioonivaevusi, annab elujõudu.

Larimar. Inspireeriv larimar toidab vaimu ja kiirgab välja armastust. Pärast pikka vaimset tööperioodi aitab see kivi taastada jõuvarusid, avades teid uutele vibratsioonidele. Olles abiks sügava meditatiivse seisundi saavutamisel, juhib larimar hinge tema tõelisel teekonnal. Larimar vabastab enesesabotaažist, ahistavatest sidemetest, kohatuist koormaist ja energiavälja klammerdunud olenditest. Äratades stressi ja muutuste perioodidel sisemist tarkust ja manifesteerimisvõimet, võimaldab larimar väljakutsetele kannatlikult vastu astuda. Larimar tõmbab ligi hingesugulast, tervendades suhete karmat ja ravides südametraumasid, toimib emotsionaalsetesse äärmustesse laskumise korral vastumürgina ning taasühendab teid eneses peituva rõõmutoova lapseliku energiaga. Tugevdades loovust ja julgustades „vooluga kaasaminekut”, kingib larimar hingerahu ja tasakaalu. See kivi ühendab maajumalanna energiaga, aidates naistel uuesti oma sisemisele naiselikkusele häälestuda, samuti taastab teie sideme loodusega. Larimar hajutab geopaatilise stressi ja blokeeringud ning on suurepärane maa arengut ja tervendamist soodustav kivi. Refleksoloogi abivahendina aitab larimar määrata haiguse asupaika ja puhastada meridiaane. Larimar on väga kõrge vibratsiooniga kivi.

Larvikiit on kaitsev ja maandav kivi, mis mõjub puhastavalt energiakehadele ning aitab saada ühendust Maa energiatega ja loodusvaimudega. Kuna larvikiit stimuleerib sisemisi nägemusi ja võimendab psüühilisi võimeid, sobib ta suurepäraselt eelmiste elude meenutamiseks ning eelmistes eludes õpituga kontakti saamiseks.  Larvikiidi abil on võimalik neutraliseerida või tühistada ka soovimatuid loitsusid ja programmeeringuid. See kivi tõukab eemale negatiivsust. Larvikiit suurendab eneseusku mõistuse jõusse, võimendab loomingulisust ning tarkuse omandamist. Larvikiit aitab meil näha end oma kõrgema mina silmade läbi. See kivi õpetab meile kannatlikkust ning toetab vajaduse korral projektide ja eesmärkide lõplikku viimistlemist ning lõpuleviimist. Larvikiit aitab teha valikuid, mis on kained ja mõistuspärased ning ei põhine emotsioonidel. Larvikiit toetab aju uue informatsiooni omandamisel, ta loob ajus uusi ühendusteid, mis võimaldab plahvatuslikke taipamisi ja ahhaa-elamusi, avab uusi uksi ning aitab kohaneda uute situatsioonidega. Larvikiidist võib olla abi ka õpiraskuste puhul. Füüsilise keha tasandil võib seda kivi kasutada nahahädade leevendamiseks. Ta võimendab elujõudu ning nooruslikkust. Larvikiidist võib olla abi rabandustest taastumisel ja ajufunktsioonide tervendamisel. See kivi puhastab keharakke, harmoniseerib ainevahetust ning aitab detoksifikatsiooni protsesside puhul. Lisaks rahustab larvikiit närve ning alandab vererõhku.

Lasuriit ehk Lapis lazuli , mida on kõrgelt hinnatud juba tuhandeid aastaid, oli üks armastatumaid kive Vanas Egiptuses, kus usuti, et see juhatab hinge surematusesse ja avab südame armastusele. Olles kuninglik kivi, mis sisaldavat muistsete jumalate hingi ning mida hinnatakse eelkõige tema metafüüsiliste omaduste tõttu, on lapis lazuli võtmeks vaimse edasimineku teel. Toetades tööd unenägudega ning võimendades metafüüsilisi oskusi, abistab see kivi vaimsel teekonnal ning lisab nii isiklikku kui vaimset väge. Sisendades sügavat rahu, on lapsi lazuli ka efektiivne kaitsekivi. Püüab kinni psüühilise rünnaku ning saadab selle tagasi sinna, kust see tuli. See kivi seab ausse väljaöeldud sõna väe ning võib ümber pöörata needuse või haiguse, mille põhjuseks on enese väljendamata jätmine. Harmoniseerides keha, emotsioone, mõistust ja vaimu, aitab lapis lazuli enese sisimast olemusest rohkem teadlikuks saada ning vallandab multidimensioonilise tervenemise rakutasandil. Olles abiks mõttekeha häälestamisel, stimuleerib lapis lazuli kõrgemaid vaimseid võimeid ning tugevdab loovust. See kivi õpetab kuulamise tähtsust ning aitab otsa vaadata tõele, kust iganes me seda ka ei leiaks, ning seda aktsepteerida. Aitab väljendada oma arvamust ning teha seda rahumeelselt, harmoniseerib konflikte ning on abiks vastutuse enda peale võtmisel. Kui allasurutud viha põhjustab kurgus pingeid, aitab lapis lazuli seda viha vabastada. Häälestab aususele, kaastundele ja sirgemeelsusele. Olles sildaehitav kivi armastuses ja sõpruses, lahustab lapis lazuli märterluse, julmuse, kannatuse, enesehävituse ning emotsionaalse klammerdumise.
Lapis Lazuli on üks hinnatumaid ja parimaid kive üldse. Ta ergutab teadvust, lahendab alateadvusse surutud probleeme. Puhastab meeli vanadest hirmudest, mõttemallidest ja pingetest. Annab julgust unistuste teostamiseks. Suurepärane meditatsioonikivi, aitab inimesel mõtted sissepoole pöörata. Harmoniseerib kõiki energiakeskusi ja puhastab aurat. Lapis Lazulil on puhastavad ja tervendavad omadused, ta mõjub rahustavalt, palavikku alandavalt. Aitab vaigistada krampe, leevendab nahalööbeid, putukahammustusi, vähendab valu ja turseid. Sobib kasutada kurgu-, mandlite ja kilpnäärme haiguste korral, soodustab kopsude, vereringe ja lümfisüsteemi talitlust. Vaigistab pea- ja närvivalusid, alandab vererõhku. Leevendab menstruatsioonivaevusi, annab elujõudu.

Lemuuria (tähe)seemnekristallid on võimsad energiageneraatorid, mis avastati esmakordselt 1999. aastal Brasiilias. Ebatavaline on nende kristallide puhul see, et kui reeglina paiknevad kvartskristallid maa sees kobaratena, siis Lemuuria täheseemned asetsevad alati omaette. Sageli võib nende kristallide pealt leida ka mitmesuguseid jooni ja kummalisi märgistusi. Arvatakse, et Lemuuria kristallid on kosmilise info kandjad ja Maa mälu säilitajad, mis „külvati“ maasse iidse Lemuuria kultuuri viimastel päevadel. Lemuuria oli rahumeelne ja väga kõrgeltarenenud Jumalanna kultuur, mis eksisteeris Maa peal veel enne Atlantise aega. Lemuuria viimastel päevadel otsustati nimetatud seemnekristallid Maasse istutada, pärast seda, kui neid oli programmeeritud tulevastele põlvedele üksolemise, ühtsuse ja armastuse sõnumeid edastama. Kui suurem osa saarestikust, millel iidne Lemuuria kultuur pikki ajastuid õitsenud oli, ookeani põhja vajus, lahkus suurem osa lemuurlastest Maa pinnalt teistesse tähesüsteemidesse või suundus Maa sisemusse. Osa neist jäi siiski ka Maa pinnale, kuid nad elasid edasi nn kõrgema dimensiooni oaasides, olles seetõttu teistele Maa asukatele enamasti silmaga nähtamatud. Ometi on aeg-ajalt leidnud aset kontakte ka selle vanema kultuuri asukatega ning sageli on inimesed neid eeterlikke olendeid kõrghaldjateks nimetanud. Täheseemnekristallid on selle iidse rahukultuuri kingitus, mis aitavad meil tõsta oma vibratsiooni ning õpetavad meile, kuidas olla üheaegselt nii ainulaadne ja kordumatu indiviid kui ka väärtuslik osa suuremast kosmilisest võrgustikust ning kõrgemast jumalikust plaanist, mille eesmärgiks on taastada Maa peal armastus, ühtsus, vabadus, võrdsus, rahu ja harmoonia. Lisaks aitavad Lemuuria seemnekristallid meil luua ja säilitada ühendust Alllikaga ning oma vaimu (võimast Mina Olen Kohalolekut) kehasse ankurdada. Samuti tasakaalustavad Lemuuria seemnekristallid tšakraid, toetavad tervendamist ja unenägemist, edastavad iidseid teadmisi ning on abiks ülestõusmis- ehk valgustumisprotsessis. Lemuuria kristalle tõmbab nende inimeste poole, kes osalevad aktiivselt meie planeedi sagedust tõstvate energiate vahendamisel ja võimendamisel. Lisaks on Lemuuria kristallid täiuslikud kivid südame avamiseks. Nad sobivad suurepäraselt energiablokeeringute eemaldamiseks ning toetavad avanemist jumalikule armastusele ja kaastundele. Toogu Lemuuria täheseemnekristallid teie ellu palju rõõmu, õnne ja imelisi kingitusi! NB! Suuremate Lemuuria seemnekristallide kasutamisega kaasneb ka suurem vastutus kui väikeste kivide puhul. Kuna Lemuuria tervendav energia on kümme korda võimsam reiki energiast, ei luba vaim meil õppida nende kristallidega tervendama enne, kui oleme täielikult valmis seda energiat vastutustundlikult ja kõikide kõige kõrgemaks hüvanguks kasutama. Lemuuria tervendav energia, mida need kristallid endas kätkevad, sisaldab kõige puhtamat ja sügavamat armastusevõnget ning seda kasutatakse eelkõige planeedi tervendamiseks, ehkki tungival vajadusel võib tervendust suunata ka üksikisikutele - kuid üksnes kõige puhtama taotlusega. Lemuuria kristallidega töötamisel on soovitav alustada enese tervendamisest ning suuremad kivid on sedavõrd võimsad, et koostöö nendega tõstab teie teadvuse peagi viiendasse dimensiooni, kus saate ka täielikuma kontakti neis imelistes kivides peituva potentsiaaliga.
Roosad Lemuuria kristallid äratavad meie südamekristalli ning ühendavad meid Allika kohalolekuga. Tegemist on väga võimsa kuldajastu kiviga, mis toetab kehas püsimist ning võimaldab Allika valguse ja selle eri omadusi edastavate Kõrgema Tahte kiirte väljakiirgajaks saamist. Roosa varjund või punakad tükid kivi sisemuses, mis annavad kristallidele erilise kuma, aitavad lahustada ka südame ümber olevaid blokeeringuid, nii et südamesse peidetud ning meie tõelist jumalikku olemust sisaldav eeterkristall ning selle lõputu valgus võiks hakata kõikide seda varjavate katete ja kaitsvate kihtide alt valgust välja kiirgama. NB! Roosa Lemuuria kristall on suurepärane kivi sageduse tõstmiseks ja kõrgemas sageduses püsimiseks, sest roosad "lemuurlased" vahendavad ka Sise-Maa energiaid ning aitavad meil selle imelise seitsmenda dimensiooni reaalsusega sügavamat ja vahetumat kontakti saada.


Lepidoliit tuleneb kreekakeelsest sõnast „lepidos”, mis tähendab „soomus”, „kest”. See negatiivsust hajutav rahustava toimega kivi on suurepärane elektromagnetilise saastuse puhastaja, mida on soovitatav hoida arvutitel või paigutada kaitsva võrgustikuna maja erinevatesse nurkadesse. Üleminekut ühelt teadvustasandilt järgmisele soodustavat lepidoliiti saab kasutada üksnes kõikide kõrgeimaks hüvanguks ja lepituse leidmiseks. See kivi aktiveerib ja avab kõik tšakrad, vahendades kosmilist teadvust. Lepidoliidist on abi šamaani- ja vaimurännakutel ning Akašši kroonikatele ligipääsemisel. Näidates teile teie praeguses elus blokeeringuid tekitavaid, ent varasematest eludest pärit mõtteid ja tundeid, võib lepidoliit teid vaimus ka teie võimalikku tulevikku kanda, et saaksite olevikus teha paremaid valikuid. See liitiumi sisaldav kivi on tõhus bipolaarsete meeleoluhäirete stabiliseerija. Lepidoliit eemaldab ja kujundab ümber iganenud käitumismustrid, kindlustades sõltumatuse ja eesmärkide saavutamise ilma välise abita. Haigele kohale pandud lepidoliit vibreerib kergelt. Oma objektiivsuse ja keskendumisväega toetab lepidoliit analüütilisi mõtteprotsesse ning soodustab otsuste langetamist, koondades ebaolulist välja filtreerides tähelepanu tähtsale.

Leopardinaha-jaspis. Räägitakse, et leopardinaha-jaspis seab jalule tasakaalu valguse ja pimeduse vahel, aidates mõista, et tumedus on vaid valguse täiendpool, mitte selle vaenlane. See kivi on kujumuutjate kivi, mis aitab liikuda maailmade vahel. Leopardinaha-jaspis toetab karmiliste kokkulepete ning enne kehastumist sõlmitud hingedevaheliste lepingute täitmist. Kui need kokkulepped ja lepingud pole aga enam mingil põhjusel toimivad, siis aitab see kivi need tühistada või leida neile uue vormi. Leopardinaha-jaspis aitab teil saada vabaks välistest mõjutustest ning toetab sisemise juhtimise kuulamist ja järgimist. See kivi vähendab ebakindlust, tervendab emotsionaalkeha ning tugevdab individuaalsuse tunnet. Kui soovite leida tasakaalu pasiivsuse ja aktiivsuse, vaimususe ja emotsioonide vahel, siis sobib selleks just leopardinaha-jaspis. Tugevdades keha loomulikku vastupanuvõimet, toetab leopardinaha-jaspis ka tervena püsimist.

Lumikvarts toetab teid õppetundide omandamisel ning aitab vabaks lasta kõik üle jõu käivad kohustused ja piirangud. Lumikvarts on suurepärane kivi kõigile neile, kes tunnevad end ülekohtuselt ülekoormatuna, kuigi tegelikult on nad ise selle situatsiooni loonud, et end vajalikuna tunda. Kui lasta sellisel seisundil süveneda, siis võib see kergesti üle minna märtrisündroomiks. Mentaalsel tasandil võimendab lumikvarts taktitunnet ja koostööd. See kivi aitab teil enne mõelda ja alles siis end väljendada. Meditatsioonis aitab lumikvarts saada kontakti sügava sisemise tarkusega.

Maasikakvarts - Strawberry Quartz is a gemstone that is a very powerful receiver quartz, that radiates with the vibration of Universal Love, peace, joy. This Quartz is thought to draw soul love, restores balance, amplifies gratitude and is heart and emotion healing.

Mahagonobsidiaanil on õrnem energia kui mustal obsidiaanil. See maandav ja kaitsev kivi resoneerub Maaga ning annab tugevust aegadel, mil seda kõige enam vajatakse, kõrvaldab energiablokeeringuid ning stimuleerib kasvu kõikidel tasanditel. Mahagonobsidiaan on stabiliseeriv kivi, mis tugevdab nõrka aurat ning taastab sakraal- ja päikesepõimikutšakrate õige pöörlemise. Kehal kantuna leevendab valu ja parandab vereringet.


Mageveepärl pärlid esindavad puhtust, süütust ja rikkumatust, toovad kandja ellu rahu, võimendavad ustavust, truudust, tõde, puhtust ja ausameelsust, aitab naistel kontakti saada oma sisemise jumalannaga, tasakaalustavad inimkeha looduslikke rütme. Pärlid pole lihtsalt vääriskivid, nad on tõelised headuse ning positiivsete ja ülendavate energiate varasalved

Magnesiit avab südametšakra ja stimuleerib armastusevõimet, kaasa arvatud armastust iseenda vastu, mis on vajalik selleks, et suuta teiste inimeste armastust vastu võtta. Magnesiit toetab ka probleemsetes olukordades tingimusteta armastuse seisundis püsimist ja aitab jääda oma keskmesse ning kõike kõrvalt vaadelda, lubades teistel inimestel olla täpselt niisugused, nagu nad on, nõudmata neilt muutmist või laskmata end nende probleemidest mõjutada.  Magnesiit teeb nähtavaks kõik enesepettuse vormid. Ta aitab ära tunda alateadlikke mõtteid ja tundeid ning viib teid vajaduse korral nende algpõhjusteni. Rahustav magnesiit toetab inimesi, kes on närvilised ja kartlikud ning aitab neil oma ärrituvusest ja sallimatusest üle saada. Magnesiidil on täheldatud ka kaalualandavat mõju.

Malahhiit kaitseb kurja silma, nõiduse ja kurjade vaimude eest ning on võimas tundekeha puhastaja, vabastades teid eelmistes eludes või lapsepõlves kogetud traumadest. Malahhiit on vägev energia vahendaja, mille mõju muudab elu intensiivsemaks. See näitab teile armutult teie vaimsel kasvul eesolevaid takistusi, tuues pinnale sügavad tunded ja psühhosomaatilised põhjused, katkestades soovimatud sidemed ning oma aja ära elanud mustrid ja õpetades vastutama oma tegude, mõtete ja tunnete eest. Tähtsa kaitsekivina tõmbab malahhiit keskkonnast ja kehast endasse negatiivsed energiad ja ained, imades sisse plutooniumit ja radiatsiooni ning puhastades keskkonda elektromagnetilisest saastast. Maa tervendajana on malahhiit ka tugevas kontaktis deevadega. Malahhiiti võib kasutada seiramiseks (kolmanda silmaga vaatamiseks) või teistele (olgu siis sisemistele või välistele) maailmadele ligipääsemiseks. Läbi malahhiidi keerukate mustrite rändamine aitab saada infot alateadvusest või sõnumeid tulevikust. Märkus: Malahhiit on vasemaak, mille liigne kogus võib osutuda mürgiseks. Kuid lihvitud kivi kandmine on täiesti ohutu, seega on toksilise annuse saamine välistatud. Üks tugevamatest külluse Kristallidest, mis eemaldab blokid – tänu millele olete jäänud madalseisu. Aidates luua uusi võimalusi ja uut hingamist.
       Malahhiit on kaitsekivi, ta sümboliseerib liikumist, muutumist ja uuestisündi. Ta on justkui roheline madu, kelle mürk ravib ja noorendab inimest. Aitab tegutseda otsustavalt ja julgelt hajutades kõik sisemised hirmud ja pinged. Sobib inimesele, kes soovib vabaneda vanadest mõttemallidest ja piiranguid seadvatest hoiakutest. Malahhiit aitab vabaneda hirmust ja süütundest, enesepiiramisest. Ta imeb endasse valu ja negatiivset energiat, puhastab rakke.
Malahhiit on soojendava toimega, sobib reuma, astma, voolmete, hambavalu ja naistehaiguste raviks. Sobib ka palaviku, põletike ja venituste raviks.

Mandariiniaura ehk päikeseaura on loodud loodusliku kvartsi sidumisel kulla, raua ja vasega ning tulemuseks on erakordselt dünaamilise energiaga kristall, mis aitab luua ühendust kõrgemate vaimsete jõududega ning pakub tõhusat toetust vaimsel teekonnal. Mandariiniaura toetab visualiseerimist ning sügavate vaimsete taipamiste kogemist meditatsioonis. See kristall aitab lahustada kolmanda silma blokeeringuid, hajutab masendust ning on abiks meeleolu tõstmisel. Mandariiniaura on ka eneseusaldust võimendav kivi, mis aitab esile tuua teis peituvaid unikaalseid andeid. See on loovuse kivi, mis lisaks kolmanda silma tervendamisele toetab ka alumisi tšakraid, aitab teil avaneda inspiratsioonile ning vabastab seksuaalse energia, mis on "kütus" mis tahes loomingulisele tegevusele. Füüsilisel tasandil toetab mandariiniaura rakkude taastumist, tervendab maksa ja põrna. Kristalliteraapias kasutatakse seda kivi ka aneemia leevendamisel. Koostöös teiste kristalliidega võimendab mandariiniaura nende tervendavaid omadusi.

