Monday, May 19, 2014

Suhkruhaiguse ravi


Originaaltekts on copitud siit http://www.remedyway.ee/suhkruhaigus

Suhkruhaigus

Webbyt
SitemapSisukaart PrintPrindi
Webbyt
 
Suhkurdiabeedi ehk suhkurtõve väljaravimine oma tegutsemisega ja looduslike vahendite kaasamisel                   
  • V. ja L. Mihkelsoo 2014a. lõpus ilmuva teatmiku „Isetervendaja käsiraamat“ teise osa „ Sinu organism on võimeline välja ravima igasuguse haiguse (ka vähi), ainult aita teda“ väljavõte vastavast peatükist
  • Mõeldud neile, kes on läbi lugenud ja hakanud tegutsema V. ja L. Mihkelsoo teatmiku„Isetervendaja käsiraamat", esimese osa
    „Avasta ja kõrvalda kõik sinu organismis tekkinud funktsioneerimise takistused“
     (edaspidi ITK)
    järgi
  1. Lähtealused
► Suhkurdiabeet ehk suhkurtõbi (rahvakeeles suhkruhaigus) on  süsivesikute ainevahetuse häire, mis on tingitud kõhunäärme vähesest insuliini tootmisest, insuliini toime nõrgenemisest ja suhkru sisalduse suurenemisega veres.Kui insuliini tootmine kõhunäärmes üldse puudub või on niivõrd langenud, et ilma insuliini välispidiselt sisseviimata organismi elutegevus muutub võimatuks (üldse pikapeale katkeb), siis öeldakse, et haigel on I tüüpi, teistel juhtudel II tüüpi suhkurdiabeet. Suhkurtõbi ilmutab ennast, kui insuliini süntees organismis langeb 50% -selt alla või ta ei saa enam hakkama rakkude suurenenud insuliinresistentsuse tõttu. II tüüpi suhkurdiabeet – kui organismi mitte aidata, läheb pikapeale üle I tüübiks.
► Suhkurtõve meditsiinilise ravi puhul ei tegelda üldse kõhunäärme tegevuse normaliseerimisega, tema taastamisega, insuliini sünteesi ja tarbimise mehhanismide funktsioneerimise taastamisegajne. Kaasaegne meditsiin tegeleb organismi insuliini süstimisega (asendusteraapia) või tablettide määramisega ja haige väljaõpetamisega, kuidas dieediga, kehakaalu vähendamisega, liikumise osakaalu suurendamisega saaks haige oma haigusega edasi elada.  
► Juba ammu on teada, et suhkurdiabeeti on võimalik täiesti 100%-selt välja ravida sõltumata tema tüübist. Tänu tänapäevaste vereanalüüside võimalustele on tervenemise protsessi võimalik pidevalt jälgida. Kuid haiged ei tea seda. Väga paljud nendest ei usu või neile on haigusega kasulikum ja mugavam elada, nagu näitavad küsitlused mitmetes riikides. Tavaliselt 80% juhtudel suhkurtõbi muutub krooniliseks ja pärast 20-30 aastat haiguse kestmist võib elu üldse lõppeda.
  1. Millel baseeruvad suhkurtõve väljaravimise võimalused
    ► Kõhunäärme insuliini sünteesivad rakud (beeta-rakud) on võimelised uuesti tekkima(taastuma, regenereeruma, kasvama) sisemiste ja väliste tegurite mõjul (õige stimuleerimine, vajalike tingimuste tagamine). Beeta – rakkude hulk kõhunäärmes muutub elutegevuse käigus dünaamiliselt. Nende hulk on võimeline kasvama olukorras, kui rakud tungivalt vajavad glükoosi ja viimast on veres küllaldaselt (rasvumine, rasedus, insuliinresistentsus).
  • Suhkurhaiguse jälgimisel on teadlased märganud juhtumeid, milledes beeta-rakud regenereeruvad ja nende hulk suureneb.
  • On tõestatud, et organism võib beeta-rakke paljundada, taastada, luua luuüdi tüvirakkudest diferentsineermise teel, tekitada neid kõhunäärme kanalite seinte kiiresti jagunevatest rakkudest, kõhunäärme teistest rakkudest. Beeta-rakkude ülesandeid võivad isegi hakata täitma teised kõhunäärme saarekese rakud stimuleeritud endogeense ümberprogrammeerimise, ümberprofileerimise teel.