Marmor on puhastav kivi, mis toetab verd, nahka ja keha puhastamisega seotud süsteeme. Seda kivimit kastutatakse selguse saavutamiseks ning "aja seiskumise" seisundite tekitamiseks nii meditatsioonis kui tantristlikes praktikates. Marmor aitab säilitada enesekontrolli, toetab oma mõtete valitsemist ning võimendab meelerahu. Marmor aitab säilitada kainet mõistust ja tasakaalustab kodu, südame ja sisemiste veendumustega seotud valdkondi. See kivi toetab unenägude meelespidamist ning pakub kaitset nii füüsilisel kui emotsionaalsel tasandil. Tänu oma tasakaalustavatele omadustele kasutatakse marmorit sageli homöopaatias.
Picasso  marmor. Nimetatakse ka Picasso jaspiseks. See on kivi kunstnikele ja loovatele hingedele. Picasso marmor aitab teil mõista oma hinge valikuid selles elus ning ka seda, mida olete tulnud käesolevasse ellu õppima. Kõigis eluõppetundides aitab ta teil teha koostööd teie kõrgeima olemusega ning hoolitseb selle eest, et saaksite läbida kõik vajalikud muutused võimalikult kergelt ja lõdvestunult. See kivi toetab ühenduse loomist iseenda võimsa Mina Olen Kohalolekuga ning ühendab teid galaktiliste meistrite ja nende valgusega. Läbi selle ühenduse saavad alateadvus ja intuitiivne meel üha enam osaks teie maisest olemusest. Picasso marmor sobib abivahendiks mediteerimisel, unenägude meenutamisel ning loomingulisuse avamiseks. Kui kogete oma elus loomingulise energia blokeeringut, võite selle eemaldada Picasso kivi abil, kui vaatlete jooni ja mustreid sellel kivil ning lubate oma mõtetel lahustuda.
Sebramarmor kannab tavalise marmori omadusi, kuid võimendab neid. Sebramarmor aitab mõista tõde oma soovide ja ihade kohta ning aitab keskenduda sellele, mida te soovite oma ellu luua. Sebramarmori energiad aitavad saavutada suuremat kontrolli oma mõtete üle, toetades sel viisil pikaajalisemat kõrgemas energias püsimist. Kontroll oma mõtete üle aitab kaasa ka oma tõeliste hingeigatsuste manifesteerimisele.

Merekarp ehk pärlmutter Kaitsva kivina toob pärlmutter teie ellu mere tervendavad energiad. Pärlmutter leevendab stressi ning lõdvestab ja rahustab emotsioone. Pärlmutter võimendab intuitsiooni, kujutlusvõimet, tundlikkust ja kohanemisvõimet. Ta muudab kandja emotsioonid palju harmoonilisemaks ja tasakaalukamaks. Pärlmutter aitab üle saada hirmudest ning mõjub rahustavalt halva iseloomu korral. Pärlmutter toetab armastuse väljendamist, aitab teha selgeid otsuseid ning on abiks vastupidavuse, organiseerimise ja koduse eluga seotud probleemide korral. Pärlmutter (inglise keeles Mother of Pearl = Pärli Ema) on saanud oma nime sellest, et tegemist on merekarbi küütleva siseküljega, mille peal kasvavad pärlid. Räägitakse, et pärlmutter aitab külge tõmmata küllust, kaitseb negatiivsete mõjude eest ning transformeerib negatiivseid energiaid. Pärlmutter on väga kaitsev kivi ning eriti hästi sobib see laste kaitsmiseks. Pärlmutter aitab kontakti saada ka meie ürgsete ja/või rassiliste mälestustega. Füüsilisel tasandil aitab pärlmutter alandada kõrget vererõhku, toetab pea ringikäimise, nägemishäirete ja kaega seotud probleemide korral ning soodustab haavade tervenemist.

Merevaiku kanti ja hinnati juba muistsetel aegadel. Kõige iidsemad arheoloogide poolt leitud ehted on olnud valmistatud merevaigust. Kuna pihku võttes tundub merevaik soe ja kiirgav, on seda kivi peetud elavaks olendiks ning hiinlased uskusid koguni, et merevaigus elavad edasi tiigrite hinged. Kui hõõruda merevaiku vastu siidi või villast riiet, tekib elektrilaeng, seega on just merevaik aidanud inimestel (taas) avastada elektrit. Kui praegusel ajal maailma nii palju saastet tekitanud nafta on suurima tõenäosusega manifesteerinud Atlantise langusaegade tsivilisatsiooni energeetilisest jäägist, siis merevaik sisaldab Hüperborea puhast kuldaja informatsiooni. Merevaigu suurim leiupiirkond on alati olnud Läänemere kallas – ala, kuhu kunagi ammusel ajal ulatus ka Hüperborea kuldajastu tsivilisatsioon. Tegelikult ei ole merevaik üldse kristall, vaid hoopis puuvaik, mis olla väga ammusel ajal merre voolanud ja ajapikku kivistunud. Ent on täiesti võimalik, et tegu on hoopis ühe kõrgtsivilisatsiooni energia manifesteerunud väljendusega – kingitusega, mis on võimaldanud ka kõige pimedamal languseajastul säilitada puhtaid kuldajastu võnkeid. Eelkõige toetab merevaik maaühendust, aidates meil kontakti saada Maa ülestõusmise energiatega, kuid sellesse on talletatud ka kuldne Suure Keskpäikese valgus.  Nii võimendab merevaigu kandmine mõlemasuunalist energialiikumist – puhaste ja kõrgsageduslike Maa ülestõusmise energiate tõusmist kehasse, ning kõrgemate ehk taevaste energiate (s.h Suure Keskpäikese valguse) ankurdumist nii kehasse kui ka Maasse. Olles Suure Keskpäikese võnke kandja Maa peal, on merevaigul väga tugevad tervendavad ja puhastavad omadused. Ta tõmbab kehast välja mis tahes haiguse, toetab kudede taastumist ning kogu keha energiaga laadimist. Merevaik puhastab ruume ja ka kõiki kehas olevaid tšakraid. Ta absorbeerib negatiivsed energiad ja muundab need positiivseteks, aidates kehal end ise tervendada. See kivi pakub tugevat kaitsekilpi, mis takistab tervendajal kliendi valu või haiguse endassevõtmist ning kaitseb tõhusalt psüühilise vampirismi vastu. Merevaik parandab mälu, tugevdab usaldust, jagab tarkust, sisendab rahu ja otsustusvõimet; see külluslikult särav kuldne kivi hajutab depressiooni, taastab elujõudu, vabastab stressist, toetab haavade paranemist ning on tõhus looduslik antibiootik.
http://www.hingepeegel.ee/alternatiivravi/kristalliteraapia-merevaik/

Merliniit ehk dendriitopaal on maagiline kivi, milles on talletatud šamaanide, alkeemikute, maag-preestrite ning teiste maagiaga tegelejate iidsed teadmised. See kivi avab juurdepääsu vaimsetele ja šamanistlikele maailmadele ning toetab maagilisi rituaale ning šamanistlikke praktikaid. Avab ka ligipääsu Akašši kroonikate juurde ning toetab rände eelmistesse ja ka tulevastesse eludesse. Dendriitopaal tasakaalustab yin ja ja yang energiaid, tavateadvust ja alateadvust ning intellekti ja intuitsiooni. Dendriitopaali võib kasutada eelmiste elude tervendamiseks, et tuua suuremat selgust, rahu ja harmooniat praegusesse ellu.

Mookaiit on üks jaspise eri vormidest. Mookaiit loob tasakaalu sisemise ja välise kogemuse vahel. See annab mõlemat – nii soovi uute kogemuste järele kui ka sügava rahu, millega neid vastu võtta. See kivi teeb nähtavaks kõik võimalused ning aitab seejärel õigete valikute tegemisel. Füüsiliselt on mookaiit stabiliseeriv kivi, mis tugevdab immuunsüsteemi, toetab haavade paranemist ning puhastab verd.

Moqui kerad on šamaanikivid, mida leitakse USA-st, Suure Kanjoni põhjaservas asuvatelt Moqui kõrbe aladelt. Tegemist on kõrgsageduslike kividega, mis aitavad tasakaalustada mees- ja naisenergiaid. Neil kividel on ka tugevad metafüüsilised omadused, mis võimendavad vaimset kasvu ning aitavad ületada hirme. Lisaks on Moqui kerad võimsad kaitsekivid, mis takistavad negatiivsetel energiatel ja olenditel teie külge klammerdumast, seepärast on nad suureks abiks kehaväliste rännakute sooritamisel ning toetavad šamaanirännakuid. Moqui kerad abistavad kõiki, kes soovivad alustada või on juba alustanud, oma vaimse kasvu teekonda, ümbritsedes nad sellel õrnal perioodil tugeva kaitsega, mis tõrjub eemale kõik negatiivse. Nende kivide tugev vibratsioon aitab vabastada paljude eluaspektidega seotud sügavale istutatud hirme, kaasaarvatud hirmu oma vaimsel teel edasi liikuda või hirmu surma ja surmajärgse elu ees. Nende kivide energia aitab saada teadlikuks oma väelooma või vaimse õpetaja lähenemisest. Moqui kerad on abiks, kui soovite mõista enese peidetud osi, näiteks neid, mis võivad olla seotud eelmiste eludega iidsetel aegadel. Moqui kerad aitavad häälestuda enne sisemise töö algust Vaimule. Seepärast on hea neid kive meditatsiooni või sisemise rännaku ajal käes hoida. Moqui kerasid võib kasutada ka tervendustöös. Nad toetavad tervenemist paljudel erinevatel tasanditel ning mõjuvad eriti hästi kurgu ning kilpnäärme probleemide korral. Kuna Moqui kerad on väga tugeva kaitsevõimega kivid, siis saavad tervendajad kasutada neid nii enda kui kliendi kaitsmiseks, eriti siis, kui töötatakse kellegagi, kelle külge on kinnitunud mingit sorti negatiivne olend, kes vajab valgusesse saatmist. Seega on Moqui kerad suurepärased kaitsvad ning vaimset kasvu toetavad kivid. 

Muskoviit, mida tuntakse ka vilgukivina, on müstiline kivi, millel on tugev ühendus ingliteilmaga ning mis stimuleerib teadlikkust kõrgemast minast. Muskoviit ühendab teid meditatsioonis kõrgemate vaimsete reaalsustega. Muskoviit avab südametšakrat, toetab astraalrände ja psüühilisi nägemusi ning tugevdab intuitsiooni. Muskoviidil on omadus aidata näha puudusi inimloomuses, stimuleerides samal ajal tingimusteta armastust ja tunnustamist. Muskoviit on peegeldav kivi, mis peegeldab tagasi ja aitab ära tunda kõike, mida te endast väljapoole projitseerite. See kivi aitab teil mõista, et iseloomujooned või omadused, mis teile teiste puhul ei meeldi, on tegelikult midagi teie enda juures, millega te ei suuda leppida. Sellisel juhul aitab muskoviit teid neid omadusi mõista, integreerida ja ümber kujundada. Muskoviit maandab ja lõdvendab pingeid füüsilises kehas ning joondab peenkehasid ja meridiaane füüsilise kehaga, taastades energeetilise tasakaalu. Psühholoogilisel tasandil hajutab muskoviit ebakindlust, eneses kahtlemist ja kohmakust ning kõrvaldab viha ja närvipinge. Muskoviit aitab saada kontakti kõrgema tulevikuga ning toetab kõigi mineviku õppetundide mõistmist ja aktsepteerimist. Lubades teil näha ennast sellisena, nagu teised teid näevad, aitab muskoviit muuta kuvandit, mida te väljapoole kiirgate. Mentaalsel tasandil toetab muskoviit probleemide lahendamist, stimuleerib kiiret taipamist ning kergendab mõtete ja tunnete selget väljendamist. Füüsilisel tasandil parandab muskoviit teie välimust, toob läiget juustesse ja sära silmadesse ning aitab kehal saavutada kõige sobivama kaalu. See kivi kontrollib ka veresuhkru tasakaalu ning võib olla abiks näljatunde tekkimise vältimisel paastumise ajal. Lisaks sellele reguleerib muskoviit neerude tööd, leevendab unetust ja allergiaid ning abiks kõigi probleemide puhul mis on tingitud kurnatusest.  

Mäekristall on meistertervendaja mis tahes olukorra puhul ning seda juba tuhandeid aastaid kasutatud energia võimendamiseks. Ameerika põlisrahvad kutsuvad mäekristalli Vanaema Maa ajurakkudeks. Sisaldades kõiki värve, toimib mäekristall üheaegselt kõikidel erinevatel dimensioonilistel tasanditel. Luues enda ümber elektromagnetvälja ning lahustades staatilise elektri, on mäekristall äärmiselt võimas tervendava energia võimendaja. Absorbeerides, talletades, vabastades ja reguleerides energiavooge, kahekordistab mäekristall (kui seda käes hoida) sinu biomagnetilist välja, ning ka akupunktuuris kasutatavate nõelte efektiivsus tõuseb 10%, kui katta nad õhukese mäekristalli korraga. Töötades vibratsioonilisel tasandil ning häälestudes loomulikul teel kasutaja spetsiifilistele vajadustele, viib mäekristall inimese ja tema ümbruse energia nii täiuslikku seisundisse kui hetkel võimalik, ennetades haigusi, toimides hinge tervendaja ning puhastajana, ühendades füüsilise ja vaimse tasandi. Olles kui kosmiline kompuuter, talletab mäekristall informatsiooni ning omab võimet lahustada karmat. See kivi võimendab ülemeelelisi andeid ja häälestab meid vaimsele eesmärgile.
Mäekristall on tõeline meistertervendaja, tema kristallselge energia mõjub puhastavalt kõikidele tšakratele. Ta tasakaalustab ja puhastab aurat ning rahustab kogu närvisüsteemi, annab jõudu ja vitaalsust. Ta suudab lahustada ka kehasse kogunenud emotsionaalseid blokeeringuid. Puhastab nii kodu kui töökeskkonda, kõrvaldades sealt segavaid energiaid ning kiirgab välja rahu. On kasulik südamele, vereringele, lümfisüsteemile ja näärmetele, tugevdab kopse, leevendab silmavaevusi ja aitab peavalude, soole- ja seedehaiguste puhul.
Akvaaura kristallid on loodud loodusliku mäekristalli sidumisel puhta kullaga, mille tagajärjel tekib eriti võimas kaitsev kivi, mis ühendab valge, sinise ja kuldse kiire üheks sillerdavaks valgusemänguks. Salajase protsessi käigus, mis on osalt alkeemiline ja osalt teaduslik, seotakse mäekristall ja kuld jäädavalt ning tulemuseks on see imeline sinine küütlev kristall. Lisaks omaenda energeetilisele vibratsioonile, sisaldab akvaaura ka mäekristalli, kulla ja kõrgeima kvaliteediga akvamariini energeetilisi omadusi. Akvaaura energia on äärmiselt intensiivne, sest selles peegeldub ka kulda mäekristalliga siduv alkeemiline protsess. Akvaaura vabastab piirangutest ning loob ruumi uuele. See kristall tervendab, puhastab ja rahustab aurat, leevendab stressi ning suleb energiaväljas lekkekohad. Aktiveerides tšakraid ja eelkõige kurgutšakrat, soodustab see kristall suhtlemist südametasandil. Akvaaura vabastab energiakehadest negatiivsuse ja avab kehas paiknevad kanalid, aktiveerides sel viisil kandjas peituva kõrgeima potentsiaali. Toetades kanaldamisvõimet ja loovat eneseväljendust, soodustab see kristall püsiühendust kõrgemate energiatega. Tegemist on kaitsekiviga - eelkõige psüühilise, aga ka psühholoogilise rünnaku puhul. Meditatsioonis võimendab akvaaura rahukogemust; koos teiste kristallidega kasutatult tugevdab ta nende raviomadusi.
Ingliaura kristallid on loodud loodusliku mäekristalli sidumisel puhta plaatina ja hõbedaga, mille tagajärjel tekib eriti võimas kaitsev kivi, mis ühendab valge, sinise, violetse ja hõbedase kiire üheks sillerdavaks valgusemänguks. Salajase protsessi käigus, mis on osalt alkeemiline ja osalt teaduslik, ühendatakse puhas mäekristall, hõbe ja plaatina jäädavalt ning tulemuseks on see imeline sillerdav ja küütlev vikerkaarevärviline kristall. Ingli aura kristallid on suurepärased aura puhastajad, mis energiseerivad ja puhastavad kõiki energiakeskusi. Kasutades ingli aurat meditatsioonis, tõstab see kristall teid kõrgematesse reaalsustesse, vahendades teadlikke kontakte inglite, vaimsete teejuhtide ja sisemise tasandi õpetajatega. Nagu kristalli nimigi ütleb, aitab ingli aura kristall suhelda inglitega, samuti aitab ta saada ühendust Akaši kroonikatega, kanaldada kõrgemaid teadmisi, meenutada eelmisi elusid ning saada teadlikuks oma selle elu vaimsest missioonist. Lisaks omaenda energeetilisele vibratsioonile, on ingli auras esindatud ka mäekristalli, plaatina ja hõbeda energeetilised omadused.
Vikerkaareaura ehk titaaniumaura kristallid on loodud loodusliku mäekristalli sidumisel puhta titaaniumiga, mille tagajärjel tekivad väga erilised vikerkaarevärviliselt sätendavad kristallid. Vikerkaareaura on suurepärane loomingukivi, mis eemaldab blokeeringud ning võimendab sisemisi loomejõudusid. Visuaalselt imeilus vikerkaareaura toetab ka selgeltnägemist ning kõiki teisi "nägemise" vorme. Vikerkaareaurat kasutatakse meditatsioonides ning joogapraktikas, kus ta toetab kundalinienergia tõusmist. Vikerkaareaura toetab esimest, kuuendat ja seitsmendat tšakrat, võimendab ülemeelelisi nägemusi, tugevdab vaimset ühendust Allika ja loodusega, aitab näha ja lugeda aurasid, toetab selget unenägemist ja unenägude meenutamist ning võimendab positiivset pilti iseendast. Vikerkaareaura aitab vabastada ka varasematest eludest pärit karmilisi sidemeid, mis takistavad ja häirivad selle elu suhteid. Vikerkaareaura aktiveerib kõiki energiakeskusi ning täidab kandja elujõu ja eluisuga.

Nefriiti on idamaades ammusest ajast pühaks kiviks peetud. Nefriiti kasutati ilma mõjutada püüdvates maagilistes riitustes, kus seda kõigest jõust vette visates teel kutsuti taotluse abil esile lund, udu või vihma. Lastele suunatud ohu vastu kaitsev nefriit võib tühistada mis tahes füüsilise kahju. Nefriit on ka puhtuse, rahu ja hoolitsuse sümbol, samuti „unenägemiskivi”. Soma-tšakrale asetatuna kutsub see esile tähendusrikkaid unenägusid. Nefriit stabiliseerib isiksust ning ühendab vaimu ja keha, soodustades teie saamist selleks, kes te tõeliselt olete, ning aidates teil kogeda end inimrännakut sooritava vaimuna.

Obsidiaan. Asteegid meisterdasid lamedatest obsidiaaniplaatidest seiramispeegleid, teised vanaaja rahvad valmistasid sellest kivist maagiliste omadustega nooleotsi ja kirveid. Kristallistruktuurita obsidiaanil puuduvad igasugused piirid ning selle toime on äärmiselt kiire ja võimas. Obsidiaan aitab mõista haiguste põhjusi. Obsidiaani eest ei jää miski varjatuks. See toob armutult pinnale kõik meie vead, nõrkused, blokeeringud ja muud tingimused, mis meid jõuetuks muudavad. Kasvu toetades ja kiirendades pakub obsidiaan kindlat tuge, ent nõuab ettevaatlikku käsitsemist. Sügavat hingetervendust pakkuv obsidiaan aitab ravida eelmistest eludest praegusesse ellu edasi kandunud emotsioone ja traumasid, muutes tunde-elu puhtamaks ja selgemaks. Tugeva kaitsekivina moodustab obsidiaan negatiivsuse vastu kilbi, luues juurtšakrat Maa keskmega ühendava maandava sideme. Obsidiaan absorbeerib keskkonnast negatiivseid energiaid ning blokeerib psüühilisi rünnakuid ning negatiivseid vaimseid mõjusid, aitab saavutada meeleselgust ning vabaneda nii segaduses olekust kui ennast ahistavatest tõekspidamistest, võimaldades mõista ka mis tahes vaimsete häirete põhjuseid. Märkus: Kui obsidiaani mõju on liiga tugev, eemaldage see kohe ning kasutage tasakaalu taastamiseks seleniiti ja roosat kvartsi.
     Obsidiaan on äärmiselt kiire ja võimsa mõjuga, tema eest ei jää miski varjatuks. Ta kisub armutult pinnale kõik meie nõrkused, vead, blokeeringud, kõik selle, mis meid jõuetuks muudab. Obsidiaan on sügav hingetervendaja, võimaldades ravida eelmistest eludest praegusse ellu kandunud emotsioone ja traumasid. Obsidiaan muudab tundeelu puhtamaks ja selgemaks. Obsidiaan absorbeerib keskkonnast negatiivseid energiaid ning blokeerib psüühilisi rünnakuid ja negatiivseid vaimseid mõjusid, aitab saavutada meeleselgust ning vabaneda nii segaduses olekust kui ennast ahistavatest tõekspidamistest ning võimaldab mõista ka mis tahes vaimsete häirete põhjuseid. Must obsidiaan sunnib silmitsi seisma oma tõelise olemusega, toob pinnale teie sügavaimad alateadlikud hirmud ning vajadusel võimendab negatiivsete energiate kogemist, nii et oleks võimalik need täielikult ära tunda ja vabastada. NB! See kivi vajab ettevaatlikku käsitlemist.
Kui valid enda jaoks sobivat poolvääriskivi, siis võta see kätte ja tunneta, kas selle energia on sulle sobiv. Sinu intuitsioon juhatab sind just praegusel hetkel sinu jaoks vajaliku kristallini.
Lumiobsidiaan on puhtuse kivi, mis annab kehale, meelele ja vaimule tasakaalu. Ta aitab teil ära tunda ja vabaks lasta „vale mõtlemist“ ja stressi tekitavaid meelemustreid ning rahustab ja harmoniseerib sakraaltšakrat.
Mahagonobsidiaanil on õrnem energia kui mustal obsidiaanil. See maandav ja kaitsev kivi resoneerub Maaga ning annab tugevust aegadel, mil seda kõige enam vajatakse, kõrvaldab energiablokeeringuid ning stimuleerib kasvu kõikidel tasanditel. Mahagonobsidiaan on stabiliseeriv kivi, mis tugevdab nõrka aurat ning taastab sakraal- ja päikesepõimikutšakrate õige pöörlemise. Kehal kantuna leevendab valu ja parandab vereringet.
Must obsidiaan. Peale selle, et must obsidiaan kannab endas obsidiaani üldisi omadusi, kõrvaldab see šamaanikivi ka kehalised häired, tõmmates jõuliselt välja negatiivsuse ja tõrjudes eemale needused. Tuues hinge- ja vaimujõud füüsilisele tasandile, annab must obsidiaan need teadlikult suunatava tahte käsutusse. Must obsidiaan sunnib teid silmitsi seisma oma tõelise olemusega, tuues pinnale teie sügavaimad alateadlikud hirmud ning vajadusel isegi võimendab negatiivsete energiate kogemist, nii et võimalikuks saaks need täielikult ära tunda ja vabastada. Selline tervendus toimib nii esivanemate poolt jäetud pärandi kui ka suguvõsa mustrite puhul. Tühistades jõu kuritarvituse minevikus, tegeleb must obsidiaan väe kasutamise küsimustega kõikidel tasandeil.
Apatši pisar. Tugev kaitsekivi apatši pisar on tegelikult musta obsidiaani üks vormidest, ent tema mõju on palju leebem. Ka apatši pisar toob alateadvusest pinnale negatiivsust, kuid aeglustab protsessi piisavalt, et jõuaksite ebakõlalisi energiaid endale sobivas tempos rahulikult puhtaks valguseks muundada. Apatši pisar sobib suurepäraselt negatiivse energia neutraliseerimiseks ning aura kaitsmiseks. See kivi maandab ja puhastab ka Maatähe tšakrat. Apatši pisaraks nimetatakse teda seetõttu, kuna usutakse, et kivi poetab mureaegadel pisaraid. Apatši pisar lohutab leinas, leevendab pikaaegset ülekohut, aitab mõista ja ära tunda probleemide allikat ning toetab andestamist. Apatši pisar suurendab spontaansust ning kõrvaldab ka liigsed enesepiirangud. See kivi parandab C ja D-vitamiini omastamist, kõrvaldab kehast mürgid ning rahustab lihasspasme.