    ► Organismi taastamise ja iseravivad jõud on võimalik suunata aktiveerimise või epigeneetilise mõjutuse kaudu glükoosi taseme normi viimiseks veres (vt raamatut ITK, ptk 11, 21).


    Lugejate ja konsultatiivselt pöördunute palvel on algmaterjalile lisatud informatsioon:
    _________________________________
     On võimalik hästi kompenseerida omavahel organismis veres olevat glükoosi taset, päevas süstitava insuliini või võetavate tablettide hulka. Milleks seda on vaja?:

    ⇔ üleliigne glükoos veres on alati organismile ohtlik. Näitena põhilised võimalikud ohud:
  • areneb rahutus, hajameelsus, nõrkus, unisus, peavalud, peapööritused, migreen, lastel õppeedukuse langus, vähene või hüperaktiivsus
  • läheb korrast ära mineraalide balanss organismis (võib tekkida vase ja kroomi defitsiit, langeb kaltsiumi ja magneesiumi omastavus), väheneb organismis E vitamiini hulk, langeb valkude omastamine
  •  nõrgeneb vastupidavus infektsioonile, suureneb kolesterooli hulk veres, arenevad paistetused üleliigse vee kogumise tõttu
  • langeb kudede elastsus, tõuseb vererõhk, arenevad südamehaigused, aeglustub aju tegevus
  • arenevad seedetrakti haigused, rasvumine, ateroskleroos, osteoporoos, poliomieliit, toiduallergia, katarakt, Parkinsoni tõbi, Alzheimeri tõbi, depressioon, apenditsiit, hemorroid
  • suureneb maks, neerud, areneb kudede vananemine, käivitub enneaegne vananemine
  • tekivad sapikivid,  podagra, ekseem, epilepsia hood, veresoonte laiendid
  • hakkavad arenema autoimmuunsed haigused (sh artriit, astma, mitmene skleroos)
  •  ägeneb senini organismis vaikselt arenevate vähkrakkude kasv





     
  •  







  •  üleliigne insuliin:
  • Sissesüstitavat võõrast ja tihti poolsünteetilist insuliini organism vaatleb alati kui võõrainet, kui antigeeni ja hakkab sellega võitlema, nõrgestades sellega ennast, oma immuunsüsteemi. Ta ei saa enam piisaval ulatusel taastuda ja iseterveneda tekkivate haigestumiste puhul. Igasugune (endogeenne - organismi poolt sünteesitav või eksogeenne - organismi süstitav) üleliigne insuliin organismis toimibalati toksiliselt. Näited tema negatiivsest mõjust:
  • stimuleerib rasvumist (ülekaalulistel on alati üleliigselt insuliini veres)
  • suurendab luukoe lagundamist, osteoporoosi arengut, soodustab kilpnäärme põletikuliste ja autoimmuunsete haiguste arengut
  • stimuleerib kroonilisi põletikke, vähirakkude kasvu
  • suurendab rasvade sünteesi maksas, langetab rasvade kasutamise võimalust energia tootmiseks, blokeerib organismis olevate üleliigsete rasvade lõhestumise ja nende edaspidise ärapõletamise, soodustab üleliigse glükoosi ladestumist rasvrakkudes, käivitab punnide, kõõma, seborröa tekkimist
  • stimuleerib lihasrakkude kasvu veresoonte ümber, kitsendab, lõhub ja ummistab kapillaare, artereid, stimuleerib trombide arenemist ja kasvu
  •  suurendab infarktide ja insultide tekkimist (tavalisel inimesel isegi pärast ohtrat söömist, mille puhul järsku tõuseb insuliini tase, võib tekkida insult või infarkt)
  • suurendab vererõhku (50% juhtudel kõrge vererõhk on inimestel, kes süstivad üleliigselt insuliini või on rakkude insuliiniresistentsus)
  • tekitab astmat, bronhiiti, hingamisteede põletikke, impotentsust, jäsemete tundlikkuse vähenemist
  • nõrgestab organismi kaitset vabade radikaalide hävitava toime eest ja sellega lühendab eluiga
  • kiirendab lühinägelikkuse teket, juuste väljalangemist, paljude krooniliste haiguste ja vähi arengut.

    Kui mitte suhkruhaigel inimesel on alust kahtlustada ülaltoodud näidete põhjal üleliigset endogeenset insuliini sisaldust veres, siis tuleb lasta teha insuliini sisalduse analüüs veres. Normaalne sisaldus (referentsväärtus) kõigub piirides 3-20(23-29) mlU/L. Üleliigse insuliini puhul see näitaja on üle 30. Sellisel juhul tuleb kõigepealt toitumisega ja taimedega hakata tõstma keharakkude insuliini tundlikkust. 
    _________________________________
    _________________________________



    ► On võimalik korrastada ja normaliseerida seedetrakti tegutsemine õige toitumisega ja tegutsemisega (vt ITK, ptk 9, 10,12, 13) ja sellega tagada tema limaskestades inkretiini grupi hormoonide (eriti hormoonpeptiid GLP-1) sünteesimise ja tegutsemise. Viimaseid vajab organism seedetraktis oleva toidukördi liikumise kiiruse reguleerimiseks (sellega reguleerides glükoosi verre sattumise kiirust), insuliini sünteesimise ja eraldumise stimuleerimiseks, uute beeta - rakkude kasvu stimuleerimiseks kõhunäärmes.

    ► Ravimtaimed on võimelised mõjutama glükoosi taset veresLooduslikud vahendid on suutelised aktiveerima kõhunäärme beeta – rakkude regeneratsiooni või uute loomist (insuliini sünteesi ja eraldumist), taastama rakkude vajalikku tundlikust insuliini suhtes ja peatama beeta - rakkude autoimmuunse hävitamise.
  • Kaasaegne meditsiin kasutab üle 270 nimetuse taimi (ravimtaimed, puuviljad, marjad, köögiviljad, pähklid jne), milledest 200 taime avaldab otseselt või kaudselt glükoosi taseme madaldamise toimet veres, toimivad insuliini sarnaselt. Näiteks nõges, võilill, nurmenukk, teeleht, takjas, sigur, naistepuna, põldosi, kalmus, hanijalg, üheksavägine, seller, maapirn, kurk, pipar roheline, sibul, küüslauk, tomatid, peet, kapsas, porgand, türgi uba, aprikoos, lodjapuumarjad, pohl, astelpaju, joovikas, mustikas, kibuvits, toortatar, kaer, oder.
  • Tänu ühes taimes hulgaliselt (mitmeid sadu) sisalduvatele toimeainetele on võimalik oma jõududega koostada vajaliku ülesandega fütopreparaat, et:
  1. Normaliseerida süsivesikute ainevahetus, kõhunäärme ja soolestiku tegevus.
  2. Toimida insuliinisarnaselt, vähendada glükoosi sisaldust veres, suurendada glükoosi tagavarasid organismis.
  3.  Stimuleerida beeta - rakkude talitlust, insuliini tootmist. Suurendada või vähendada insuliini imendumist verre.
  4. Suurendada insuliini toime efektiivsust, rakkude tundlikust insuliini suhtes, vähendada  rakkude membraanide läbitavust insuliinile.
  5. Kaitsta beeta-rakke lõplikust hääbumisest.
  6. Tugevdada immuunsüsteemi, kõrvaldada immuunpuudulikkus, taastada immuunsüsteemis vajalikud lülid, suurendada antigeenide ja keharakkude eristuse võimet.
  7. Peatada beeta-rakkude ründamine, käivitada nende taastumine ja uute loomine.
  8. Käivitada ja tugevdada organismi isetaastumise ja iseravimise protsessid.
  9.  Vähendada ja välja ravida suhkurtõve poolt tekitavaid tüsistusi, kaasnevaid kroonilisi haigusi.