Okeniidi energia on pehme ja kohev. See kivi ühendab teid kõrgema minaga ja toetab kõrgemate energiate toomist füüsilisele tasandile. Okeniit on abiks ka eluülesande teostamisel ning puhastab selle teelt kõik tõkked ja takistused. Ka siis, kui teil on raskusi leppida oma eluga Maa peal, on abi just sellest kristallist, sest okeniit aitab meil mõista kehastumise põhjusi kõikidel tasanditel. See kivi puhastab tšakraid ning nii füüsilist keha kui ka peenkehasid, ühendades ja tasakaalustades neis olevaid energiad. Seepärast on see kristall väga hea kanaldamiseks valmistumisel. Okeniit aitab teil väljendada oma tõde, toetab enesele andestamist ning vabastab vanu, oma aja ära elanud mustreid, asendades need uute ja kõrgematega. Füüsilisel tasandil toetab okeniit vereringeelundkonda, alandab palavikku ning leevendab närvidest tulenevaid vaevusi. Rinnapiima hulka suurendava kristallina võib okeniidist abi olla ka imetavatele emadele.

Oliviin ehk peridoot, mis usuti vanadel aegadel hoidvat eemal kurje vaime, on aura kaitsja ja võimas puhastaja. Toksiine väljaajav ja neutraliseeriv oliviin puhastab peenkehasid, füüsilist keha ning vaimu. Oliviin õpetab välismõjudest eemalduma ja juhatuse saamiseks kõrgemate energiate poole pöörduma, andes teada, et teiste inimeste või mineviku külge klammerdumine takistab edasiliikumist. See visionäärist kristall aitab teil mõista oma saatust ja vaimset eesmärki. Eriti suurt kasu toob oliviini kasutamine tervendajatele.

Ookeanijaspis avastati Madagaskaril, kus seda kaevandatakse maa ja mere piiril. Väidetavalt on see kivi seotud Atlantisega ning sisaldab endas iidseid müstilisi teadmisi. Ookeanijaspise mustrid sümboliseerivad kõige omavahelist seotust. Aidates meil toime tulla muutustega, meenutab see rahustav ja toetav kivi, et elu on tsükliline, rütmiline ja voolav. Õrnalt ja kindlalt toimiv ookeanijaspis toob pinnale kauapeidetud lahendamata emotsionaalsed probleemid ning aitab meil võtta vastutuse iseenda ja oma elu eest enese kätte. Jõuduandev ookeanijaspis pakub kaitset kõikvõimalike negatiivset energiate korral ning aitab meil jääda armastavaks - nii iseenda kui ka teiste vastu.

Ooliit on üks lubjakivi vorme. Selle kiviga mediteerimine (nagu ka lubjakivist majas elamine) aitab mõista, kuidas meie olemus on juba ajastuid vormitud ümbritsevate inimeste ja keskkonna poolt. Kui vaja, aitab ooliit teil neist kivistunud mustritest eemalduda ning järgida oma rada. Ooliit toetab tasakaalustatud elustiili, mis hõlmab piisavas koguses aktiivset tegutsemist ja piisaval hulgal vaikuses viibimist. Selle tagajärjeks on rahu ja õnn. Vanad egiptlased kasutasid lubjakivi püramiidide ehitamiseks, mis olid ühtlasi hiiglaslikud päikesepatareid, talletasid päikeseenergiat ning toetasid seeläbi rännakuid ja suhtlemist siseplaanides ning erinevate dimensioonide vahel. Lubjakivi aitab tervendada esivanemate liini ehk eelnevatelt generatsioonidelt pärinevaid perekondlikke mustreid ja uskumusi. Füüsilisel tasandil aitab ooliit taastada energeetilise tasakaalu ning toetab luustikku. Ooliidist võib abi olla ka juur- või sakraaltšakra energeetilistest blokeeringutest põhjustatud alakõhu vaevuste korral. 

Oonüks.
Jõuduandev ning hirmudest vabanemist soodustav oonüks kaitseb pimedatel öödel ja üksildastes paikades. Pakkudes võimaluse heita pilk tulevikku, aitab oonüks võtta oma saatuse juhtimise enda kätte. Sellest vanadest harjumustest lahti saada aitavast eraldamiskivist on abi suhte stabiliseerimisel või, kui suhe on oma aja ära elanud, sellest vabanemisel. Mõtteid talletades, hoiab oonüks alal selle kandja mälestused kõigist tema kogemustest ning võib seetõttu leida rakendust psühhomeetrias. Praegust elu mõjutavate minevikust pärit vanade haavade ja psüühiliste traumade tõhusat ravi soodustades toetab oonüks stabiilset eluviisi ja tugevdab enesekontrolli. Aitab langetada tarku otsuseid, liikuda uuele tasandile ning tasakaalustada yini ja yangi. Märkus: Kuna oonüks talletab kõik temaga töötava inimese energiaid, oleks enne oonüksi kasutusele võtmist soovitav uurida, kas kivil on juba omanik olnud. Meie e-poes müügil olevaid oonükseid ei ole eelnevalt kasutatud.
Must oonüks. Jõuduandev ning hirmudest vabanemist soodustav oonüks kaitseb pimedatel öödel ja üksildastes paikades. Pakkudes võimaluse heita pilk tulevikku, aitab oonüks võtta oma saatuse juhtimise enda kätte. Sellest vanadest harjumustest lahti saada aitavast eraldamiskivist on abi suhte stabiliseerimisel või, kui suhe on oma aja ära elanud, sellest vabanemisel. Mõtteid talletades, hoiab oonüks alal selle kandja mälestused kõigist tema kogemustest ning võib seetõttu leida rakendust psühhomeetrias. Praegust elu mõjutavate minevikust pärit vanade haavade ja psüühiliste traumade tõhusat ravi soodustades toetab oonüks stabiilset eluviisi ja tugevdab enesekontrolli. Aitab langetada tarku otsuseid, liikuda uuele tasandile ning tasakaalustada yini ja yangi.

Opaal on õrn ja kõrge vibratsiooniga kivi, mis aitab saada kandjal kontakti oma tõelise olemusega ning toetab selle väljendamist välises reaalsuses. Opaal on nii energiaid absorbeeriv kui ka peegeldab kivi. Ta aitab võtta vastu mõtteid ja tundeid, võimendab neid, kuid saadab need siis tagasi nende allikasse. Karmilise kivina aitab opaal mõista, et kõik, mida me välja saadame, tuleb meie juurde tagasi. Opaal on ka kaitsev kivi, mis õige programmeerimise korral võib muuta teid vajadusel nähtamatuks või vähemalt märkamatuks. Opaal võimendab iseloomujooni, toob need esile ning aitab neid ümber kujundada. Opaal suurendab ka enesehinnangut ning aitab kasutajal mõista oma täispotentsiaali. See kivi toob teie ellu kergust ja spontaansust ning toetab huvi kunstide vastu. Emotsionaalsel tasandil on opaal seotud armastuse, kire ja ihaga. Opaal võimendab emotsionaalseid seisundeid, vabastab piirangutest ja keeldudest ning toetab vabadust ja iseseisvust. Opaal vabastab viha ning tugevdab eneseväärikust, sest aitab välja tuua teie tõelist olemust. Opaali kandmine tugevdab lojaalsust, truudust ning spontaansust. Opaal võimendab ka elutahet ning parandab mälu. Opaal toetab nakkustest ja palavikust paranemist, puhastab verd ja neere, reguleerib organismi insuliinitaset. Opaalist on abi sünnitamise kergendamisel, samuti premenstruaalse sündroomi leevendamisel. Opaal on kasulik ka silmadele, eriti eliksiiri kujul.
Dendriitopaal on maagiline kivi, milles on talletatud šamaanide, alkeemikute, maag-preestrite ning teiste maagiaga tegelejate iidsed teadmised. See kivi avab juurdepääsu vaimsetele ja šamanistlikele maailmadele ning toetab maagilisi rituaale ning šamanistlikke praktikaid. Avab ka ligipääsu Akašši kroonikate juurde ning toetab rände eelmistesse ja ka tulevastesse eludesse. Dendriitopaal tasakaalustab yin ja ja yang energiaid, tavateadvust ja alateadvust ning intellekti ja intuitsiooni. Dendriitopaali võib kasutada eelmiste elude tervendamiseks, et tuua suuremat selgust, rahu ja harmooniat praegusesse ellu.
Roosa opaal.Tervendav roosa opaal on südametšakra kivi, mis toob aurasse rahu ja vaikuse. Eriti tugev on roosa opaali mõju emotsioonide ja emotsionaalsete haavade tervendamisele. Magades roosa opaal padja all või öökapikesel või hoides seda meditatsiooni ajal käes, aitab see kivi leida leebeid lõpplahendusi valusatele mälestustele ja mineviku haavadele.

Oranž kaltsiit. Peale selle, et oranž kaltsiit kannab kaltsiidi üldisi omadusi, on tegemist väga võimsa energiseerija ja puhastajaga. Oranž kaltsiit tasakaalustab emotsioone, vabastab hirmust ja depressioonist, lahustades probleemid ja suurendades potentsiaali maksimumini. See kivi eemaldab seksuaaltšakrasse kinnitunud karmalised köidikud ja mälestused minevikus asetleidnud väärkohtlemisest, soodustades tervenemist kõigil tasandeil. Oranž kaltsiit integreerib igapäevaellu uusi arusaamu ja loovust.


Peridoot ehk oliviin, mis usuti vanadel aegadel hoidvat eemal kurje vaime, on aura kaitsja ja võimas puhastaja. Toksiine väljaajav ja neutraliseeriv oliviin puhastab peenkehasid, füüsilist keha ning vaimu. Oliviin õpetab välismõjudest eemalduma ja juhatuse saamiseks kõrgemate energiate poole pöörduma, andes teada, et teiste inimeste või mineviku külge klammerdumine takistab edasiliikumist. See visionäärist kristall aitab teil mõista oma saatust ja vaimset eesmärki. Eriti suurt kasu toob oliviini kasutamine tervendajatele. Kandke seda endaga, kui soovite finantstehinguid teha nagu näiteks kinnisvara müümine, töövestlusele minnes jne. Peridoot aitab teil lihtsamini saavutada eesmärk ja annab võimaluse rohkem teenida.

Petaliit tuleneb kreekakeelsest sõnast, mis tähendab „leht”. Petaliiti nimetatakse ka inglikiviks, sest aitab luua kontakti inglitega. See kosmilist teadvust avav šamaanikivi tagab ohutu keskkonna vaimsete kontaktide või nägemuste hõlbustamiseks ning soodustab vaimset puhastumist, kandes teid dimensiooni, kust lähtudes osutub võimalikuks teie elus esinevate ebakõlade põhjuste kindlakstegemine ning transformeerimine. Petaliit on eriti tõhus esivanematelt ülekandunud mustrite ja suguvõsa karma tervendamisel, viies teid tagasi häire tekkimise eelsesse aega ning aidates vabastada negatiivset karmat. Puhastades aura ja mentaalkeha negatiivsetest energiatest, on petaliit abiks ahistavate sidemete läbilõikamisel. Ühendades teid teie kõrgema minaga, katkestab see kivi manipulatsiooni igal tasandil. Lisaks puhastab petaliit keskkonda ja neutraliseerib musta maagia.
roosa petaliit  - ehk inglikivi avab ühenduse kosmilisega teadvusega ning tagab ohutu keskkonna vaimsete kontaktide või nägemuste hõlbustamiseks; petaliit soodustab vaimset puhastumist ja aitab transformeerida teie elus esinevate ebakõlad; on eriti tõhus kivi esivanematelt ülekandunud mustrite ja suguvõsa karma tervendamisel, kuna viib teid tagasi häire tekkimise eelsesse aega ning aitab vabastada mis tahes negatiivset karmat; puhastades aura ja mentaalkeha negatiivsetest energiatest, on petaliit abiks ka ahistavate sidemete läbilõikamisel; ühendades teid teie kõrgema olemusega, katkestab see kivi manipulatsiooni kõikidel tasanditel ning neutraliseerib musta maagia; kõrge vibratsiooniga roosa petaliit on ka kaastunde kivi, mis tugevdab emotsionaalkeha, puhastab südamemeridiaani ning aitab vabaneda emotsionaalsest taagast, avades tee külluslikule armastusekogemusele;

Pietersiit. Olles saanud oma nime kivimi avastaja, Lõuna-Afrikast pärit Sid Pietersi järgi, tuntakse pietersiiti kui „taevariigi võtmete” hoidjat, mis aitab meil oma tõe järgi elada. Meenutab, et oleme vaimsed olendid läbimas inimkogemust, ning on abiks suhtlemisel vaimse maailmaga läbi piltide ja nägemuste. Liikuvates meditatsioonides (näiteks tai chi praktiseerimisel) aitab saavutada kõrgendatud teadlikkust. Hajutab individuaalse eraldatuse illusiooni ning aitab vabaneda teiste inimeste poolt peale pandud projektsioonidest. Ühendades meid sisemise juhatusega, aitab tunnetada teiste inimeste poolt lausutud sõnade tõelevastavust. Eelmiste elude tervendamisel töötab pietersiit läbi iidvanu konflikte ja allasurutud tundeid. Eemaldab haigusi, mille põhjuseks on olnud oma tõest loobumine. Pietersiit vabastab ka vannetest ja tõotustest, mis on antud eelmistes eludes, kuid mille mõjud ulatuvad praegusesse hetke.

Piltjaspis on seotud eelkõige Maa-Emaga ning vahendab meile Tema toetust, tervendust, nõuandeid ja kohalolekut. Piltjaspise peal olevad "pildid" sisaldavad aga sõnumeid minevikust. See kivi aitab pinnale tuua peidetud süütundeid, kadedust, viha, armastust ning teisi allasurutud mõtteid ja tundeid, mis võivad pärineda kas sellest kui eelnevatest eludest. Pärast allasurutud mõtete ja tunnete teadvustamist, need vabanevad ja lahustuvad ning avaneb kogetu taha peidetud suurem ja sügavam õppetund. See aitab meil liikuda oma teekonnal edasi üha suurema valguse ja iseenda vaimse olemuse omaksvõtmise poole. Lisaks leevendab piltjaspis hirme, stimuleerib immuunsüsteemi ning puhastab neere.

Polükroom-jaspis ehk kõrbejaspis avastati mõned aastad tagasi Madagaskarilt ning tegemist on ühe kõige haruldasema jaspiseliigiga maailmas, mille varud on väga piiratud. Polükroom-jaspis on tõhus küllusekivi, mis võimendab füüsilist energiat ning annab elujõudu. See kõrbeavarusest leitud kivi sisaldab ka tule ja kuumuse energiat, mis toetab tegutsemist, seksuaalsust ning kirglikku uute ideede genereerimist. See on elav ja väga võimas energia, Päikesejumalanna harmooniliselt maandatud vägi, mida me kõik oma ellu vajame, sest just see elustav ja energiseeriv energia on aluseks sünnile, loomisele ja viljakusele.

Praasem. Andestamisekivi praasem (pärineb Kreekast Seriphosest) sisaldab võimsaid tervendavaid energiaid, mis toetavad andestamist, aktsepteerimist ning minevikuhaavadest tervenemist. See kivi aitab leida meelerahu ja tasakaalu kõikides olukordades, mis on seotud iseendale ja teistele andestamisega. Praasem tervendab südamehaavu, aitab leida kindlustunde armastuses ning kontakti saada südame sügavaimates soppides peituvate müsteeriumitega, tervendades ning taastades sel moel teie südame suurimaid ja kõrgelennulisemaid igatsusi. See on võimas kristall, mis avab ka vaimse nägemise, soodustab tuleviku ennustamist ning küllusesvoolus püsimist. Lisaks toetab prasem ka silmade tervenemist, avaldab rahustavat mõju südamele ja meelele ning aitab saavutada kristallselge ja rahuliku meelekindluse ning eneseusalduse. See kivi  maandab ka negatiivseid energiaid ning takistades neil välismaailma levimast, suunab nad Maasse neutraliseerimiseks. Praasemit tasub hoida enda läheduses olukordades, kus võite suure tõenäosusega kokku puutuda vihaga, tulgu see siis teie enda või teiste inimeste poolt.

Preniit – tingimusteta armastuse kivi, tervendajate tervendaja; aitab ebavajalikust lahti lasta, muudab emotsionaalkeha väga puhtaks ja säravaks; ühendab universaalse teadvusega, aitab luua kontakti peaingel Rafaeliga ning teiste kõrgemate vaimsete olenditega; on kaitsva ja tasakaalustava toimega, viib teid harmooniasse looduse ja elementaalvaimudega (deevadega);
Preniit, mis on saanud oma nime hollandi mineraloogi Hendrik von Prehni järgi, on tingimusteta armastuse kivi ja tervendajate tervendaja. Selle kristalliga mediteerides saavutate kontakti kogu Universumit läbiva energiavõrgustikuga. Preniit aitab luua ühendust ka peaingel Rafaeli ning teiste kõrgete vaimolenditega, samuti kõrgelt arenenud ja positiivset polaarsust esindavate maavälistega, võimaldades teil alati valmis olla, olenemata olukorrast. Preniit moodustab teie auravälja ümber kaitsekilbi, on efektiivne keskkonna kaitsja, mis õpetab elama kooskõlas looduse ja elementaaljõududega, energiseerib ja taaselustab teie ümbrust. See hea feng-shui kivi aitab vabaneda klammerdumistest ja energeetilisest saastatusest, toetades neid, kes kollektsioneerivad mõne sisemise vajakajäämise tõttu kas vara või armastust. Preniit taastab usu jumalikku manifesteerimisvõimesse.
Loe lähemalt preniidi kohta ka siinsest postitusest http://juta231.blogspot.com/2015/05/preniit-positiivse-vibratsiooniga.html

Pruunikasroosa skarn on kivim, mille seest leitakse granaati. Seega on skarni talletunud ka granaadi omadused, aga leebemal ja rohkem maandatud viisil. Pruunikasroosa skarn on eelkõige juurtšakrat toetav kivi ning selle peamiseks funktsiooniks on ühelt poolt toetada kundalini harmoonilist tõusu ja teisalt ankurdada füüsilisse plaani kõrgemaid vaimseid energiaid kosmilistelt tasanditelt. Skarn aitab tasakaalustada Taevast ja Maad, ehkki väljendab rohkem Maa-Ema energiaid, soodustades avanemist kuldajastu võngetele. Skarni mõju energiaväljadele on väga harmooniline, samas pakub see kivi sarnaselt granaadile ka tõhusat kaitset negatiivsete energiate eest, tehes teid ebakõlalistele võngetele nähtamatuks. Skarn tugevdab teiste kristallide toimet ning aitab kõrgemaid vaimseid energiaid harmooniliselt kehasse tuua. Skarn toetab ka rõõmuteel püsimist ja muudab kehasolemise kogemuse hinge jaoks meeldivaks, moodustades kaitsva vahekihi kõrgsagedusliku ja õrna hinge-energia ning tavamaailmas valitseva energeetilise segaduse vahel.