    ► Kasutada ära fruktoosi omadusi. Rakud ei vaja fruktoosi omastamiseks insuliini, nad võivad kasutada seda glükoosi asendajana. On tõestatud, et suhkruhaiged omastavad hästi fruktoosi. Fruktoos reguleerib glükoosi taset veres, eriti hästi füüsiliste harjutuste ajal. Võimalikult rohkem tarvitada toiduaineid, millised sisaldavad fruktoosi. Tarvitada taimi, juur- ja puuvilju, milledest organism ise valmistab fruktoosi või vajadusel nende abil muudab glükoosi fruktoosiks. Organism vajab fruktoosi umbes 50 g päevas.

    ► Kasutada mee (naturaalse, mitte suhkru söötmisega mesilastelt saadud) omadusi.
  • Ajutegevuse normaliseerimiseks ja tugevdamiseks suhkrutõve ravi puhul on vaja piisavalt glükoosi. Sealjuures neuronid ei vaja insuliini selle omistamiseks (vt ITK, ptk 20). On arvamusi, et toitumine, millega väga äärmuslikult piiratakse glükoosi sissetoomist või sünteesi organismis, tekitab suhkruhaigetel glükoosi (energia) puuduse ajus –vajalikul tasemel ei saa töötada taastumis- ja iseravimehhanismid. Nimelt sellepärast tekivadki paljudel juhtudel tüsistused.
  • Kõige paremaks organismi varustajaks glükoosiga ja fruktoosiga on mesi. Mees sisalduvad suhkurtõve puhul vajalikud vitamiinid, mikroelemendid, aminohapped, insuliinisarnaselt toimivad ja kõhunäärme tegevust stimuleerivad ained. Juba keskaja kuulus arst Ibn Sina (Avicenna) ravis edukalt suhkurtõbe, kasutades fütopreparaate ja meesegusid. Mee tervendavale mõjule suhkurdiabeedi puhul viitavad ka paljud kaasaegsed Austraalia, Bulgaaria ja Venemaa ravitsejad ning arstid.
  • Mesi ei peaks olema suhkruhaigele keelatud produktide hulgas. Suhkurtõve ravil soovitatakse tarbida päevas kokku 3 (looduslike vahenditega ravimisel isegi 6) tl mett (arvestuslikult umbes 2,5 leivaühikut), sealjuures meesegude kooseisus või koos raskesti omastatavate produktidega, et glükoosi tase veres ei tõuseks väga kiiresti. Võimalusel tarvitada enne sööki.



    ► Kasutada toortatra („roheline“, hele tatar) tervendavat toimet. Tatar sisaldab palju aineid (vt raamatut V. Mihkelsoo ja N. Vahtramaa „ Eestimaine tatar kui toit, tervendaja ja ravitseja“), millised on vajalikud nii üksikult kui ka ühiselt suhkrutõve ravil puhul.
  • Tatar pole geneetiliselt modifitseeritud, tema kasvatamisel ei saa kasutada herbitsiite (hääbub), ta kasvab hästi mahedalt. Maitseomaduste ja toiteväärtuse poolest on sobiv igapäevaseks tarbimiseks, normaliseerib ainevahetust. Temast võib valmistada väga erinevaid toite nii hommikusöögiks, kui ka igaks söögikorraks (vt raamat N. Vahtramaa, L.Virkus, A. Mihkelsoo, „Tatratoidud pilafist šokolaadikoogini" ja  info tervendavast hommikusöögist.
  • Tõstab veresoonte seinte tihedust ja elastsust, parandab vereringlust kapillaarides, suurendab hemoglobiini taset veres, parandab seedimist, takistab ateroskleroosi arengut, tugevdab immuunsüsteemi, viib organismist toksiine välja, kaitseb maksa rasvumise eest, säilitab optimaalsena vererõhu, kaitseb silmanägemist, vajalik aju tööks, alandab glükoositaset veres, aktiveerib insuliini toimimist.

    ► Traditsioonilises India (ajurveeda) ja Hiina meditsiinis on olemas koolkonnad, millised oskavad lõplikult välja ravida suhkrutõbesealjuures taastades täielikult kõhunäärme endokriinse tegevuse. Ravimise taktika ja strateegia koostamisel arvestatakse igakülgselt vanust, haige organismi iseärasusi, haiguse hooletussejätmise astet, immuunsüsteemi , seedetrakti, soolestiku mikrofloora seisundeid, kasutatakse õiget toitumist, toitumise režiimi, vajalike taimede toimet ja nõelravi.

    ► Suhkurdiabeeti ravitakse edukalt Hiinas, Indias, Tais, Venemaal, Israelis, Itaalias. Erilisi raskusi ei ole II tüübi suhkurdiabeedi väljaravimisel. Mitmete küsitluste alusel on väljaselgitatud, et praegu juba 40% patsiente kasutavad paralleelselt meditsiinilise raviga fütopreparaate, 31% ravivad ennast alternatiivsete meetodite ja vahenditega. Kui sealjuures jälgitakse pidevalt süsivesikute tarbimist, sisseviidavate insuliini või tablettide hulkade kompenseerimist (regulaarselt minimaliseerides insuliini või tablettide hulka) ja kõrvaldatakse organismi funktsioneerimise takistusi, siis on võimalik saada terveks 1-4 aasta jooksul, olenevalt tegutsemise oskusest, õigest toitumisest ja looduslike vahendite kasutamisest.

  1. Suhkurhaiguse väljaravimine on vaja organiseerida etapiliselt:
    1) Teha vajalikud analüüsid. Analüüsida ja hakata kõrvaldama haiguse tekkimise põhjusi (vt ITK). Analüüsida ja hakata kõrvaldama võimalikke talitlemistakistusi organismis (vt ITK). Hakata tegelema füüsiliste harjutustega, õige ja regulaarse toitumisega (vt ITK). Normaliseerida kehakaal, parandada elukvaliteet (vt ITK). Regulaarselt püüda kiiremini kõrvaldada diabeedi sümptomeid ja tüsistusi. Osutada abi organismile kroonilistest haigustest lahti saamiseks. Maksimaalselt paremini kompenseerida sisseviidavate insuliini või tablettide hulk, tagada normaalne glükoosi tase veres ja sisseviidava insuliini ja tablettide minimaalne hulk.