Punane aventuriin kannab aventuriini üldisi omadusi, kuid lisaks neile suurendab ta loovust, toob kandja ellu küllust, lahustab negatiivseid mõtteid ja energiamustreid, aitab näha uusi võimalusi ning toetab endale andestamist. Väestades nii füüsilist kui emotsionaalset keha, toob see kivi kandja ellu tunde, et ta on kaitstud ja toetatud. Aidates kandjal saada ühendust oma kõrgema olemusega, toetab punane aventuriin elu õppetundide läbimist. Füüsilisel tasandil tervendab punane aventuriin suguelundeid, tasakaalustab vererõhku, rahustab närve, energiseerib lihaskonda ning tugevdab verd. Räägitakse ka, et see kivi aitab kehal paremini rasvu põletada ning on abiks ekseemidest ja naha seenhaigustes vabanemisel. Kuigi punane aventuriin on peamiselt juurtšakra kivi, töötab ta kõigi kolme tšakraga ning toetab seksuaalsust, elujõudu ning vaimseid võimeid.

Punane jaspis. Peale selle, et punane jaspis kannab jaspise üldisi omadusi, pakub ta õrna stimulatsiooni, maandades energiat ja aidates lahendada ülekohtuseid olukordi. Punane jaspis toob probleemid päevavalgele enne nende ägenemist, moodustades suurepärase rahustava „murehelme”, mida on hea peos hoida. Padja all aitab see paremini unenägusid meelde jätta. Juurtšakrat stimuleerides, aurat puhastades ja stabiliseerides suunab punane jaspis negatiivsuse tagasi selle allikasse. Punane jaspis maandab seksuaalset agressiivsust, häälestab partnereid teineteisele ning toetab tantristlikke seksuaalpraktikaid.

Puuahaat on väga tasakaalustav kivi, mis sisendab turvalisuse ja kaitsuse tunnet ka kõige keerukamates situatsioonides. See kivi loob tugeva ühenduse Maa-Ema hellitavate ja toetavate energiatega ning taastab elujõu. Väestava ning negatiivsuse eest kaitsva kivina aitab puuahhaat ebameeldivate olukordadega rahulikult silmitsi seista, neist läbi minna ning saada kontakti väljakutsete taga peituvate kingituste ja õppetundidega. Puuahhaati on hea kanda pikemat aega.

Päikeseaura ehk mandariiniaura on loodud loodusliku kvartsi sidumisel kulla, raua ja vasega ning tulemuseks on erakordselt dünaamilise energiaga kristall, mis aitab luua ühendust kõrgemate vaimsete jõududega ning pakub tõhusat toetust vaimsel teekonnal. Mandariiniaura toetab visualiseerimist ning sügavate vaimsete taipamiste kogemist meditatsioonis. See kristall aitab lahustada kolmanda silma blokeeringuid, hajutab masendust ning on abiks meeleolu tõstmisel. Mandariiniaura on ka eneseusaldust võimendav kivi, mis aitab esile tuua teis peituvaid unikaalseid andeid. See on loovuse kivi, mis lisaks kolmanda silma tervendamisele toetab ka alumisi tšakraid, aitab teil avaneda inspiratsioonile ning vabastab seksuaalse energia, mis on "kütus" mis tahes loomingulisele tegevusele. Füüsilisel tasandil toetab mandariiniaura rakkude taastumist, tervendab maksa ja põrna. Kristalliteraapias kasutatakse seda kivi ka aneemia leevendamisel. Koostöös teiste kristalliidega võimendab mandariiniaura nende tervendavaid omadusi.

Päikesekivi ühendab teid praeguse kehastuse eluplaaniga ning aitab täita karmalisi kokkuleppeid või need nende iganemise korral uuesti üle vaadata. Pakub kaitset destruktiivsete jõudude vastu, sisendab elurõõmu ja tugevdab intuitsiooni. Päikesekivi taastab elu magususe ja aitab teil vajadusel ennast hellitada, lastes sealjuures teie kõrgemal minal nähtavaks saada ning kiirgama hakata. See traditsiooniliselt heatahtlike jumalate, õnne ja eduga seotud alkeemiline kivi ühendab teid Päikese taastava jõuga. Päikesekivi aitab katkestada tšakratesse või aurasse heidetud energiat võtvad „konksud”, suunates need tagasi sinna, kust nad tulnud on. Kui teile valmistab raskusi „ei” ütlemine või kui kipute pidevalt ohvreid tooma, kandke päikesekivi endaga kogu aeg kaasas. Päikesekivi kõrvaldab diskrimineerituse, ebasoosingu ja hüljatuse tunde, eemaldab piirangud ja takistused, pöörab ümber ebaõnnestumise ja aitab käivituda positiivsel sündmusteahelal.

Pärlid esindavad puhtust, süütust ja rikkumatust ning just seepärast ongi nad olnud läbi aegade ideaalsed pulmakingitused. Tänu oma loomulikule ilule on pärlid seotud elu maatriksiga. Pärlid toovad kandja ellu rahu ning aitavad tal püsida oma keskmes. Nad võimendavad ustavust, truudust, tõde, puhtust ja ausameelsust. Paljudes kultuurides on pärle kasutatud selleks, et aidata naistel kontakti saada oma sisemise jumalannaga. Pärlid toetavad inimesi, kellel on probleeme armastuse vastuvõtmisega. Nad aitavad kandjal näha iseenda paremaid külgi ning soodustavad seeläbi enese ja teiste armastamist. Pärlid aitavad ka inimestel avaneda ning saada kontakti oma tõelise olemusega. Räägitakse veel, et pärlid viivad kandja kontakti tema sisemise tarkusega ning tugevdavad ja toetavad armastuse kasvamist. Lisaks aitavad nad tasakaalustada inimkeha looduslikke rütme ja soodustavad hormonaalset tasakaalu, viies selle kooskõlla kuutsüklitega. Pärlitel on väga tugev magnetiline vägi ning neid kasutatakse kristalliteraapias närvide, neerupealise näärme, põrna, lihaste ja silmade tugevdamiseks. Pärlid on abiks ka kõhuhaavandite ravimisel, nad toetavad seedetrakti ja soodustavad seedimist. Pärlitest võib olla abi ka peavalude ja palaviku korral. Minevikus on pärle kasutatud viljakuse suurendamiseks ning sünnitusvalude leevendamiseks. Pärlid pole lihtsalt vääriskivid, nad on tõelised headuse ning positiivsete ja ülendavate energiate varasalved! 

Pärlmutter.  Kaitsva kivina toob pärlmutter teie ellu mere tervendavad energiad. Pärlmutter leevendab stressi ning lõdvestab ja rahustab emotsioone. Pärlmutter võimendab intuitsiooni, kujutlusvõimet, tundlikkust ja kohanemisvõimet. Ta muudab kandja emotsioonid palju harmoonilisemaks ja tasakaalukamaks. Pärlmutter aitab üle saada hirmudest ning mõjub rahustavalt halva iseloomu korral. Pärlmutter toetab armastuse väljendamist, aitab teha selgeid otsuseid ning on abiks vastupidavuse, organiseerimise ja koduse eluga seotud probleemide korral. Pärlmutter (inglise keeles Mother of Pearl = Pärli Ema) on saanud oma nime sellest, et tegemist on merekarbi küütleva siseküljega, mille peal kasvavad pärlid. Räägitakse, et pärlmutter aitab külge tõmmata küllust, kaitseb negatiivsete mõjude eest ning transformeerib negatiivseid energiaid. Pärlmutter on väga kaitsev kivi ning eriti hästi sobib see laste kaitsmiseks. Pärlmutter aitab kontakti saada ka meie ürgsete ja/või rassiliste mälestustega. Füüsilisel tasandil aitab pärlmutter alandada kõrget vererõhku, toetab pea ringikäimise, nägemishäirete ja kaega seotud probleemide korral ning soodustab haavade tervenemist.

Püriit on suurepärane energiakilp, mis tõkestab negatiivsed energiad ja saasteained kõikidel tasanditel. Kaelas või taskus kandes kaitseb püriit kõiki peenkehasid ja füüsilist keha, juhtides kõrvale kahju ja ohud. Püriit on positiivne kivi, mis aitab jagu saada inertsusest ja küündimatusetundest ning tugevdab tahtejõudu. Töölauale pandud püriiditükk energiseerib ümbritsevat ala ning temast on abi, kui kavandate suuremat ärilist ettevõtmist. Püriit ergutab ajutegevust, teeb meele selgeks, ühendab ja tasakaalustab paremat ja vasakut ajupoolkera, aidates leida tasakaalu loogika ja intuitsiooni vahel. Püriit tugevdab usku iseendasse ning aitab saada üle alaväärsuskompleksist. Püriit mõjub soodsalt ka mälule ning parandab õppimisvõimet. Emotsionaalsel tasandil on püriidist abi melanhoolia ja sügava meelheite puhul. Püriit energiseerib füüsilist keha ning aitab üle saada väsimusest. Ta sulgeb energialekked füüsilises kehas ja energiakehades. Püriit toob esile peidetud anded ja varjatud hingevõimeid. Tervendamisel kasutades aitab püriit jõuda haiguse algpõhjuseni ning eriti hästi sobib ta karmiliste ja psühhosomaatiliste haiguste juurteni jõudmiseks. Füüsilisel tasandil tugevdab püriit vereringet, hingamiselundkonda ja seedeelundkonda, tervendab luid, soodustab rakkude taastumist, parandab DNA vigu ning neutraliseerib allaneelatud mürke. Peegeldab endas Kuldse Päikese sümbolit, mille energia tõmbab küllust ligi. Püriit paigutatakse elutuppa.

Ristikivi. Kiastoliit, mida tuntakse ka ristikivi ja andalusiidina (ehkki andalusiidil pole sees nähtavat risti), on võimas kaitsekivi, mida kasutati juba muistsel ajal halbade soovide ja needuste eemale peletamiseks. Sellel kivil on omadus muundada lahkhelid ja konfliktid harmooniaks ja rahuks ning vägi hajutada negatiivseid mõtteid ja tundeid. Kiastoliit aitab lahendada probleeme ning kutsuda esile muutusi. Sellel kivil on tugevad metafüüsilised omadused, mistõttu on võimalik seda kivi meditatsioonis kasutades luua ühendus Akaši kroonikatega ning saada informatsiooni oma eelmiste elude kohta, jäädes sealjuures maandatuks. Kiastoliit on väravaks müsteeriumite juurde ning kergendab kehaväliseid rännakuid. See kivi aitab mõista hinge surematust ning surma- ja taassünnimüsteeriumeid. Sellest kivist võivad leida lohutust inimesed, kes kannatavad raske haiguse käes, ning kui saabub aeg vaimsesse maailma edasi liikuda, siis on kiastoliidist abi surma- ja üleminekuprotsessi kergendamisel. Kiastoliit aktiveerib nii jalataldade alla jäävat maatähtetšakrat kui ka pea kohal olevat hingetähetšakrat.  Nende kahe kehavälise tšakra aktiveerimine aitab tuua kehasse kõrgemat vaimuenergiat ning seda turvaliselt maandada, võimaldades teil läbi tuua nii palju kõrgsageduslikku energiat, kui teil parajasti vaja on. Psühholoogilisel tasandil hajutab kiastoliit illusioone ning lahustab hirme, võimaldades meil tegelikkusele näkku vaadata. Kiastoliit aitab üleminekul ühest olukorrast teise ning vabastab oma aja ära elanud mustreid ja tingimusi. Veel on kiastoliidist abi irratsionaalsete hirmude ja ka hulluksminemise hirmu puhul. Mentaalsel tasandil tugevdab kiastoliit analüüsivõimet ning abistab probleemide lahendamisel. Emotsionaalsel tasandil vabastab see kivi süütundeid ning stabiliseerib emotsioone. Kiastoliit aitab häälestuda hinge eesmärkidele. Füüsilisel tasandil võib kiastoliidist olla abi palaviku alandamisel, verejooksude peatamisel, ülihappesuse leevendamisel ning reuma ja podagra ravimisel. Imetavatel emadel stimuleerib kiastoliit piimatootmist. See kivi võib parandada ka kromosoomikahjustusi, tasakaalustab immuunsüsteemi ning tugevdab närve.

Rodoniit. Olles oma olemuselt armastust toitev ja vendlust soodustav emotsioonide tasakaalustaja, stimuleerib ja tervendab rodoniit südant, maandab energiat, tagab yini ja yangi tasakaalu ning on abiks kõrgema potentsiaali saavutamisel. See on ka andestamise kivi, mis aitab pikaajalise valu ja väärkohtlemise järel leppida ning ära hoida emotsionaalset enesehävitust ja liigsõltuvust. Eelmiste elude tervendamisel tegeleb rodoniit petmisest ja hülgamisest tulenevate traumadega, parandades emotsionaalsed minevikuhaavad ja -armid – olenemata sellest, mis ajast need pärinevad – ning tuues pinnale allasurutud emotsioonid, et need valguseks muundada. Omakasupüüdmatut enesearmastust ja andestust soodustades aitab rodoniit loobuda enese probleemides teiste süüdistamisest. Kasuliku „esmaabikivina” ravib rodoniit emotsionaalset vapustust ja paanikat, toetades selle protsessi käigus hinge. Rodoniit neutraliseerib solvangud või peegeldab need tagasi solvajale, aidates teil siiski vältida halvale samaga vastamist. See kivi laseb mõista, et kättemaks hävitab inimest, ning on abiks ohtlikes ja ärritavates olukordades rahulikuks jäämisel.

rodokrosiit isetu armastuse ja kaastunde kivi, avardab teadvust ning aitab juhtunut vaadelda laiemast perspektiivist, ravib minevikutraumasid ( k.a ahistamist), aitab valu lahti lasta ning andestada nii endale kui teistele; ankurdab vaimseid energiaid mateeriasse, aitab avalduda loovusel ja ravib mineviku traumasid; õpetab enesele otsavaatamist ning aitab tõel (nii sinu kui teiste kohta) armastavalt päevavalgele tulla, avades meid uuele informatsioonile
Isetu armastuse ja kaastunde kivina avardab rodokrosiit teadvust ning ühendab vaimsed ja materiaalsed energiad. See suurepärane südame ja suhete tervendaja aitab üle saada ahistamisega kaasnevatest traumadest. Tõmmates ligi hingesugulast, kes aitab läbida tähtsaid õppetunde teie kõrgeimaks hüvanguks, õpetab rodokrosiit toime tulema valusate tunnetega ilma südant sulgemata. See kivi julgustab teid kõrvale põiklemata, armastavalt ja täie teadlikkusega nii enda kui teiste puhul tõele näkku vaatama. Rodokrosiit ühendab teid kõrgema minaga ja aitab integreerida uut informatsiooni, soodustades positiivset suhtumist ning toetades unenägemist ja loovust. Samuti julgustab rodokrosiit tunnete, sh ka kire ja seksuaalsuse väljendamist ning transformeerimist, tõstab rusutud meeleolu, tuues teie ellu valgust.

Roosa kaltsedon on vaimse energiaga kivi, mis võimendab empaatiat ja sisemist rahu, soodustab lahkust ning kõiki häid omadusi. See kivi loob sügava usaldusetunde ning toetab soovi õppida uusi asju. Usutakse, et roosast kaltsedonist võib olla abi lastele, kelle vanemad on lahutamas või kasulastele, kes alles uue koduga kohanevad. Roosa kaltsedon toetab ka äsja emaks saanud naisi. Füüsilisel tasandil võib roosast kalsedonist olla abi rinnaga toitmise probleemide korral ning sünnitusega seotud šokist või traumadest toibumisel. Traditsiooniliselt kandsid emad roosat kaltsedoni selleks, et kaitsta oma beebisid. Roosast kaltsedonist on abi ka psühhosomaatiliste haigusseisundite ravis, see kivi toetab immuunsüsteemi ning tugevdab südant.

Roosa kvarts. Olles tingimusteta armastuse ja piiritu rahu kivi, on roosa kvarts kõige tähtsam kristall südame ning südametšakra tervendamisel. See imeilus kivi muudab meid vastuvõtlikuks ilule selle kõikides avaldumisvormides. Romantiline roosa kvarts tõmbab ligi armastust. Kui asetad selle kristalli voodi kõrvale või paigutad oma kodus suhete nurka, siis tõmbad ligi armastust. Ka toetab roosa kvarts su olemusolevat suhet ning taastab või tugevdab partnerite vahelist usaldust ja harmooniat. Roosa kvarts on parim emotsionaalse tasandi tervendaja. Vabastades väljendamata emotsioone ja hingepiina ning lahustades emotsionaalse sõltuvuse, leevendab ta sissepoole pööratud valu ning tervendab kaotusest tingitud kannatust, avades su südame ja muutes su taas armastusele vastuvõtlikuks. Kui oled armastanud ja armastatud inimese kaotanud, siis leevendab roosa kvarts leinavalu. Ka õpetab roosa kvarts, kuidas armastada iseennast ning julgustab enesele andestama ja ennast aktsepteerima, äratades eneseusalduse ja eneseväärtustamise tunde. Olles asendamatu trauma- või kriisiolukorras, toimib roosa kvarts nagu esmaabi, rahustades ja energiavälju taas tasakaalu viies. See kivi eemaldab negatiivse energia ning asendab selle armastavate vibratsioonidega. Tugevdades empaatiat ja sensitiivsust ning aidates aktsepteerida vajalikke muutusi, on roosa kvarts suurpärane kivi näiteks keskeakriisi puhul, ent ka teiste elumuutuste korral. Kui hoida käes roosat kvartsi, siis võimenduvad su positiivsed afirmatsioonid, sest see kivi meenutab sulle su tegelikke ja kõrgemaid taotlusi. Roosa kvarts on kõrge vibratsiooniga kivi.
Roosa kvarts on südame ja tingimusteta armastuse kivi, ta aitab suunata inimest usaldamise, andestamise, armastuse ja rahumeelsuse poole. Roosa kvarts kujundab tundemaailma õrnemaks, pehmemaks ja avatumaks. Aitab vabaneda hirmudest, parandab hingehaavu ja arendab kohanemis- ja armastamisvõimet. Roosa kvarts leevendab südamevaevusi, avaldab positiivset mõju vereringele, verehaigustele ja leukeemiale. Kiirendab haavade ja luude paranemist. Leevendab depressiooni, unetust ja kosutab närvisüsteemi. Kaitseb ka elektromagnetilise kiirguse eest. Vähendab koduigatsust, eriti väikestel lastel.

Rubiin on suurepärane energiat ja jõudu lisav kivi. Tugevdades elutahet, energiseerib ja tasakaalustab rubiin meie energiavälju. Vahel võib üle stimuleerida ülitundlikke või kergesti ärrituvaid inimesi. Rubiin võimendab elujanu, kuid mitte kunagi enesehävitustungi. Aitab leida sobivat motivatsiooni tegutsemiseks ning püstitada realistlikke eesmärke. Rubiin stimuleerib südametšakrat ning tasakaalustab südant. Julgustab edasiliikumist mööda rõõmuteed. See kivi pakub võimsat kaitset psüühilise rünnaku ning südameenergia vampirismi korral. Stimuleerib käbinääret, aitab näha positiivseid unenägusid ning muuta selgemaks visualiseerimisvõimet. Rubiin on ka küllusekivi, mis aitab säilitada rikkust ning hoida alal armastust. Vahel võib rubiin tuua esile peidetud viha või teha nähtavaks negatiivse energia – et seda transformeerida ja puhtaks valguseks muuta. Rubiin toob meis esile juhiomadused. Lisaks aitab rubiin püsida positiivsele orienteeritud meeleseisundis ning olla julge. Rubiin teravdab mõistust, aitab olla ülimalt ärkvel ning jääda keskendunuks. Tänu selle kivi kaitsvatele omadustele lisab rubiini kandmine või peos hoidmine teile jõudu, kui peate enese ja oma tõe eest seisma. Rubiin on dünaamiline kivi, võimendab seksuaalsust ja seob seksuaalenergiat südamega. Paradoksaalsel viisil vaigistab rubiin ka hüperaktiivsust. Kõrgemal tasandil vahendab peaingel Urieli energiat. Õpetab teid finantsiliselt targalt otsustama ja kalkuleerima. Rubiin aitab soovidel täituda ja elus muudatusi teha. Rubiini tõhusamaks toimeks on soovitatav seda endaga kaasas kanda.
Rubiintsoisiit, mis ühendab rubiini ja tsoisiidi omadused, võimendab tugevasti keha ümbritsevat biomagnetvälja ja tugevdab elujõudu. Aidates luua kontakti vaimumaailmaga ja saavutada sügavat transiseisundit, kutsub rubiintsoisiit esile teadvuse teisenenud seisundeid ning tõhustab multidimensioonilist tervendust rakutasandil. Tagades juurdepääsu hingemälule ja vaimsetele õppetundidele, on see kivi abiks hinge tervendamisel ja eelmiste elude mõistmisel. See kivi rõhutab teie individuaalsust ja eripära, aidates samal ajal säilitada ühtsustunnet ülejäänud inimkonnaga. 

Rutiilkvarts. Rutilatsioon (tina sisaldus) tekitab kvartsile väga võimsa tervendava välja, kuna võimendab kristallist läbivoolavat kõrgema energia voogu, juhtides selle otse kehasse. Väljendab kosmilise valguse täiuslikku tasakaalu ning on hinge valgustaja. Rutiilkvarts (ehk inglijuuksed) aitab kõrvaldada takistusi vaimse kasvu teel ning lahti lasta minevikku, kutsudes üles andestamisele kõikidel tasanditel. Avab aura, lastes tervendava energia sisse ning – filtreerides välja negatiivse energia –, aitab vabastada allasurutud emotsioone ja on abiks enesele otsavaatamisel ning eneses oleva pimeda poole aktsepteerimisel ja transformeerimisel. Tagab ülivõimsa kaitse psüühilise rünnaku korral. Varasemate elude tervendamisprotsessis eemaldab rasked energiad ja aitab mõista, millised eelmistes kehastustes kogetud sündmused mõjutavad olevikku kõige enam. Ühendab meid hinge õppetundidega ning on abiks praeguse elu ülesande mõistmisel. Rutiilkvarts tungib probleemide juurteni, toetab üleminekuperioodidel ja suunamuutuste korral. Emotsionaalsel tasandil leevendab rutiilkvarts sünget meeleolu ning toimib antidepressandina. Vabastab hirme, foobiaid ja ärevust, aitab muuta ja ümber pöörata enesevastast käitumist.

Ränikivi on peetud pühaks juba aegade algusest alates. Tegemist on võimsa tasakaalustaja ja puhastajaga, mis tõmbab jumalate toetuse igale ettevõtmisele. Ränikivi on väga tugev kaitsekivi, mis peegeldab tagasi needused ja halvad soovid ning kaitseb halbade unenägude eest. See kivi aitab külge tõmmata kõrgemaid õpetajaid ning teisi võimsaid vaimse tasandi abilisi. Ränikivi ankurdab füüsilisse reaalsusesse kõige kõrgemaid vaimseid sagedusi, aidates meie valguskehal füüsilise kehaga joonduda. See kivi eemaldab kõik, mis on vananenud ja mittevajalik, lahustades psühholoogilised probleemid ja blokeeringud, samuti aheldavad sidemed, mis eetertasandil inimesi ühendavad. Tšakratest eemaldab ränikivi kõik energiatorud ning tervendab probleemsed piirkonnad; see kivi mõjub kõikidele tšakratele tasakaalustavalt. Ränikivi kildudega on võimalik sooritada koguni eeteroperatsioone ning tervendada eelmistest eludest pärinevaid haavu, kuna see kivi puhastab nii meie eeterjäljendit kui ka füüsilist keha. Aidates paremini mõista vaimsete rännakute ajal kogetut, on maandavast ja kaitsvast ränikivist abi ka vaimsete rännakute puhul. Lisaks toetab ränikivi inimesi, kes tegelevad kanaldamise, kaartide panemise või meediumlusega. Ränikivi võimendab tahtejõudu, enesedistsipliini, ausust, julgust, praktilisust, tõstab enesehinnangut, aitab ületada raskeid olukordi, eemaldab keskkonnast negatiivseid energiaid, tugevdab maatähetšakrat ning kiirendab vaimset ärkamist. Ränikivi kasutatakse ka talismanina, mis pagendab kandja elust kõik soovimatu. Sümboliseerides sügavat mehelikkust ning Rohelise Mehega (Maa-Isaga) seotud müsteeriume, aitab see kivi luua tugevamat ühendust ka Maa-Emaga, viies kandja tema üsasse, et ühendada teda taas naiseliku tarkuse ning preestrinnade väega. Füüsilisel tasandil võib ränikivist olla abi valude ja ebamugavustunde leevendamisel. See kivi toetab ka suguorganeid, kudede taastumist, rakumälu tervendamist, naha elastsena püsimist ning aitab üle saada depressioonist ja sundhäiretest.

Rüoliit aitab tuua esile hinge tõelise potentsiaali ja loovuse. See kivi toetab sügavaid meditatsioone, tervendab eelmisi elusid ning integreerib varasemates kehastustes õpitu olevikku. Probleemide korra aitab rüoliit jõuda lahendusteni, ükskõik kus probleemi algpõhjus siis ka ei asuks, ning toetab edasiliikumist. Rüoliit aitab püsida käesolevas hetkes. See kivi tõstab enesehinnangut ja eneseteadvust ning aitab saada kontakti oma tõelise olemusega. Vajaduse korral toetab emotsionaalset vabakslaskmist. Füüsilisel tasandil tugevdab rüoliit keha loomulikku vastupanuvõimet.

safiir on eelkõige tarkusekivi, mis aitab keskenduda, rahustab ning on abiks soovimatutest mõtetest vabanemisel; tagab meelerahu ja mõtteselguse, häälestab füüsilise, vaimse ja mentaalse tasandi omavahel ning taastab tasakaalu kehas; aitab vabastada depressiooni ning vaimset segadusesolekut; tõmbab ligi küllust, õitsengut ning kõikvõimalikke kingitusi; aitab leida vaimset tõde ning traditsiooni järgi seostatakse seda kivi armastuse ja puhtusega; on väga efektiivne nii Maa enese kui inimese tšakrasüsteemi tervendamisel; aitab püsida vaimsel rajal ning transformeerib negatiivseid energiaid; tugevdab eneseväljendamisjõudu ning on abiks oma tõe rääkimisel;

Sammalahhaat on stabiliseeriv ja tasakaalustav kivi, mis on tugevasti seotud loodusega. Tegemist on uute alguste kiviga, mis eemaldab meie teelt tõkked ning energeetilised köidikud. Jõukusekivina tõmbab sammalahhaat ligi küllust. Sammalahhaadil on veel üks hea omadus – ta aitab mõistuseinimestel saada kontakti oma tunnete ja intuitsiooniga ning tundeinimestel kanaliseerida oma energiaid praktilisel viisil. Psühholoogiliselt parandab sammalahhaat enesehinnangut ning tugevdab positiivseid iseloomujooni. Ta aitab vabaneda hirmudest ning sügaval peituvast stressist ja depressioonist. Sammalahhaat toetab ka eneseväljendamist ja suhtlemist, sobib suurepäraselt abivahendiks sünnitamise puhul, kuna vähendab valu ning toetab õnnestunud sünnitust. Tõmbab majja küllust ja võimalusi ligi. Asetage see eluruumidesse või aeda, et sealsetel elanikel võimalikult hästi läheks. Sammalahhaati kasutatakse ka maagia rituaalide läbi viimisel.

Sardoonüks on kaitsev kivi, mida tunti iidsetel aegadel ka vooruslikkuse kivina ning see ehtis ülempreestrite rinnaplaate. Sardoonüks toob kaasa õnne ja stabiilsuse abielus ning partnerlussuhtes ja toetab ka häid ärisuhteid. Elujõudu lisav saroonüks leevendab depressiooni ning aitab jagu saada kõhklustest. See kivi suurendab tahtejõudu, tugevdab iseloomu ja enesekontrolli. Füüsilisel tasandil tervendab sardoonüks kopse ja luid, reguleerib rakkude ainevahetust, tugevdab immuunsüsteemi ning toetab nii toiteainete imendumist kui ka jääkproduktide väljutumist.

Sebramarmor (tuntud ka sebrajaspise nime all) kannab tavalise marmori omadusi, kuid võimendab neid. Sebramarmor aitab mõista tõde oma soovide ja ihade kohta ning aitab keskenduda sellele, mida te soovite oma ellu luua. Sebramarmori energiad aitavad saavutada suuremat kontrolli oma mõtete üle, toetades sel viisil pikaajalisemat kõrgemas energias püsimist. Kontroll oma mõtete üle aitab kaasa ka oma tõeliste hingeigatsuste manifesteerimisele. 

Seftoniit ehk vulkaanjaspis on metafüüsiline nimi Aafrika verekivile. Tegu on väga tugeva tervenduskiviga, mis uuendab jõuvarusid ning aitab sisemist tasakaalu taastada. Arvatakse, et vulkaanjaspisest võib olla abi vere, neerude, maksa, seedetrakti ja maksa puhastamisel, sest see kivi toetab keha mürkide väljutamisel. Emotsionaalsel ja mentaalsel tasandil on seftoniit rahustava toimega ning aitab stressi korral segadusest võitu saada. See kivi võimendab ka loovust ja intuitsiooni ning aitab meil oma andeid tõhusamalt kasutada. Kuigi seftoniit aitab kontakti saada sisemise väe ja julgusega, õpetab ta ka paindlikkust ning ohtlikest olukordadest hoidumist. Vaimsel tasandil lahustab seftoniit negatiivsuse ümbritsevast keskkonnast ning aitab vaimseid energiaid igapäevaelu tasandile tuua. See kivi on maandava toimega ning soodustab sisemise juhtimise kuulamist. Lisaks sellele toetab seftoniit selgeltnägemist ning võimendab unenägusid, olles abiks ka vaimses maailmas elavate esivanematega suhtlemisel.  
Seleniit. See kristall mängib väga tähtsat rolli hingetähe tšakra (pea kohal) aktiveerimisel. Käes on aeg saada üheks oma hingega. Seleniit saab meile näidata, kuidas integreerida oma ellu jumalikke seadusi ja põhimõtteid. Ta õpetab meile ka vaimu ja aine ühendamist, vaimuvalguse sulandamist oma füüsilisse kehasse. Tulemuseks on see, et vaim leiab endale kodu igaühes meist. See on aeglane ja õrn protsess, sest meie keha ja teadvus ei suuda uue energiaga kuigi kiiresti kohaneda.
Olles väga kõrge vibratsiooniga, soodustab seleniit meeleselgust ning juurdepääsu ingelliku teadvuse juurde. See kristall aitab ankurdada valguskeha ning kogeda selle vibratsiooni siin Maa peal. Puhtal, pisut läbipaistval seleniidil on eeterlikud omadused ning väidetavalt on ta vahendajaks valguse ja mateeria vahel. Olles küll iidne kivi, on seleniidi puhul tegemist ühe kõige võimsama kristalliga, mis vahendab Maale uusi, kõrgemaid vibratsioone. Seda kivi saab kasutada seiramiseks (kolmanda silmaga vaatamiseks), et näha ette võimalikku tulevikku või et teha kindlaks, mis on aset leidnud minevikus. Olles kaootiliste emotsioonide võimas hajutaja ning stabiliseerija, tagab seleniit juurdepääsu alateadvuses toimuva mõistmise juurde. Maja ümber paigutatuna loob seleniidist võrgustik teie kodule vägeva kaitse ning tuppa asetatud kivi tagab rahuliku ja harmoonilise atmosfääri.  Märkus: Seleniit on kõrge vibratsiooniga kivi.
      Seleniit on võimas, peene ja kõrge vibratsiooniga kivi, mis aitab pääseda ligi inglite teadvusele ja juhatusele ning saada kontakti oma alateadvusega. Aitab hajutada kaootilisi emotsioone. Tugevdab telepaatilisi võimeid. Seleniit on suurepärane kristall kodu puhastamiseks ja kaitseks, ta loob kodus rahumeelset atmosfääri. Suurepärane kivi meditatsioonis, et näha minevikku või vaadata tulevikku.
Kõrberoos seleniit aitab lahustada ja vabaks lasta iganenud ning liiga kauaks toimima jäänud programmeeringuid, mida ise endale peale oleme pannud. Kõrberoos on suurepärane meditatsioonikivi, mis aitab ligi pääseda eelmistele või tulevastele eludele. Maandav kõrberoos aitab ka vastu võtta otsuseid ning toetab energiablokeeringute lahustamist, puhastab aurat ning rahustab meelt.


Serafiniit. Kolmandale silmale paigutatuna või mediteerimisel käes hoituna mõjub serafiniit vaimse valgustatuse kivina ning sobib suurepäraselt enesetervendamiseks. Avades kroontšakra ning täheväravatšakra, aitab serafiniit saada ühendust inglitega, nende hulgas ka võimsate seeravitega. Inglid tõstavad teie sagedust ning kannavad teid kõrgetesse ja puhastesse maailmadesse, kus viibides saab teile osaks tervendus ning puhkus. Serafiniit on suurepäraseks abiliseks kehaväliste rännakute puhul, mille vältel kaitseb ta teie füüsilist keha. Serafiniit aitab elada kooskõlas südametarkusega ja mõjub tervendavalt südametšakrale, avades selle armastusele. Serafiniit aitab vaadata endasse ning teha kõik vajalikud muutused, et tõusta kõrgemale rajale, millega kaasneb rahu ja täitumuse tunne. Serafiniit aktiveerib seljaaju ning selle ühendusi eeterkehaga, aitab vabaneda selja lihaspingetest. Sellest kivist võib olla abi ka kaalu langetamisel.

Serpentiin on kaitsev ja maandav kivi, mida kasutati juba iidsetel aegadel kaitsvate amulettide valmistamiseks. Tegemist on tugeva energiaallikaga, mis toob kandja ellu kaitstuse ja emotsionaalse tasakaalu tunde. Serpentiini asetamine elumaja nurkadesse, taastab kodus rahu ja harmoonia. Lisaks toetab serpentiin kundalini energia äratamist. Kui tunnete blokeeringuid mõnes tšakras, siis on abi just sellest kivist, sest serpentiin töötab kõigi tšakratega ning eemaldab neist blokeeringud ja seisva energia.
Heleroheline serpentiin ehk lõpmatuse kivi aitab saada kontakti inglite juhatusega. See kivi avab juurdepääsu minevikule, olevikule ja tulevikule ning integreerib need. Serpentiin on suurepärane abiline, kui soovitakse uurida möödunud elusid, aitab enesele andestada ja kaasa tunda. See kivi tervendab eelmistest eludest pärinevaid lahendamata emotsioone ja probleeme ning eelmistest eludest pärinevat tasakaalutust. Kurgule asetatuna abistab see kivi minevikust rääkimisel ja aitab lahendada küsimusi, mis on minevikust olevikku üle kandunud. Kasutage serpentiini, kui soovite vastu astuda kellelegi oma minevikust, sest see kivi muudab kohtumise leebemaks.  Füüsilisel tasandil on serpentiin abiks diabeedi ja hüpoglükeemia puhul. See kivi toetab parasiitide eemaldamist kehast ning soodustab kaltsiumi ja magneesiumi omastamist. Serpentiinil on kehale ja verele väga puhastav ja mürke eemaldav toime.
hõbetriip-serpentiin - hõbesilm-serpentiini on nimetatud ka Elukiviks, sest see sisaldab energiaid, mis aitavad teil kontakti saada eelmiste eludega ning tervendada oma minevikku; see kivi on ka sisemise nägemise suurepärane stimuleerija ning toetab ühenduse loomist oma kõrgema olemusega; hõbesilm-serpentiin ladustab elusündmusi ning on abivahendiks minevikust pärit tarkuse intergeerimisel, kuna transformeerib kõik kogemused puhtaks ja edasiviivaks elutarkuseks ning aitab vabaneda karmalistest ja emotsionaalsetest ahelatest; hõbesilm-serpentiin võimendab ka psühhomeetrilist taju; lisaks parandab see kivi mälu, tugevdab silmanägemist ja fokuseerimisvõimet; tegemist on väga targa kiviga, millel on jutustada palju lugusid ning õpetada sügavaid tarkusi; ei ole soovitav inimestele, kellel on esinenud tugevaid ärevushäireid, paranoiat või kes kannatavad skisofreenia all;

Sfaleriit stimuleerib juur- ja sakraaltšakrat ning kolmandat silma, maandades ja filtreerides energiaid. Tänu sfaleriidi omadusele maandada üleliigseid energiaid, võib sellest kivist olla abi vaimse ärkamise algusperioodil, mil füüsiline keha alles harjub kõrgemate energiatega. Kui olete hiljuti mediteerinud kõrgsageduslike kividega ning tundnud end pärast veidralt või uimasena, siis on abi sfaleriidist, mis tugevdab maandust ja energiseerib teid. Sfaleriit tasakaalustab sisemist mees- ja naisaspekti ning toetab loomingulisust. Sfaleriit on ka eristamise kivi, mis aitab teha vahet sellel, mis on tõde ning mis on illusioon. Sfaleriit toetab mõtteselgust ning võimendab elujõudu, tahtejõudu, inspiratsiooni ja otsustavust. Sfaleriit toetab ka positiivset suhtumist oma kehasse. Kristallidega tervendamises kasutatakse sfaleriiti immuunsüsteemi tasakaalustamiseks ja silmahädade korral. Sfaleriidist on abi ka närvidega seotud ülepinge ja kurnatuse korral. Lisaks tugevdab sfaleriit seksuaalenergiat. Tänu sfaleriidi omadusele suurendada füüsilist jõudu ja vastupidavaust, on sellest kivist abi atleetidele ning kõigile teistele, kes tegelevad füüsilise treeninguga. See kivi aitab ka treeningujärgsest väsimusest kiiresti taastuda.

Sideriit (tumedam kivim) harmoniseerib ja tasakaalustab kõiki tšakraid ning aitab joondada keha meridiaane ja peenkehasid - see kõik toimub automaatselt kui sideriit on teie auraväljas. Seega on väga kasulik seda kivi kaelas või taskus kaasas kanda. Kui tunnete end kurnatuna, siis hoidke seda kivi peos ning laske sideriidi energiatel end laadida. Sellest kivist on abi ka inimestele, kes on loomupäraselt häbelikud. Sideriit annab kandjale julguse ja jõu väljendada oma tõde ja astuda iseseisvuse saavutamiseks vastu kontrollivatele ja ülikriitilistele sugulastele, kes tema täiskasvanuelu kontrollida üritavad. Sideriiti on hea hoida kodus, kui teid külastavad sugulased, kes teie elule lõhkuvalt mõjuvad. Sideriidist on abi ka õiglaste töötingimuste saavutamisel. Kandke endaga kaasas sideriiti, kui teie töö on ohus, kui te uusi töölepinguid sõlmite või oma olemasolevaid töötingimusi parandada üritate. Sideriit on ka positiivsuse kivi, mis stimuleerib positiivseid mõtted ja ideid, aidata saada kontakti oma sisemise kirega. Sideriiti on maagilises traditsioonis kasutatud amuletina halva õnne vastu. Sideriidist võib olla abi ka inimestele, kes on voodihaiged, eriti siis, kui need, kes tema eest hoolitsevad, ei jaga tema uskumusi ja tema elu juhtida üritavad. See kivi võib aidata neil inimestel end neis tingimustes maksma panna. Füüsilisel tasandil toetab sideriit luustikku ning võib olla abiks krooniliste seedeelundkonnaga seotud probleemide korral, mis on põhjustatud või võimendatud toiduallergiate poolt. Sideriidist võib olla abi ka aneemia ravi toetamisel.

Sidrunkrüsopraas on võimas kivi, mis toob head õnne, küllust ning ärialast edu. Vähendades negatiivseid mõtteid ja ärrituvust, aitab sidrunkrüsopraas püsida rõõmu- ja õnneseisundis. Sidrunkrüsopraas toetab truudust ärialastes ja isiklikes suhetes. See kivi võimendab usalduse ja turvalisuse tundeid, aitab saada kontakti sisemise tarkuse ja eneseusaldusega, vabastab emotsionaalset stressi ning võimendab kaastunnet, armastavat aktsepteerimist ja lahkust. Südametšakrat avav sidrunkrüsopraas on toetav ja tervendav kivi, mis leevendab depressiooni ning on abiks armastusega seotud südamevalude tervendamisel. Sidrunkrüsopraas aitab tervendada ka lapsepõlvetraumasid ning sisemist last. Laste puhul võib sidrunkrüsopraasist olla abi õudusunenägude korral (asetage kivi voodi kõrvale). Sidrunkrüsopraas ergutab loomingulisust ning aitab esile tuua peidetud kunstilisi ja intuitiivseid andeid. Sidrunkrüsopraas aitab luua ühenduse oma kõrgema olemusega. Füüsilisel tasandil toetab sidrunkrüsopraas südant ja maksa ning aitab kehal vabaneda mürkidest, on abiks hormonaalse tasakaalutuse puhul ja rahustab seedesüsteemi. Sidrunkrüsopraas suurendab ka viljakust ning on abiks seksuaalsusega seotud probleemide korral.

Sinine kaltsiit. Võimsa tervendaja ja puhastajana imab sinine kaltsiit energia endasse, filtreerib selle ja suunab  siis tagasi saatjale, kes sellest kasu saab. Peale selle, et sinine kaltsiit kannab kaltsiidi üldisi omadusi, vaigistab see tormlevaid mõtteid ning aitab saavutada selgust. See suurepärane vaimse kasvu käivitaja ja lõdvestaja rahustab närve ning vabastab ärevuse.

Sinine kvarts toetab suhtlemist, kus te tõeliselt teise inimeseni jõuate, ning vaigistab hirme. Meelt rahustava kivina aitab see mõista iseenda vaimset olemust ja lisab kandjasse lootust. Sinine kvarts puhastab ka vereringet ja tugevdab immuunsüsteemi. Tervendamisel on soovitav seda kivi kasutada ülakeha organite toetamiseks. 