    2) Hakata stimuleerima insuliini tootvate beeta-rakkude vahetust, taastumist, regenereerimist ja uute loomist. Tugevdada immuunsüsteemi ja hakata kõrvaldama organismi autoimmuunset reaktsiooni oma beeta – rakkude vastu. Organiseerida looduslike vahenditega ja oma tegutsemisega parem kaitse ja võitlus herpesviiruslike infektsioonidega (võivad arendada autoimmuunseid reaktsioone), tagada organismile vajalike toiteainete kogus glükolüüsi, glükogeneesi, glükoneogeneesi, insuliini tootmise ja omistamise protsesside normaalseks toimimiseks. Võidelda stressiga (vt ITK, ptk 11).
    3) Kontrollida regulaarselt vajaliku hulga beeta-rakkude tekkimist (C-peptiidi hulga järgi) ja autoimmuunse reaktsiooni puudumist (fermendi dekarboksülaasi glutamaadi antikeha järgi). Aidata organismi diabeediga tekkinud tervise häiretest lahti saamiseks tervisliku toitumisega ja õigest eluviisist kinnipidamisega. Vähendada uute talitlemistakistuste tekkimist ja arenemist, autoimmuunse reaktsiooni tekkimist.
    4) Praktika näitab, et esimese etapi peale võib kuluda umbes 3 kuud, teise etapi peale kuni 6 kuud, viimase etapi peale 3 kuni 24 kuud olenevalt inimese tegutsemise regulaarsusest ja soovitustest kinnipidamisest. Suhkurdiabeedist garanteeritult lahti saamiseks võib maksimaalselt kuluda 4 aastat, aga paljudel juhtudel mitte rohkem kui 3-6 kuud või isegi 1-3 kuud tegutsedes ainult antud alusprogrammi alusel.
    5) Allpool on toodud konkreetne esmase tegutsemise alusprogramm. Sellega pannakse paika tervenemise protsess ja analüüside abil saab jõuda selgusele, kuidas diabeet allub ravimisele, kas kõike tehakse õigesti, millised tervisehäired vajavad spetsiaalset lähenemist (spetsiaalsete preparaatide valmistamine jne).
    6) Alusprogramm on samas ka kontrollprogramm, mis näitab, kas organismis käivitusid vajalikud taastumis- ja iseravimisprotsessid. Kui ei, siis tuleb programmis teha vajalikud muudatused, pöörata tähelepanu juba haiguse konkreetsetele külgedele. Praktika on näidanud, et 80% juhtudel viib see programm täielikule tervenemisele 1-3(6) kuu jooksul.
    7) Pärast alusprogrammi edukuse ilmnemist tuleb hakata koostama ja täitma programmi kõhunäärme beeta - rakkude täieliku taastamise ja autoimmuunsuse kõrvaldamise eesmärgil. Samas hakata tegutsema teiste olemasolevate haiguste või suhkruhaiguse tõttu tekkinud haiguste vaoshoidmise, edasiarenemise takistamise või üldse kõrvaldamise eest. Nimetatud tegevus, nagu näitab praktika, võib kesta 1-4 aastat (olenevalt suhkruhaiguse tüübist, inimese enda tegevusest).



    Alusprogramm tervenemise käivitamiseks
  1. Võimalusel organiseerida C-peptiidi (näitab, kas ja kuivõrd tegutsevad beeta - rakud kõhunäärmes), glükoliseeritud hemoglobiini (näitab, milline on keskmine suhkrutase veres) ja fermendi dekarboksülaasi glutamaadi antikeha (näitab, kas ja milline on kõhunäärme beeta - rakkude autoimmuunne hävimine immuunsüsteemi poolt) koguste mõõtmine veres. Sisse viia tegutsemise, sümptomite jälgimise ja tehtud analüüside päevik päevade ning nädalate lõikes.
  2. Jätkata arsti poolt määratud asendusteraapia programmi (insuliini süstid, tabletid, dieet) täitmine. Maksimaalselt paremini kompenseerida süsivesikute tarbimine, sisseviidavate insuliini või tablettide hulk, regulaarselt minimaliseerides seda. Regulaarselt mõõdetav ( 2-3 või nädala jooksul)  glükoositase peab olema mitte vähem kui 6-7, kuid mitte üle 8 mmol/L.
  3. Analüüsida ja hakata kõrvaldama haiguse tekkimise põhjust (põhjusi) (ITK lk 386 järgi).
  4. Analüüsida ja hakata kõrvaldama võimalikke talitlemistakistusi organismis (vt ITK sisukorda, lk 6-11).
  5. Igal juhul pärast kindlaks tegemist kõrvaldada toitumisvead (vt ITK, ptk 10), kõrvaldadaliikumisvaegus (vt ITK, ptk 6), unetus (vt ITK, ptk 17), veepuudus (ITK, ptk 4), panna paika organismis happe-aluse tasakaal (vt ITK ptk 12), hakata kõrvaldama organismis olevat toitainete defitsiiti (vt ITK, ptk 3), abistada organismi vabaneda parasiitidest, mustusest ja aktiveeridatema puhastussüsteem (vt ITK, ptk 7,8).