Sinine pitsahhaat on suurepärane uute alguste kivi, mille õrn energia tagab meelerahu. Peale selle, et sel kivil on ahhaadi üldised omadused, avab see tee kõrgemate energiate laskumiseks ning soodustab nii vaimse kui isikliku tõe väljendamist. Hirm kohtumõistmise ees põhjustab sageli tunnete mahasurumist ning sinine pitsahhaat aitab ületada hirmu mittetunnustamise ees. Mahasurutud tunded talletuvad kurgutšakras ja võivad tekitada lämbumise tunde. Sinine pitsahhaat lahustab õrnalt vanad mustrid, vabastab vaimsest stressist ning aitab inimestel oma tundlikku olemust tunnustada. Sellest kivist kiirguvad rahulikud energiad neutraliseerivad viha. Häält õigesse kohta koondades ja suunates toetab sinine pitsahhaat ka häälega tervendamist.

Sinine topaas avab kolmandat silma ja kurgutšakrat ning lihtsustab sõnalist eneseväljendust. Sininetopaas sobib suurepäraselt mediteerimiseks ning aitab teil luua ühendust tõe ja tarkuse inglitega, kes aitavad teil häälestuda teie enda kõrgeimale olemusele ning jumaliku Tõe energiatele, toetades sel viisil teie eluülesande avastamist ning teostamist.


Sisemaa-jaspist
kaevandatakse Austraalias. Sisemaa-jaspis näitab meile, et paradiis pole midagi kauget ja kättesaamatut ning et me võime kogeda taevast maa peal just nüüd ja praegu. Sisemaa-jaspis ühendab endas suure väe ning puhta õrnuse ning aitab neid kvaliteete meie olemuses aktiveerida.

Skarn (pruunikasroosa)  on kivim, mille seest leitakse granaati. Seega on skarni talletunud ka granaadi omadused, aga leebemal ja rohkem maandatud viisil. Pruunikasroosa skarn on eelkõige juurtšakrat toetav kivi ning selle peamiseks funktsiooniks on ühelt poolt toetada kundalini harmoonilist tõusu ja teisalt ankurdada füüsilisse plaani kõrgemaid vaimseid energiaid kosmilistelt tasanditelt. Skarn aitab tasakaalustada Taevast ja Maad, ehkki väljendab rohkem Maa-Ema energiaid, soodustades avanemist kuldajastu võngetele. Skarni mõju energiaväljadele on väga harmooniline, samas pakub see kivi sarnaselt granaadile ka tõhusat kaitset negatiivsete energiate eest, tehes teid ebakõlalistele võngetele nähtamatuks. Skarn tugevdab teiste kristallide toimet ning aitab kõrgemaid vaimseid energiaid harmooniliselt kehasse tuua. Skarn toetab ka rõõmuteel püsimist ja muudab kehasolemise kogemuse hinge jaoks meeldivaks, moodustades kaitsva vahekihi kõrgsagedusliku ja õrna hinge-energia ning tavamaailmas valitseva energeetilise segaduse vahel.

Skoletsiit on õrn, kõrge sagedusega kivi, mis avab nii kõrgemat kui madalamat südamekeskust, ühendades need kolmanda silma ja soma tšakraga. Skoletsiidiga töötamine sobib inimestele, kelle jaoks kõrgsageduslike kristallidega töötamine on uus või kelle energiaväli on eriti tundlik. Tänu skoletsiidis sisalduvale sisemisele valgusele, sulab rahutunne ühte kandja olemuse tuumaga, ühendades ta universumi kõrgemate energiatega ning multidimensiooniliste reaalsustega. See rahustav kivi on suurepärane rännakukivi, mis toetab ka selget unenägemist ja unenägude meenutamist. Mediteerige selle kiviga, kui soovite mõista tähtsate unenägude sügavamaid sõnumeid, saada kõrgemat juhatust või kontakteeruda kõrgematest dimensioonidest pärit valgustunud maaväliste olenditega või teiste täheolenditega. Skoletsiidi kandmine tugevdab auravälja ning tervendab selles olevaid auke, lõhesid ja muid kahjustusi, mille külge võivad kinnituda negatiivsed energiad ja olendid. Skoletsiit aitab kaasa mõttemustrite ümberstruktureerimisele ning toetab positiivsete lõpptulemusteni jõudmist igapäevareaalsuses. Puhastades eeterjäljendit ja mentaalkeha, lahustab skoletsiit kahjulike käitumismustrite ja uskumuste viimasedki jäänused. Skoletsiit on äärmiselt rahustav kivi, mis soodustab isetut armastust enese vastu ning sisemist rahulolu. See kivi lahustab ärevuse ja hirmud, asendades need rahuliku enesekindluse, meelerahu ja kannatlikkusega. Skoletsiidist võre (kristallid, mis on paigutatud hoone, inimese või ruumi ümber) aitab luua paiga, kus valitseb täielik rahu. See kivi rahustab häiritud energiad ning loob turvalise, püha paiga, kus on hea elada, töötada või lihtsalt olla. Skoletsiit harmoniseerib armastajate vahelisi energiaid ning aitab neil, kelle süda on kivistunud, õrnalt minevikutraumad vabastada ning taas armastusele avaneda. Füüsilisel tasandil toetab skoletsiit närve ja närvikanaleid, aidates kehal taas tasakaalu leida. Skoletsiidist võib olla abi seedeelundkonna probleemide, kaasaarvatud sooleparasiitide korral. See kivi toetab ka vereringe elundkonda ja kopse, samuti selgroogu ja sellega seotud närvide õigesse asendisse joondamist.

Smaragd on inspiratsiooni ja lõputu kannatlikkuse kivi. See on elujaatav kivi, millega töötamine annab terviklikkuse tunde. Olles tuntud „õnneliku armastuse kivina”, toob smaragd teie koju lojaalsusel põhinevatest suhetest tingitud õndsustunde. Tugevdab ühtsustunnet, tingimusteta armastust ja sõprust. Smaragd hoiab partnerlussuhteid tasakaalus. Arvatakse, et kui smaragd muudab värvi, võib see olla märk partneri truudusetusest. Smaragd avab südametšakra ning omab rahustavat mõju emotsionaalkehale. See kivi tagab füüsilise, emotsionaalse ning mentaalse tasakaalu, elimineerib negatiivsuse ning toetab ülesehitavat tegutsemist. Lisaks aitab leida positiivse motivatsiooni ning tõstab sagedust. Smaragd võimendab ülemeelelisi võimeid, toetab selgeltnägemisvõimet, aitab vastu võtta sõnumeid Universaalsest teadvusest. Traditsiooni järgi pakub smaragd võimast kaitset musta maagia eest ning aitab ette näha tulevikku. Toob kaasa mõtteselguse ja tugevdab iseloomu. On tähtis kivi grupitöös, kuna võimendab ja harmoniseerib mis tahes ühistegevust. Smaragd vahendab ka peaingel Rafaeli tervendavat energiat. Mitte kanda pidevalt, kuna võib üle stimuleerida. On väga isiklik Kristall ja toob selle kandjale luksust.

Sodaliit. Ühendades loogika ja intuitsiooni, avab sodaliit vaimseid tajusid, aidates kõrgemal minal füüsilisse kehasse laskuda. See kivi aktiveerib käbinääret ja ajuripatsit, avab kolmandat silma ning on abiks sügavamate meditatiivsete seisundite saavutamisel, aitamaks kaasa hetkeolude mõistmisele. Tõearmastust ja ideaalidele pühendumist soodustav sodaliit julgustab väljendama oma tõde ning kaitsma oma tõekspidamisi. Hajutades segaduses oleku ja eemaldades vaimsed köidikud, vabastab sodaliit välise mõjutamise tulemusena tekkinud jäigad veendumused, tehes ruumi uutele arusaamadele, mida elus rakendada. Sodaliit tagab emotsionaalse tasakaalu, rahustab ülitundlikku või kaitses olevat isikust, aidates vabaneda sügavatest hirmudest ja kontrollimehhanismidest. Sodaliit aitab ka transformeerida ja integreerida inimeses peituva nn pimeda poole. Grupis tagab sodaliit harmoonia ja eesmärkide ühtsuse, suurendades usaldust ja sõprust ning aidates mõista, kuidas iga üksikisik tervikut mõjutab. Samuti puhastab see kivi elektromagnetilise saastuse ning seda võib hoida arvutite läheduses.
Sodaliit ühendab loogika ja intuitsiooni, avab vaimseid tajusid ja laseb kõrgemal minal füüsilisse kehasse laskuda. Julgustab väljendama oma tõde ja pidama kinni oma tõekspidamistest. Aktiviseerib käbinääret, ajuripatsit ja kolmandat silma. Sodaliit aitab leida emotsionaalse tasakaalu, rahustab ülitundlikku või kaitses olevat isikust, aidates vabaneda sügavatest hirmudest ja kontrollist. Sodaliit aitab ka transformeerida inimeses peituva nn pimeda poole. Kaitseb inimest elektromagnetilise kiirguse eest.
 

Spektroliit on üks labradoriidi eri vorme. Transformatsioonikivina valmistab labradoriit keha ja hinge ette ülestõusmisprotsessiks. See äärmiselt müstiline ja kaitsev kivi tõstab teadvuse sagedust ja eemaldab aurast soovimatud energiad, vältides energialekkeid. Kandes endas esoteerilist tarkust, juhatab labradoriit teid teistesse maailmadesse ning aitab mõista eelmisi elusid. See kristall hajutab mineviku pettumustest tingitud hirmud ja ebakindluse ning parandab hingehaavad, tugevdades usaldust Universumi suhtes. Labradoriit eemaldab ka teiste inimeste poolt peale pandud projektsioone, sh aurasse kinni jäänud mõttevorme, tasakaalustab loogika ja sisemise nägemise ning on abiks muutuste ajal, andes jõudu ja tagades sihikindluse.

Stilbiit on väga loominguline kivi, mis avab intuitsiooni ning täidab kõik meie püüdlused armastava ja toetava energiaga. Õrna ja armastava vibratsiooniga stilbiidist on palju kasu metafüüsilise töö kõikides valdkondades, eriti aga vaimsete rännakute puhul. See kivi maandab kõrgemaid energiaid ning aitab intuitiivsetel mõtetel füüsilisel tasandil rakendust leida. Kaitsva ja maandava kivina näitab stilbiit vaimsete rännakute ajal õiget suunda ning annab vajaduse korral juhatust. See kivi toetab rännakuid väga kõrgsageduslikesse vaimsetesse maailmadesse ning aitab pärast rännaku lõppu säilitada teadliku mälestuse sealsetest kogemustest. Roosa stilbiit aitab saada kontakti universaalse armastusega. Asetage stilbiit oma kolmandale silmale, kui vajate abi intuitsiooni või psüühiliste võimete tugevdamiseks. Stilbiidist on abi ka aktsepteerimise ja lahtilaskmise õppimisel, mis omakorda toetab manifesteerimist.  

Stitsiit. Selle energia mõjutab südametšakrat, kolmandat silma ja kroontšakrat. Stitsiit aitab tugevdada kontakti oma kõrgema minaga ning saada teadlikuks vaimsete teejuhtide, inglite ja teiste kõrgsageduslike vaimolendite kohalolekust. Stitsiit aitab teil sügavamalt lõdvestuda ning oma emotsioonidest rohkem teadlik olla. See kivi tasakaalustab meeleolu kõikumisi, võimendab sisemise rahu tunnet ning aitab lahendada konflikte rahumeelsel viisil. Stitsiit on toetav kivi neile, kes elavad üksi; see kivi aitab olla õrn nii enda kui teiste vastu. Stitsiidi energia  ümbritseb kaitsva kilbina, kaitstes kasutajat kõigi negatiivsete energiate eest. Stitsiit on ka võimas abivahend kundalini energia tõstmiseks, kuna kergendab kundalini tõusmist läbi südametšakra. Lilla stitsiit esindab violetse kiire energiat ning aitab kontakteeruda teiste inimestega kõrgemalt vaimselt tasandilt lähtudes. Tänu sellele toetab ta teistele andestamist ning aitab aset leida sügaval tasandil asetleidval tervenemisel. Kui teil on suhetega seotud emotsionaalseid probleeme, siis aitab see kivi neil lahustuda. Stitsiit võimaldab ka teadvustada negatiivseid emotsioone ja hoiakuid, mis takistavad teil oma eesmärke saavutamast. Füüsilisel tasandil võib sellest kivist olla abi aju ja seljaajuga seotud haiguste, nagu Parkinsoni ja Alzheimeri tõve korral, samuti hammaste, igemete ja naha taastumisega seotud probleemide korral.

Stromatoliit, mille värvus varieerub kuldpruunist sügavpruunini, on sinirohelise vetika fossiil ning tegu on meie planeedi esimese orgaanilise eluvormi kivistisega. Fossilid avavad juurdepääsu iidse informatsiooni ja eelmiste elude juurde, seega on ka stromatoliit suurepärane abivahend regressiooniteraapias ja eelmiste elude meenutamisel. Mida sügavamalt suudate seda kivimit käes hoides või sellega oma otsaesist masseerides lõdvestuda, seda rohkem teile meenub. Lisaks teravdab stromatoliit nägemist, tugevdab hambaid, puhastab kurku ning  parandab üldist enesetunnet. See kivim energiseerib ja tasakaalustab aurat ning on abiks nii füüsilise kui emotsionaalse stressi leevendamisel, samuti püsivuse ja mõõdukuse juurutamisel. Stromatoliit taastab tõkestatud kehavedelike voolu ning ergutab tšakraid. Sellega kivimiga töötades on soovitav juua rohkelt vett.

Strontianiidi omadused sarnanevad võimsa Maa tervendaja aragoniidi omadustele. Strontianiiti saab kasutada energiavälja aktiveerimiseks ning enne tervendussessiooni algust kogu energeetilise ja emotsionaalse prahi lahustamiseks. Strontianiit võimendab positiivset ellusuhtumist, vaigistab sisemise kohtumõistja ning tõstab eneseusku. See kivi pakub jõudu, enesekindlust ja enesest teadlik olemist ilma egoismita. Strontianiit toetab energia voolamist kehas, suurendades füüsilist vitaalsust ning aitab kandjal end oma kehas hästi tunda. Füüsilisel tasandil võib strontianiit mõjuda energeetiliselt toetavalt luustiku, hammaste, liigeste probleemide korral.

Sugiliit on suurepärane tervenduskivi, mis kannab endas violetset leegi transformeerivaid omadusi. See kivi aitab autismi ja düsleksia korral ning sobib kõigile, kes tunnevad, et ei leia oma kohta elus. Vahendades violetse kiire tingimusteta armastuse vibratsiooni, aitab sugiliit tundlikel inimestel ja valgustöölistel ilma masendusse sattumata Maa vibratsiooniga kohaneda. Sugiliit toob valgust ka kõige pimedamatesse olukordadesse, õpetab jagu saama õpiraskustest ja aju häiretest. Sugiliit toetab olevikus elamist, ületab ajalised piirangud, tervendab vaimu kaudu keha, soodustades karma vabastamist. Sugiliit aitab meenutada praeguse elu eesmärki ja õpetab elamist oma tõest lähtudes. Vaimsete otsingute hea kaaslasena kaitseb see hinge pettumuste ja vapustuste eest. Samuti aitab sugiliit lahendada grupisiseseid probleeme, andestada ja armastavalt suhelda. Arendades ebameeldivate asjadega tegelemise oskust, ergutab sugiliit positiivset suhtumist ja muudab ümber mõttemustrid. Sugiliidist saavad kasu ka vähihaiged, sest see kivi neutraliseerib õrnalt emotsioonide möllu ja leevendab meeleheidet, vahendades multidimensioonilist tervendusenergiat.

Suitsukvarts. Hingi teispoolsusesse juhtiv suitsukvarts kujutab endast üht kõige tõhusamat maandajat ja puhastajat. Sel kaitsekivil on tugev ühendus Maaga ning ta toetab ka keskkonna tervendamist, pakkudes selleks ökoloogilisi lahendusi. Vahendades positiivset vibratsiooni, blokeerib suitsukvarts geopaatilist stressi, imab endasse elektromagnetilise saasta ning aitab kaasa mürkide eemaldamisele kõikidel tasanditel. Suitsukvartsi võib kasutada jalge all asuva maatšakra toetamiseks või kaitseks piirkondades, kus Maa energia on rahutu. See kivi õpetab loobuma kõigest, mis teid enam ei teeni. Pakkudes suurepärast kaitset stressi vastu, leevendades suitsiidseid kalduvusi ja vastakaid mõtteid kehas olemise kohta, aitab suitsukvarts kannatlikult raskeid aegu taluda, tugevdades otsusekindlust.  See kivi soodustab ka oma füüsilise keha ja seksuaalsuse omaksvõttu, parandades sugulist võimekust ning puhastades juurtšakrat, et kire-energia saaks loomulikul teel vabalt voolama hakata. Praktilist mõtlemist arendav suitsukvarts hõlbustab liikumist alfa- ja beeta-tasandite vahel. Et suitsukvarts on sageli looduslikult kiiritatud, on see imepärane kivi radiatsiooniga seotud haiguste raviks ning ka kemoteraapia ja kiirtusravi toetamiseks. Kehale asetatud pikkamisi mõjuv suitsukvarts aitab ära hoida tervenduskriisi.

Šungiit on looduslik kivim, mida leidub rohkesti Karjalas. Tänu oma erakordsetele tervendavatele ja antibakteriaalsetele omadustele, nimetatakse seda kivimit "elukiviks". Kuna šungiit aitab eemaldada kehast valu ja pingeid, siis võib seda asetada valutavale kohale või masseerida sellega pingestatud kehapiirkonda. Rahustav ja soojendav šungiit aitab inimesel vabaneda kõigist muredest, vaevadest ja valudest. See kivi aitab teil jääda terveks ja nooruslikuks ning püsida aktiivne isegi kõrges vanuses. Lisaks pakub šungiit kaitset elektromagnetilise kiirguse eest ning mõjub kogu kehale elustavalt ja energiseerivalt. See kivi kõrvaldab ja absorbeerib kõik, mis kujutab inimesele ja teistele elusolenditele ohtu, kuid samas kontsentreerib ja taastab selle, mis on tervislik. Šungiidist püramiid on revolutsiooniline kaitsekilp kahjuliku elektromagnetilise kiirguse vastu, mis lähtub arvutitest, mikrolaineahjudest, televiisoritest, mobiiltelefonidest ning teistest masinatest.
Šungiidist püramiid loob enda ümber võimsa torsioonvälja, mis peegeldab tagasi ja neutraliseerib geopatogeensed kiired ning kaitseb elektromagnetilise kiirguse eest, mis lähtub televiisoritest, arvutitest, mikrolaineahjudest ja teistest kodumasinatest. Selleks, et kaitsta ennast elektromagnetilise reostuse eest, asetage püramiid enda ja kiirgusallika vahele. Püramiidi vahetus läheduses või temaga otseses kontaktis olles tugevneb inimese immuunsüsteem, väheneb ümbruskonna negatiivne mõju inimesele ning taastub keha energeetika ja elujõud. Šungiidist püramiidi abil saab puhastada negatiivsest energiast ka ehteid, münte ja teisi väiksemaid esemeid. Püramiid on soovitav asetada sinna, kus veedate päevas kõige rohkem aega. Püramiidi võib paigutada näiteks voodi kõrvale, kirjutuslauale, töökohta, autosse jne. NB! Püramiidi ei tohi asetada voodi või tooli alla.

Tektiit: vaimsus, teadvus, kanaldamine, eluenergia, telepaatia, aurapuhastus, selgeltnägemine, võimed, valguskeha
Tektiidina olen maavälist päritolu väga kõrge võnkesagedusega meteoriitkivim. Minu võimsad puhastavad energiad aitavad eemaldada kehast energiablokeeringuid. Avardan teadlikkust ja teadvust vaimseks kasvamiseks. Suurendan telepaatiat, psüühilisi võimeid ning selgeltnägemise tajusid.
Energeetilised omadused
Mind soovitatakse neile inimestele, kes minu energiad intuitiivselt omaks võtavad või "tunnevad mu ära". Ergutan vaimset kasvu läbi kõrgema teadvuse ja avardan teadlikkust. Aitan mõista, et kõik siin ilmas on üks tervik ja et sina oled sellest üks jumalik ja ainulaadne osake.
Ühildun kõikide energiakeskustega, seeläbi tasakaalustan ja joondan kogu tśakrasüsteemi ja energiastruktuuri, et eluenergia saaks inimese kehas täiesti vabalt liikuda. Olles võimsa puhastava energiaga aitan eemaldada energiablokeeringud ja seisva ebavajaliku energia. Kandes äärmiselt kiiretoimelist ja kõrget vibratsiooni, täidan inimese energiakeha kõrgsagedusliku energiaga ja tõstan energiataset. Vajadusel äratan sinu valguskeha ehk merkabad ning abistan ülestõusmise protsessis.
Aitan kanaliseerida ja suunata tervendavat kosmilist eluenergiat, seetõttu sobin hästi tervendajatele. Mediteerimine koos minuga avab ja suurendab telepaatiat, psüühilisi võimeid ning selgeltnägemist. Olen abiks astraalrännkutel ja kontakti saamiseks teiste planeetide ning maaväliste olenditega. Samuti aitan ühendust saada ja suhelda delfiinide ning vaaladega kui teadaolevalt kõrgema dimensiooni olenditega.
Kaitsen ja õpetan neid, kelle algne kodu on mõnel kaugel tähel või planeedil ja kes on Maale tulnud mõnda erilist ülesannet täitma - leevendan "koduigatsust" ja aitan taluda maapealse elu raskusi ja vibratsiooni.
Füüsilised vaevused: palaviku alandamine, kapillaarid, takistab haiguste edasikandumist, "psüühiline kirurgia", eneegiablokeeringte eemaldamine, valu vaigistav
Energiakeskused: kõik energiakeskused
Näärmed: kõik näärmed
Tektiit on vulkaaniline klaas, mis on tekkinud kivi sulamisel meteoriidi kokkupõrkel Maaga. Tavaliselt ei sisalda tektiit maapealseid mineraale, vaid on nö meteoriidi jäänus. Tektiite leitakse erinevates värvides ja kujudes - läbipaistmatu või läbipaistev plastmassitaoline kivim, mida leidub musta, rohelist, pruuni, kuldkollast. Tihti sisaldab kivim erinevaid mullikesi ja augukesi, mille on põhjustanud tahenemiseprotsessis tekkinud gaas või aur.
Tektiidid võivad olla miljoneid aastaid vanad ja tavaliselt nimetatakse neid leiukoha järgi:
- Austraaliast leitud pruuni tektiiti nimetatakse australiidiks või darwiniidiks.
- Gruusiast leitud tektiiti nimetatakse georgianiidiks.
- Tśehhoslovakkiast Moldaust leitud rohelist tektiiti nimetatakse moldaviidiks, mis on üle 15 miljoni aasta vana.
- Siberist leitud musta tektiiti nimetatakse irgusiidiks.
- Sahhaara kõrbest leitud kuldkollast tektiiti nimetatakse Liibüa kullaks.
- Tiibetist ja Hiinast leitud musta tektiiti nimetatakse tiibetlaseks.Valu korral masseeri tektiidiga valutavat kohta.
Kui vajad energiat või soovid rahuneda, siis võta kaks tektiiditükikest mõlemasse peopesasse umbes 15 minutiks ja puhka, lase mõtted vabaks ning lase kivil endaga toimetada ehk energiaga laadida.
Tektiiti soovitatakse neile inimestele, kes ta energiad intuitiivselt omaks võtavad või tunnevad, et lihtsalt peavad ta endale soetama. Usalda oma tunnetust! Kui juba sattusid huviga selle kivi kirjeldust lugema, siis arvatavasti oled juba ühenduse loonud ja tektiidil on sulle edasi anda sõnum.

Thuliit on armastav ja toetav kivi, mis loob võimsa ühenduse universaalse elujõu allikaga ning stimuleerib tervendamist ja taastumist. Thuliidist on abi siis, kui teie teel on takistusi, mis vajavad ületamist. Thuliit on kasulik kivi kõigile, kes peavad esinema, nagu näiteks näitlejad ja õpetajad, sest see kivi toetab ekstravertsete omaduste esiletoomist ning edendab kõneosavust ja näitlejavõimeid. Thuliit kiirgab välja armastavat südameenergiat, mis on õrn ja hoolitsev ning aitab kõigi enesehinnanguga seotud probleemide puhul. Iga haigus või emotsionaalne trauma, mis on põhjustatud armastuse ja hoolitsuse puudumisest, füüsilisest või emotsionaalsest kuritarvitamisest, hülgamisest, insestist ja hooletusse jätmisest, tuuakse selle kivi abil ülimalt õrnalt ja armastavalt päevalgele, et seda siis vabastada ja tervendada. Thuliidist on abi ka kõigi ennast saboteerivate ja madala enesehinnanguga seotud probleemide puhul. Thuliit toob tasakaalu suhetesse iseenda, teiste ja kogu ühiskonnaga tervikuna. See kivi toetab enese eest hoolitsemist ja enese armastamist. Töötades peamiselt emotsioonidega, et avada südant ning teha armastusest peamine fookus, võib thuliit leevendada üksindusetundeid, võimendada kirge ning seksuaalset külgetõmmet. Thuliit on ka suurepärane kivi neile, kellel on keeruline uusi sõpru leida. Kui soovite end teiste inimeste seltskonnas lõdvestunumalt ja enesekindlamalt tunda, siis võib olla abi just sellest kivist. Mentaalsel tasandil toetab thuliit probleemide lahendamiseks vajalike võimete arendamist, aidates leida lahendusi ka kõige keerulisematele probleemidele ning tasakaalustades armastust loogikaga. Emotsionaalsel tasandil julgustab thuliit kire ja seksuaalsete tunnete väljendamist. See kivi õpetab, et kirg, sensuaalsus ja seksuaalsus on elu normaalsed osad ning julgustab neid konstruktiivselt ja positiivselt välja elama. Füüsilisel tasandil ravib thuliit kaltsiumivaegust ja maohäireid, suurendab viljakust ning ravitseb suguorganite hädasid. Tugevdava ja taastava kivina on thuiit kasulik nõrkuse ja närvikurnatuse korral. Thuliidist võib olla abi ka toitumisega seotud häirete, nagu näiteks anoreksia ja buliimia puhul. 

Tiigriraud pakub suurepärast abi inimestele, kes võtavad endasse teiste inimeste tundeid või on mis tahes tasandil kurnatud. See kivi aitab sul oma jõuvarusid taastada. Eriti tõhusat abi pakub tiigriraud neile, kes on kogevad emotsionaalset või mentaalset läbipõlemist või kannatavad perekonnasisese stressi all. Ka abistab see kivi neid, kes on tundlikud kemikaalide suhtes või reageerivad mürast tingitud saastatusele. Lisaks sellele, et tiigriraud seob ühte jaspise, hematiidi ja tiigrisilma omadused, aitab see kivi muutuda, näidates ohu korral kätte pelgupaiga ning saates negatiivse energia tagasi sinna, kust see tuli. Toetades muutust, avab tiigriraud kõigepealt teadvuses ruumi, et mõtiskleda, milliseid samme oleks vaja astuda, ning seejärel varustab energiaga, et need sammud ka tehtud saaks. Tiigriraua poolt pakutud lahendused on pragmaatilised ja lihtsad. See on loovust ja kunstilist eneseväljendust soosiv kivi, mis toob esile meie sees uinuvad anded. On abiks ka kundalini (sekhemi) äratamisel ja tantra praktiseerimisel. Ühendab taevast ja maad ning sisaldab päikese tervendavat energiat. Kaitsekivi, mis õpetab oma väge õigesti ja targalt kasutama. Hea maanduseks, lahustab viha.

Tiigrisilm. Juba rooma sõdurid uskusid, et graveeritud tiigrisilma kandmine kaitseb lahingus, ja seda kasutatakse tänapäevalgi kaitsekivina. Tiigrisilm kombineerib Maa ja Päikese energiaid, kutsudes esile kõrgsagedusliku seisundi, mis võimaldab vaimsetel energiatel Maa peale laskuda. Tiigrisilmast on abi vaimuhaiguste ja isiksusehäirete korral; see kivi tegeleb eneseväärtustamise, enesekriitika ja blokeerunud loovuse probleemidega ning on suureks tasakaalustajaks kas pidevalt pilvedes hõljuvatele või siis kohusetundetutele inimestele. Enesekehtestamist ja füüsilisse kehasse vaimsete energiate ankurdamist soodustades aitab tiigrisilm ära tunda meis peituvaid andeid ning jagu saada puudustest; samuti on tiigrisilm abiks sõltuvustest vabanemisel. Jõu õiget kasutamist soodustades toetab tiigrisilm inimese terviklikkust, aitab saavutada eesmärke ja eristada ego soove hinge tegelikest vajadustest, samuti hõlbustab teiste inimeste vajaduste mõistmist. Aitab teil kindlaks jääda ja ei lase sihist kõrvale astuda. Andes kannatlikkuse ja järjepidevuse oma soovide saavutamiseks. Toob küllust ligi läbi töö. Tiigrisilm ei luba inimesel ahneks ja uhkeks muutuda, mis väga tihti juhtub nendega, kellele on jõukust antud.
     Tiigrisilm on meheliku energiaga kivi, ta toob endaga kaasa soojuse ja kindlustunde. Tema energia on aeglane ja raske, kuid liikuma hakates väga suure mõjuga. Sobib inimestele, kes otsivad oma jõudu, annab julgust ja tugevdab nõrka eneseusaldust. Teravdab mõtlemist, lepitab vastandeid ja sulatab ühte mehelikku ja naiselikku energiat. Aitab argadel ja närvilistel inimestel oma mõtteid ja hingejõudu koondada. On sobiv ka kooliskäivatele lastele. Mõjub rahustavalt närvidele ja ainevahetusele ja hingamisteedele, leevendab hingeldus- ja astmahooge. Tugevdab luid ja liigeseid, maksa ning on antibakteriaalse toimega. Mõjub hästi ka seedimisele ja soolestiku talitlusele.
 
Titaaniumaura kristallid ehk vikerkaareaura on loodud loodusliku mäekristalli sidumisel puhta titaaniumiga, mille tagajärjel tekivad väga erilised vikerkaarevärviliselt sätendavad kristallid. Vikerkaareaura on suurepärane loomingukivi, mis eemaldab blokeeringud ning võimendab sisemisi loomejõudusid. Visuaalselt imeilus vikerkaareaura toetab ka selgeltnägemist ning kõiki teisi "nägemise" vorme. Vikerkaareaurat kasutatakse meditatsioonides ning joogapraktikas, kus ta toetab kundalinienergia tõusmist. Vikerkaareaura toetab esimest, kuuendat ja seitsmendat tšakrat, võimendab ülemeelelisi nägemusi, tugevdab vaimset ühendust Allika ja loodusega, aitab näha ja lugeda aurasid, toetab selget unenägemist ja unenägude meenutamist ning võimendab positiivset pilti iseendast. Vikerkaareaura aitab vabastada ka varasematest eludest pärit karmilisi sidemeid, mis takistavad ja häirivad selle elu suhteid. Vikerkaareaura aktiveerib kõiki energiakeskusi ning täidab kandja elujõu ja eluisuga.

Teemant.
Herkimeri teemant. See kivi energiseerib, elavdab ning vallandab loovuse. Võimas abiline kõrgematele vaimsetele energiatele häälestumiseks – eriti väiksemad, erakordselt selged herkimeri teemandid. Stimuleerib ülemeelelisi võimeid, nagu selgeltnägemine, vaimsete visioonide vastuvõtmine ja telepaatia. Aitab meeles pidada unenägusid ning neid tõlgendada. Ühendab sõnumite saamiseks kõrgeimate vaimsete tasanditega ning aitab avada eneses peituvat potentsiaali. Herkimeri teemant puhastab kõiki tšakraid ning aktiveerib kehas olevad energiakanalid, et vaimne energia meist läbi voolata saaks. Seda kivi aitab ligi pääseda ka eelmisi elusid puudutavale informatsioonile. Herkimeri teemandi abil mõistame hõlpsamini ka eneses olevate blokeeringute ja vaimsele kasvule alateadvusest esile kerkiva vastuseisu põhjusi. Herkimer abistab nende piirangute vabastamisel ja sellega kaasnevas transformatsiooniprotsessis, aidates meenutada hinge eesmärke ja eluülesannet. Lisaks aktiveerib herkimeri teemant meie ümber oleva valguskeha ehk Mer-Ka-Ba sõiduki.Ka on herkimeri teemant üks kõige efektiivsemaid elektromagnetilise saastuse ja radioaktiivsuse puhastajaid ning blokeerijaid. Suurepärane kivi, mis tahes vaimse info allalaadimiseks ja talletamiseks.Sarnaselt ehtsale teemandile aitab herkimeri teemant kontakti saada ka peaingel Gabrieli energiaga.

Topaas. Rahustav, tervendav ja stimuleeriv topaas suunab energiat sinna, kus seda kõige enam vajatakse. Topaas on suurepärane kivi teadlikuks häälestumiseks Universumi kõige kõrgematele jõududele ning toetab kainformatsiooni vastuvõtmist ja talletamist kosmilistelt tasanditelt. Topaasi vibreeriv energia toob teie ellu rõõmu ja küllust ning tagab hea tervise. See on traditsiooniliselt tuntud armastuse ja rikkuse kivina, mis toetab püstitatud sihtide saavutamist. Suurepärase aura puhastajana vabastab topaas pingeid ning soodustab lõdvestumist. Topaas aitab avastada teie sisemisi rikkusi ning toimib nii vaimse kui füüsilise tasandi laadijana, tugevdades usku ja lisades optimismi. Topaas on abiks ka probleemide lahendamisel ning on eriti kasulik kõigile, kes tegelevad kunstiga. See kivi tasakaalustab emotsioone ning muudab kasutaja vastuvõtlikuks Universumist tulevale armastusele.
Valge topaas aitab saada teadlikuks oma mõtete ja tegude tagajärgedest ning toetab karmiliste mõjude mõistmist. Tugevdades kontakti oma kõrgeima olemusega, toetab valge topaas nii emotsioonide kui ka tegude tagajärgede puhastamist. Kasutades tervendamiseks, eemaldab valge topaas seisva ja kinnijäänud energia ning toob kehasse puhta Allika valguse. Valge topaas aitab teil meenutada oma jumalikku päritolu. 
Sinine topaas avab kolmandat silma ja kurgutšakrat ning lihtsustab sõnalist eneseväljendust. Sininetopaas sobib suurepäraselt mediteerimiseks ning aitab teil luua ühendust tõe ja tarkuse inglitega, kes aitavad teil häälestuda teie enda kõrgeimale olemusele ning jumaliku Tõe energiatele, toetades sel viisil teie eluülesande avastamist ning teostamist.

Tridacna on üks hästi suure karbiga meremollusk, millest saadakse nii pärleid, kui ka kkarp ise on väga hea helmematerjal. Tridacna on üks "Budismi seitsmest aadrest". Usutakse, et ta harmoniserib keha ja mõtteid, aitab turvaliselt keskenduda ja hoida eemal halvad asjad ja energiad.

Tšaroiit on nii muundumiste kivi kui ka hingekivi, mis aitab ületada hirme. Tšaroiit võimendab sisemist nägemist ja vaimseid taipamisi ning toetab toimetulekut suurte muutustega, mis leiavad aset vaimsel tasandil. Transformatsiooni hõlbustamiseks ühendab see kivi südame- ja kroontšakra, puhastab aurat ja  võimendab tingimusteta armastuse tunnet. Lisaks toetab tšaroiit vibratsioonilisi muutusi ja ühendab teid kõrgemate reaalsustega, millega kaasneb ka sügav füüsiline ja emotsionaalne tervenemine. See kivi aitab tšaroiit teil näha praeguse hetke täiuslikkust. Psühholoogilise tasandil toetab tšaroiit sisemise negatiivsuse lahustamist ning hõlbustab teiste inimeste aktsepteerimist. Tšaroiit vabastab sügaval peituvaid hirme ning on eriti hea kivi vastupanu ületamiseks ning asjade nägemiseks õigest perspektiivist. Tšaroiit annab kandjale elujõudu ja spontaansust, vähendab stressi ja muretsemist ning aitab ületada kinnismõtteid ja sundkäitumist. Tšaroiit võimaldab inimestel leida oma väge ja oma kõrgemat teed ning on seega abiks kõigile, kelle liikumapanevaks jõuks on pigem teiste inimeste programmeeringud, mitte aga tema enda soovid. See kivi aitab vaimsetel energiatel igapäevaellu ankurduda ning ergutab kandjat inimkonda teenima. Tšaroiit avab ja tasakaalustab kroontšakrat. Selle kiviga töötamine võib tuua kaasa nägemusi eelmistest eludest ning ta näitab, kuidas kujundada ümber nii isikliku kui kollektiivse tasandi karmat. Füüsilises plaanis muundab tšaroiit negatiivse energia tervendavaks energiaks ning pöörab haiguseseisundi ümber heaolu seisundiks. Tšaroiit annab kehale uut energiat, kui keha on kurnatud, ning on abiks vereõhu, silmade, südame, maksa ja pankrease probleemide puhul. Tšaroiit vähendab ka kahju, mida alkohol on tekitanud maksale ning leevendab krampe ja valusid. Selleks kivist on abi ka unetuse korral - ta toob sügava une koos võimsate unenägudega. Lastele tagab tšaroiit aga rahuliku une.

Tselestiit Olles kõrge vibratsiooniga kivi, sinise kiire vahendaja ning uue ajastu õpetaja, ankurdab tselestiit taevase energia meid ümbritsevasse keskkonda, on toeks vaimsel edasiminekul ning arendab meie metafüüsilisi võimeid. Tselestiit aitab sügavdada usaldust Jumala lõpmatu tarkuse vastu, puhastab ja tervendab aurat ning aitab säilitada südame puhtust ja puutumatust, luues meie ümber harmoonilise atmosfääri isegi välise stressi olukorras. Tselestiit aitab tervendada sassiläinud suhteid, avades neutraalse ruumi läbirääkimiste maha pidamiseks. Ka avab ta meid uutele kogemustele, mis on rohkem kooskõlas meie hinge tegelike eesmärkidega. Olles ääretult rahustava ja stressi maandava toimega, jahutab tselestiit tuliseid emotsioone ning sünteesib intellekti tunnetusega, tagades sügava sisemise tasakaalu. Lisaks pakub tselestiit ka asendamatut toetust, kui meil on vaja kõnelda suurte rahvahulkade ees.
NB! Tselestiit on kõrge vibratsiooniga kivi.

Tseoliit on mitmete koosesinevate kristalliderühma koondnimetus. Sellesse rühma kuuluvad apofüliit, okeaniit, pektoliit, preniit ja stilbiit. Tseoliit on suurepärane reiki kivi, mis aitab häälestuda tervendavale ja tasakaalustavale reikienergiale ning toetab reikienergia vastuvõtmist ja suunamist. Tseoliit neelab mürke ja lõhnu. Tseoliidil on täheldatud ka toetavat mõju sõltuvustest (eriti alkoholismist) ülesaamiseks ning tervendamisel kasutatakse seda kivi mürkide vabastamisel füüsilisest kehast.

Tsitriin tuleneb prantsuskeelsest sõnast „citron” ehk sidrun. Öeldakse, et tsitriini heledamad toonid mõjutavad rohkem füüsilist keha ja selle funktsioone ning tumedamad varjundid elu vaimseid aspekte. See päikese energiat kandev võimas puhastaja ja regenereerija on tervendamisel äärmiselt tõhus abivahend. Energiseeriva ja ülimalt loova kivina ei vaja tsitriin puhastamist. See imab, muundab ja maandab negatiivse energia ning kaitseb keskkonda. Eriti suur abi on tsitriinist külluse ligitõmbamisel ning see tuleks asetada rahakarbile ja maja külluse nurka. Tõmbab ligi võimalusi tänu millele te saavutate rahalise külluse. Hoidke seda sularaha kõrval, et tõmmata ligi materiaalset küllust. Tsitriin aitab säilitada raha – lõpetades liigse kulutamise. Tsitriin julgustab jagamist ning toob rõõmu kõigile, kelle silm sellel peatub. Grupi või pere ebakõla leevendava kivina annab tsitriin enesehävituslikule käitumisele vastupidise suuna ning aitab konstruktiivse kriitika puhul sellele vastavalt tegutseda; tagab sisemise rahu, võimaldades avalduda teie loomupärasel tarkusel; aitab kuulata tunnetust ja vooluga kaasa minna, on abiks emotsionaalse tasakaalu saavutamisel.
    Tsitriin on tuntud kui külluse kivi. Ta aitab saavutada elus maiseid eesmärke - head haridust, head töökohta, kasulikku äri vahendades jõudu ja keskendumist.Tsitriin aitab elule jälle mõtelt leida, mahendab soovi iseennast hävitada andes asemele lootust ja elurõõmu. Aitab üle saada selgusetusest, seetõttu on sobiv kergesti haavatavatele, depressiivsetele, kurbadele inimestele. Aitab suhtlemises ning avardab teadvust ja teadlikkust. Tsitriin mõjub mürke eemaldavalt, seetõttu on hea nii maksale kui neerudele. Tugevdab immuunsüsteemi, soolestikku, seedimist, vereringet, närve. Parandab südant, toob sinnapäikest ja soojust. Leevendab ka diabeedist, ainevahetuse ja näärmetalitluse häiretest tingitud vaevusi.

Tsoisiit on saanud nime parun S. Zois van Edelsteini järgi ning on suurepärane negatiivsete energiate positiivseteks muundaja. Tsoisiit aitab väljendada ja teostada oma tõde, ei lase teistel teid mõjutada ning aitab hoiduda enese tarbetust kohandamisest valitsevate normidega. See kivi transformeerib enesehävituslikud tungid ülesehitavateks, toob pinnale allasurutud tunded ja emotsioonid, võimaldades neil väljundit leida. Tsoisiit aitab teil oma keskmesse jääda ning oma eesmärkidele keskenduda; see kivi ravib ka ägedaid  haigusi ja leevendab stressi.
Rubiintsoisiit, mis ühendab rubiini ja tsoisiidi omadused, võimendab tugevasti keha ümbritsevat biomagnetvälja ja tugevdab elujõudu. Aidates luua kontakti vaimumaailmaga ja saavutada sügavat transiseisundit, kutsub rubiintsoisiit esile teadvuse teisenenud seisundeid ning tõhustab multidimensioonilist tervendust rakutasandil. Tagades juurdepääsu hingemälule ja vaimsetele õppetundidele, on see kivi abiks hinge tervendamisel ja eelmiste elude mõistmisel. See kivi rõhutab teie individuaalsust ja eripära, aidates samal ajal säilitada ühtsustunnet ülejäänud inimkonnaga.