    Fotol: Virgo Mihkelsoo loeng Valgamaa Suhkruhaigete Seltsile.

     
  6. Toitumine 
    5-6 söögikorda päevas (arvestuslikult iga 2 tunni tagant), pidada kinni režiimist (lubatud ajanihked mitte üle 15 minuti), süüa aeglasemalt ja väikeste portsjonitega, hästi mäluda, söömine lõpetada alati väikse näljatundega. Pidada leivaühikute ja toidu kalorsuse üle arvestust. Jälgida, et organismi saabuks alati rohkem aluselisi produkte ja happe-aluseline vahekord oleks kergelt leeliseline. Tagada igapäevane ühesugune leivaühikute ja kalorite kogus toidus. Toit peab alati olema värske. Mitte tarvitada kuuma ja isegi liiga sooja toitu, lülitada menüüsse rasvu, road peavad olema suurema tihedusega, sisaldama rohkem kiudaineid, loobuda püreedest (tulemusena aeglustub glükoosi imendumine verre). Päeva menüüs peaksid regulaarselt olema toidud tatrast.
    Kohvi asemel tarvitada kohvi sigurist, maapirnist, tatrast. Kofeiin rikub organismi võimet kontrollida suhkru sisaldust veres, suurendab stressi ja sellega suhkru sisaldust veres.
     Janu kustutamiseks tarvitada päeva jooksul vedelat tatrakörti (või kördi leent, tarvitades paksema osa segatuna purustatud linaseemnetega)Kördi keetmine: 0,5 klaasile toortatra peentangule lisada 3 klaasi vett ja keeta 3-5 minutit kuni valmimiseni.
    ► Toidu maitsestamiseks kasutada kaneeli (kuni 6 g päevas) - tõstab rasvrakkude tundlikkust insuliini suhtes, kiirendab üleliigse glükoosi väljaviimist verest.
    ► Täielikult loobuda piimatoodete (va hapupiim), riisi, manna, suitsutatud toodetest, loomsetest rasvadest, margariinist, majoneesist, hapukoorest, mahladest, produktidest, millistes on kiiresti omistatavad süsivesikud. Mitte tarvitada ohtikke produkte, millised sisaldavad suhkurtõve, mao-sooletrakti haigestumisi, düsbakterioosi, neeru- ja maksahaigusi provotseerivaid ja esilekutsuvaid aineid (vt ITK, lk 195-197). Arusaadav, et samuti peab loobuda õlust, viinast, suitsetamisest, hamburgeritest, friikartulist jne.
    ► Soovitav on tarvitada oliiviõli, juurvilju (3 korda päevas), musta leiba, kala, väherasvast liha, muna, pähkleid ja teisi produkte, milliste glükeemiline indeks on väike. Puuvilju tarvitada vähem ja ainult tervetena.
    ► Rohkem tarvitada toortatart, idandatud tatart, sibulat, küüslauku, sellerit, mädarõigast, porgandeid, mustikaid, pohli, vaarikaid, harilikku kapsast, türgi ube, soolaheeringat.