Turmaliin. Puhastades ja transformeerides raskeid energiaid iseenda kõrgemaks väljenduseks, ankurdab turmaliin vaimse energia, tasakaalustab tšakraid, meridiaane ning aurakehasid, luues kaitsva välja. Traditsiooniliselt on turmaliini kasutatud seiramiseks (kolmanda silmaga „vaatamiseks”), selle abil on keerulistel aegadel võimalik kindlaks teha segaduse tekitaja või kaose põhjus, samuti näitab turmaliin kätte õige suuna, kuidas täbarast olukorrast välja tulla. Turmaliin on võimas mentaaltasandi tervendaja, tasakaalustab vasakut ja paremat ajupoolkera ning transformeerib negatiivsed mõttevormid positiivseteks. Turmaliin on abiks enese ja teiste mõistmisel ning, juhatades sügavale asjade olemuse tuumani, tugevdab eneseusaldust ja hajutab hirme. Pagendades kalduvuse ennast ohvrirollis näha, kutsub turmaliin ellu uut inspiratsiooni, võimendab kaastunnet ja tolerantsust ning on abiks ka külluse manifesteerimisel.
     Turmaliin on kaitsekivi, ta on seotud armastusega. Ta mõjub noorendavalt ja juhib negatiivse energia kehast välja. Turmaliin on nagu kaitsekilp, seega heaks kaaslaseks neile, kes peavad viibima keskkonnas, mis on täis raskeid ja halbu tundeid. Neutraliseerib ja likvideerib negatiivseid tundeid - viha, armukadedust vms. ka oma kandja aurast. Turmaliin annab ka inspiratsiooni ja loovust. Suurendab inimese kiirgust ja valgusjõudu. On seotud ka tantristlike energiatega aidates transformeerida seksuaalenergiat. Tugevdab meestel potentsi. Aitab vabastada südant sinna kogunenud kurbusest ja hirmust tuues asemele elurõõmu ja innustust. Tõeliselt hea südamerohi. Likvideerib ka energiakeha ummistusi.
Must turmaliin on väga efektiivne needuste, psüühilise rünnaku ning pahasoovlikkuse blokeerija; kaitseb ka mobiiltelefoni kiirguse, elektromagnetiliste häirete, radiatsiooni ning kõikvõimalike negatiivsete energiate eest. Kui asetada must turmaliin kehale, tõmbab ta välja negatiivse energia ning eemaldab blokeeringud. Mõjutades juurtšakrat, maandab must turmaliin energiat ning suurendab füüsilist vitaalsust, hajutades pingeid ja stressi. Puhastades meid negatiivsetest mõtetest, soovitab must turmaliin olukordade rahulikku vaatlemist ning julgustab objektiivsust ja neutraalse hoiaku võtmist, mis tugineks selgele ja ratsionaalsele mõtteprotsessile. See kivi aitab saavutada positiivset suhtumist mis tahes olukordades, võimendab altruismi ja praktilisusel põhinevat loovust.
Arbuusturmaliin on südametšakra "superaktiveerija", mis tugevdab armastusevõimet ning aitab tervendada suhteid, lisab kannatlikkust, leevendab depressiooni ja hirmu, sisendab kindlustunnet ja aitab tervendada emotsionaalseid haavu.
Turmaliinsuletistega kvarts ühendab mäekristalli ja turmaliini omadused. Tegemist on tõhusa maanduskiviga, mis tugevdab keha energiavälja isegi väliste rünnakute korral ja neutraliseerib kahjulikud keskkonnamõjud. Kivi lahustab energiaväljast iganenud mustreid ja vabastab pingetest, harmoniseerib vastandlikke energiaid ja polaarsusi ning aitab negatiivsed mõjud positiivseks transformeerida. Turmaliinsuletistega kvarts aitab toime tulla oma varjupoolega ning varju valgustada, tühistades sealhulgas ka enesesabotaaži. Sobib kandmiseks probleemsetes olukordades ja rasketel eluperioodidel.
Draviit ehk pruun turmaliin on suurepärane maandav kivi, mis puhastab ja avab maatähetšakrat ning tugevdab energeetilist nööri, mis ühendab meie eeterkeha ja füüsilist keha Maaga. Lisaks puhastab draviit aurat ning tasakaalustab ja kaitseb eeterkeha. Sellest kivist on abi, kui läbite keerulisi olukordi. Situatsioonides, kus te edasimineku asemel pigem alla annaksite, jagab pruun turmaliin julgust ja jõudu, toetades teie edasiminekut. Pruuni turmaliini rahustav ja kaitsev energia toetab negatiivsete energiate vabastamist ning täidab teie auravälja kõrgsagedusliku armastava energiaga. Kui te sellele armastavale energiale avanete, aitab see teil aktsepteerida, et olete igati täiuslik ning täiuslikud on ka need aspektid teist, mida olete pidanud vastuvõetamatuks või armastust mitteväärivaks. Draviit aitab teil tunda kaastunnet kõigi oma olemuse osade suhtes ning tervendab õrnalt teie emotsionaalkeha. Draviit toetab ka kogukonnavaimu ning aitab teil end isegi suures grupis hästi tunda. See kivi tervendab halvasti toimivaid peresuhteid ning tugevdab empaatiavõimet. Lisaks võimandab pruun turmaliin loovust. Füüsilisel tasandil tervendab see kivi seedehäireid ja nahahaigusi ning stimuleerib kogu keha uuenemist.
Roheline turmaliin on suurepärane tervendaja, mis avab südametšakra ning suurendab kaastunnet, õrnust, kannatlikkust ja kokkukuuluvuse tunnet. Roheline turmaliin muundab negatiivse energia positiivseks, hajutab hirme, noorendab ning toetab loovust. Roheline turmaliin aitab leida lahendusi kõikvõimalikele probleemidele ning tõmbab kandja suunas küllust ja õitsengut. Roheline turmaliin aitab üle saada ka isakujuga seotud probleemidest. See kivi soodustab rahulikku und, rahustab meeli, tugevdab närvisüsteemi ning valmistab ette vibratsiooniliseks nihkeks. Roheline turmaliin tervendab silmi, südant, harknääret, aju ja immuunsüsteemi, toetab kaalust allavõtmist ning leevendab kroonilist väsimust ja kurnatust. Roheline turmaliin toetab ka mürkide väljutamist organismist. Rahustav ja südant avav roheline turmaliin on sobilik kivi ka hüperaktiivsetele lastele. 
Roosa turmaliin tõmbab ligi armastust, õpetab enese armastamise tähtsust, tasakaalustab armastust ja vaimsust ning aitab kogeda, et armastada on turvaline. See kivi on ka tugev südame tervendaja, mis soodustab lõdvestumist ning avab tervendavatele energiatele.

Turmaliinsuletistega kvarts ühendab mäekristalli ja turmaliini omadused. Tegemist on tõhusa maanduskiviga, mis tugevdab keha energiavälja isegi väliste rünnakute korral ja neutraliseerib kahjulikud keskkonnamõjud. Kivi lahustab energiaväljast iganenud mustreid ja vabastab pingetest, harmoniseerib vastandlikke energiaid ja polaarsusi ning aitab negatiivsed mõjud positiivseks transformeerida. Turmaliinsuletistega kvarts aitab toime tulla oma varjupoolega ning varju valgustada, tühistades sealhulgas ka enesesabotaaži. Sobib kandmiseks probleemsetes olukordades ja rasketel eluperioodidel.

Turritella ahhaat aitab lahti lasta minevikuga seotud emotsionaalseid probleeme ning on eriti abiks juhul kui te ei suuda andestada kellelegi tema poolt tehtut. Kui tunnete, nagu oleksite alati ohver, siis aitab see kivi teil teid tagasi hoidvad allasurutud emotsioonid vabastada ja lahustada ning tervenda kõiki tervisega seotud probleeme, mis on seotud minevikus toimunud sündmustega. Turritella ahhaat on ka kivi, mis aitab saada ühendust minevikuga - oma esivanemate, kodumaa või maaga, kust on pärit teie esinevamad. See kivi toetab eelmiste elude meenutamist ning aitab saada kontakti minevikust pärit tarkusega. Turritella ahhaati võib asetada ohustatud või probleemse piirkonna kaardi või foto peale, et neid paikasid puhastada ja energiseerida. Kaitsev, hirme lahustav ja lähedastega ühendust hoida aitav turritella ahhaat on hea kivi kõigile neile, kes sageli reisivad. See kivi aitab üle saada põlevast soovist millegi järele, mida meil tegelikult kõrgema plaani järgi vaja ei ole. Turritella ahhaat võimendab sisemist tasakaalu, meelerahu ja küpsust ning toetab suhetes truudust. Turritella ahhaadil on tugevad tervendavad omadused ning eriti hea on see kivi kõigi vananemisega seotud tervisehädade korral - nagu veenilaiendid, sapikivid ja seedeelundkonna probleemid.Turritella ahhaadist on abi ka rasestumise ja viljakusega seotud probleemide korral.

Täheleht ehk astrofüliit on energeetiliselt nii võimas kristall, et paneb selle kandjal kogu energiakeha särama. Sügavalt transformatiivse kivina aitab astrofüliit teie tõelisel olemusel avalduda ning on abiks, kui soovite mõista oma elu eesmärki. Astrofüliit võib aidata teil end tõeliselt armastama hakata, sest see kivi aitab endale andestada ning tulla toime mineviku tegudega, mida on raske aktsepteerida. Lisaks toetab astrofüliit suurte muutuste tegemist ning toetab teid, kui soovite viia oma elutee kohakuti hingeteega. See kivi võimaldab teil ka näha, mida te enam oma ellu ei vaja, ning toetab selle lahtilaskmist - seega on astrofüliit suurepärane kivi ebatervislikest käitumismustritest ja harjumustest vabanemiseks. Astrofüliit julgustab teil oma täispotentsiaali nägema ja aitab mõista, et kui üks uks sulgeb, siis avaneb kusagil teine. See kivi on abiks kehaväliste rännakute puhul ning toimib nende ajal üheaegselt nii juhendaja kui kaitsjana. Suhete puhul toetab astrofüliit truudust ja ausust, aktiveerides partnerite vahelise hingesideme, mis aitab neil näha üksteise hinge. Füüsilise keha tasandil on astrofüliit toetav suguelundite ja hormoonsüsteemi häirete ning menopausieelsete ja -järgsete hädade korral. Astrofüliit on seotud kõigi tšakratega ning energiseerib iga tšakrat hinge-eesmärgi teostamiseks vajalike spetsiifiliste energiatega.


Türkiis loob silla maa ja taeva vahel ning Ameerika põlisrahvad peavad seda kivi pühaks. Türkiisi saamine kingiks toob saajale head õnne ja rahu. Türkiis on ka kaitsev kivi ning seda on kasutatud amulettide tegemisel mäletamatutest aegades saadik. See kaitseb vigastuste, väliste mõjutuste ning atmosfääri saastatuse eest. Häälestades vaimsetele energiatele ning tugevdades kontakti füüsilise ja vaimse maailma vahel, on türkiis tõhus tervendaja, pakkudes tröösti vaimule ja heaolutunnet kehale. Olles võimas kõrgemate energiate läbilaskja, vabastab türkiis iganenud vandeid ja tõotusi, sisemisi ja väliseid tõkkeid, lahustab märterlust ning enesehävitust ja aitab inimesel tõusta oma eneseväljendustes hingetasandile. Türkiis teeb nähtavaks, et meie saatuse määravad teod, mida teeme igal hetkel.

Unakiit ehk Epidoot on visioonikivi. Kolmandale silmale paigutatuna tugevdab ja toetab see visualiseerimist ning selgeltnägemisvõimeid. Maandava toime tõttu on seda kivi hea kasutada ka pärast mediteerimist või psüühilist pingutust. Unakiit aitab tuua päevavalgele ja omaks võtta minevikust pärinevate blokeeringute algpõhjuseid ning õrnalt vabaks lasta seisundeid, mis takistavad vaimset ja psühholoogilist kasvu. Aitab tervendada ka eelmiseid elusid, sest viib teid probleemi algpõhjuseni ning aitab seda ümber mõtestada. Eelmiste eludega tegelemisel võib epidooti paigutada kolmandale silmale. Ükskõik kas probleem pärineb lähemast või kaugemast minevikust, jõuab epidoot selle algpõhjusteni kõikidel tasanditel ning toob need pinnale, mis omakorda võimaldab probleemi tervendada ja transformeerida.

Valge ahhaat. Kaitsvast valgest ahhaadist, mida nimetakse ka "ülimaks raseduse kiviks", on abi rasedatele naistele. See kivi aitab hommikuse iivelduse puhul, leevendab sünnitusvalusid ning aitab rinnaga toitmisega seotud probleemide korral. Valge ahhaat kaitseb emasid ja lapsi ohtude eest. 

Valge topaas aitab saada teadlikuks oma mõtete ja tegude tagajärgedest ning toetab karmiliste mõjude mõistmist. Tugevdades kontakti oma kõrgeima olemusega, toetab valge topaas nii emotsioonide kui ka tegude tagajärgede puhastamist. Kasutades tervendamiseks, eemaldab valge topaas seisva ja kinnijäänud energia ning toob kehasse puhta Allika valguse. Valge topaas aitab teil meenutada oma jumalikku päritolu.

Verekivi ehk heliotroop. See kivi aitab elada hetkes, ent 3000 aastat tagasi kasutati seda Vana-Babülonis vaenlastest võitu saamiseks ning sel arvati olevat kivimüüre varisema panev vägi. Öeldakse, et müstiliste ja maagiliste omadustega verekivi kontrollib ilma ning annab väe eemale peletada kurjust ja negatiivsust, tagades teile võime juhtida ja suunata vaimseid energiaid. Iidsetel aegadel peeti seda „kuuldavaks oraakliks”, mis hoiatas ohu eest, tekitades kummalist heli. Verekivi on suurepärane verepuhastaja, immuunsüsteemi tugevdaja, võimas tervendaja ja energiseerija. Tänu oma maandavatele ja kaitsvatele omadustele hoiab verekivi eemal soovimatud mõjud. See kivi õpetab strateegilise tagasitõmbumise ja paindlikkusega vältima ohtlikke olukordi ning aitab mõista, et transformatsioonile eelneb sageli kaos. Verekivi maandab südameenergiat, vähendab ärrituvust, ärevust ja kannatamatust, tervendades ka esivanemate jäetud pärandit.

Vikerkaareaura ehk titaaniumaura kristallid on loodud loodusliku mäekristalli sidumisel puhta titaaniumiga, mille tagajärjel tekivad väga erilised vikerkaarevärviliselt sätendavad kristallid. Vikerkaareaura on suurepärane loomingukivi, mis eemaldab blokeeringud ning võimendab sisemisi loomejõudusid. Visuaalselt imeilus vikerkaareaura toetab ka selgeltnägemist ning kõiki teisi "nägemise" vorme. Vikerkaareaurat kasutatakse meditatsioonides ning joogapraktikas, kus ta toetab kundalinienergia tõusmist. Vikerkaareaura toetab esimest, kuuendat ja seitsmendat tšakrat, võimendab ülemeelelisi nägemusi, tugevdab vaimset ühendust Allika ja loodusega, aitab näha ja lugeda aurasid, toetab selget unenägemist ja unenägude meenutamist ning võimendab positiivset pilti iseendast. Vikerkaareaura aitab vabastada ka varasematest eludest pärit karmilisi sidemeid, mis takistavad ja häirivad selle elu suhteid. Vikerkaareaura aktiveerib kõiki energiakeskusi ning täidab kandja elujõu ja eluisuga.

vikerkaarekivi ehk borniit on üks mineraalide kuningriigi tugevamaid tervenduskivisid. Tal on võime tasakaalustada iga tšakrat, mille juurde ta asetatakse. Borniidi sisemine energia tekitab ringikujulise, päripäeva kulgeva liikumise. Vaatamata sellele, et ta asetatakse ühele tšakrale, mõjutab ta ka ülejäänud kuut tšakrat. Borniit võib kutsuda esile transformatsiooni, mis eemaldab negatiivse energia ning asendab selle kasuliku ja positiivse energiaga. Borniit on väga võimas kristall. Tal on ainulaadne võime energiseerida mitte ainult piirkonda, millele ta on asetatud, vaid ka kõiki seda ümbritsevaid alasid. Borniiti kutsutakse ka rõõmukiviks. Ta aitab kandjal saada kontakti tundega, et kõik on täpselt nii, nagu olema peab, ning aitab näha ja aktsepteerida rõõmu igas hetkes. Borniit sobib suurepäraselt inimestele, kes tegelevad vabastava hingamisega. Borniit aitab kandjal teha rahu iseenda ja oma eluga ning mõista, et kõigel, mis aset leiab, on kõrgem eesmärk. Borniit aitab leida tasakaalu emotsioonide ja intellekti vahel, aitab vabaneda mõttemustritest, mis sind enam ei teeni ning eemaldab illusiooni, mis takistab sul kogeda Jumalaga üksolemist. NB! Kuna borniit on toksiline, siis tuleks kristallvett valmistada üksnes kaudsel meetodil ning rakendada välispidiselt üksnes vigastamata nahal!

Vilgukivi, mida tuntakse ka muskoviidina, on müstiline kivi, millel on tugev ühendus ingliteilmaga ning mis stimuleerib teadlikkust kõrgemast minast. Muskoviit ühendab teid meditatsioonis kõrgemate vaimsete reaalsustega. Muskoviit avab südametšakrat, toetab astraalrände ja psüühilisi nägemusi ning tugevdab intuitsiooni. Muskoviidil on omadus aidata näha puudusi inimloomuses, stimuleerides samal ajal tingimusteta armastust ja tunnustamist. Muskoviit on peegeldav kivi, mis peegeldab tagasi ja aitab ära tunda kõike, mida te endast väljapoole projitseerite. See kivi aitab teil mõista, et iseloomujooned või omadused, mis teile teiste puhul ei meeldi, on tegelikult midagi teie enda juures, millega te ei suuda leppida. Sellisel juhul aitab muskoviit teid neid omadusi mõista, integreerida ja ümber kujundada. Muskoviit maandab ja lõdvendab pingeid füüsilises kehas ning joondab peenkehasid ja meridiaane füüsilise kehaga, taastades energeetilise tasakaalu. Psühholoogilisel tasandil hajutab muskoviit ebakindlust, eneses kahtlemist ja kohmakust ning kõrvaldab viha ja närvipinge. Muskoviit aitab saada kontakti kõrgema tulevikuga ning toetab kõigi mineviku õppetundide mõistmist ja aktsepteerimist. Lubades teil näha ennast sellisena, nagu teised teid näevad, aitab muskoviit muuta kuvandit, mida te väljapoole kiirgate. Mentaalsel tasandil toetab muskoviit probleemide lahendamist, stimuleerib kiiret taipamist ning kergendab mõtete ja tunnete selget väljendamist. Füüsilisel tasandil parandab muskoviit teie välimust, toob läiget juustesse ja sära silmadesse ning aitab kehal saavutada kõige sobivama kaalu. See kivi kontrollib ka veresuhkru tasakaalu ning võib olla abiks näljatunde tekkimise vältimisel paastumise ajal. Lisaks sellele reguleerib muskoviit neerude tööd, leevendab unetust ja allergiaid ning abiks kõigi probleemide puhul mis on tingitud kurnatusest.

Vulkaanjaspis ehk seftoniit on metafüüsiline nimi Aafrika verekivile. Tegu on väga tugeva tervenduskiviga, mis uuendab jõuvarusid ning aitab sisemist tasakaalu taastada. Arvatakse, et vulkaanjaspisest võib olla abi vere, neerude, maksa, seedetrakti ja maksa puhastamisel, sest see kivi toetab keha mürkide väljutamisel. Emotsionaalsel ja mentaalsel tasandil on seftoniit rahustava toimega ning aitab stressi korral segadusest võitu saada. See kivi võimendab ka loovust ja intuitsiooni ning aitab meil oma andeid tõhusamalt kasutada. Kuigi seftoniit aitab kontakti saada sisemise väe ja julgusega, õpetab ta ka paindlikkust ning ohtlikest olukordadest hoidumist. Vaimsel tasandil lahustab seftoniit negatiivsuse ümbritsevast keskkonnast ning aitab vaimseid energiaid igapäevaelu tasandile tuua. See kivi on maandava toimega ning soodustab sisemise juhtimise kuulamist. Lisaks sellele toetab seftoniit selgeltnägemist ning võimendab unenägusid, olles abiks ka vaimses maailmas elavate esivanematega suhtlemisel.   


2 comments:

  1. Nende kristallide tekstid on pärit Valgusesaare e-poest - www.valgusesaar.com !

    ReplyDelete
    Replies
    1. Olen Valgusesaare lingi lehekülje algusesse ära märkinud. Lisaks olen tekste kopeerinud ka teistelt lehtedelt ja teinud mõningat tõlketööd. Ka need lingid on kõik üleval ilusti ära märgitud. Loodetavasti on antud e-poed sellega päri, sest teen neile ju täiesti tasuta reklaami :)

      Delete