     
  1. Abitoitumine (isegi siis, kui mingeid komponente ei saa kohe muretseda): 
    1) Pesta soodaga puhtaks 3 keskmise suurusega maapirni mugulat ja süüa ära koos koorega 3 võrdse portsjonina päeva jooksul 30 minutit enne sööki (tervena, riivituna, salatile lisatuna). Märkus. Saab osta turult või aiapidajate käest.
    2) Valmistada hapupiimasegu:
  • mahe toortatrajahu,
  • maapirn (pulbristatud kas ürt või/ja õied), või mugulad),
  • suir (või õietolm),
  • üheksavägine(pulbristatud kas ürt või/ja õied), 
  • Kreeka pähkel ( peenestatud pähkel),
  • purustatud linaseeme värskelt,
  • kaneel.
Kõiki võrdselt peale kaneeli (viimast võtta kolm korda vähem). Õhtul 2 sl valmis segu segada 1 klaasi hapupiimaga ilma säilitusaineteta ja 2 tl meega. Hommikul süüa ära enne hommikusööki (või tema asemel), süües peale 1 riivitud roheline õun. Ühe tunni jooksul midagi rohkem mitte süüa. Hommikul valmistada sama segu hapupiimaga õhtuks, milline süüa ära enne õhtusööki.
Märkus.
                  1. RemedyWay OÜ –l on kavas valmistada spetsiaalne segu „Remedyway SH-1“.
                  2. Vahel isegi aitab ainult segu toortatrajahust meega.


3) Valmistada ja tarvitada 2-3 klaasi tatrakisselli C vitamiini sisaldavate marja- või puuviljapüreega (vt raamatuid "Eestimaine tatar…, „Tatratoidud…)


4) Valmistada teesegu:
  • tatar (peenestud või pulbristatud ürt (ja) õied),
  • maapirn (peenestatud kas ürt või/ja õied), või pulbristatud mugulad),
  • sigur (peenestatud või pulbristatud juured),
  • mustikas (lehed ja/või kuivatatud (pulbristatud) marjad),
  • pohl (lehed ja (või) kuivatatud (pulbristatud) marjad),
  • piparmünt (peenestud või pulbristatud ürt (ja) õied),
  • viirpuu (peenestatud lehed või/ja õied või kuivatatud (pulbristatud) marjad),
  • Kreeka pähkel (peenestatud lehed või pähklid),
  • seller (peenestatud varred või lehed või (pulbristatud) juur),
  • türgi oad (peenestatud rohelised või kuivatatud (pulbristatud) kaunad)
  • lina (värskelt peenestatud linaseeme)

    vahekorras 3:10:3:5:5:3:2:3:3:10:10. 3 spl segu panna õhtul termosesse, valada peale 2 klaasi keevat vett ja tarvitada 0,7 klaasi 3 korda päevas söögikordade vahel.
Märkus. 1. RemedyWay OÜ -l on kavas valmistada spetsiaalne segu „Remedyway SH-2“.
  1. Paranemise ilmnemisel (üheaegselt peaksid vähenema ka diabeedi tõttu tekkinud (tekkivad) tüsistused) tuleb ka edaspidi pidevalt hoolitseda sisseviidavate insuliini või tablettide hulga ja veres oleva glükoositaseme parema kompenseerimise ja eest. Paranemisel üldse neist loobuda.
  2. Pärast alusprogrammi edukuse ilmnemist tuleb hakata koostama, konsulteerides vastavaid kogemusi omavate arstidega, fütoterapeutidega, naturopaatidega või ravitsejatega ja täitma programmi kõhunäärme beeta - rakkude täieliku taastamise ja autoimmuunsuse kõrvaldamise eesmärgil. Samas hakata tegutsema teiste olemasolevate haiguste või suhkruhaiguse tõttu tekkinud haiguste vaoshoidmise, edasiarenemise ja/või nende kõrvaldamisega. Nimetatud tegevus, nagu näitab arstide praktika, raskest suhkrutõvest võib kesta 1-4 aastat (olenevalt suhkruhaiguse tüübist, inimese enda tegevusest). Praktika on näidanud, et 80% juhtudel viib see programm täielikule tervenemisele 1-3(6) kuu jooksul.
Autoriõigustega kaitstud, 2014. a lõpus ilmuva V. ja L. Mihkelsoo raamatu "Isetervendaja käsiraamat – sinu organism on võimeline väljaravima igasuguse haiguse (ka vähi) – ainult aita teda" väljavõte vastavast peatükist. Avaldatud mais 2014.a.

No comments:

Post a Comment